Má tehotná žena prednosť v prednostnej pokladni?

18. nov 2022

Ahojte, len tak zo srandy ma po dnešnej skúsenosti zaujíma jedna infoška. Boli sme s mužom v ikei a postavili sa do radu (nie samoobslužnej), stáli sme tam asi 15 minút a v tom k nám prišla jedna žena s dieťaťom, že ide pred nás, lebo to je prednostná pokladňa a má na to právo a hneď sa tam vopchala aj s plným košom vecí. Popravde, vôbec som si nevšimla, že stojím v takom rade aj ja, ale nevadí. Povedala som jej, že aj ja mám dieťa, len je v bruchu a je to už dosť viditeľné keďže som na konci 6. mesiaca. Jej reakcia bola, že tá pokladňa je len jedna a má právo ísť predo mňa keďže má dieťa... Nenahnevalo ma ani to, že išla využiť svoje práva ako to, že bez prosím, ďakujem na drzovku sa tam vopchala aj keď jasne videla, že som tehotná a podľa mňa mám rovnaké právo na prednosť, ale ja ho nezneužívam. Inak, jej dieťa bolo absolutne kľudné, neplakalo, mala zo sebou ešte 2 ďalších dospelých ľudí, ktorí to všetko nahadzovali do koša a ona tam len proste bola s malým.... Keď sa nad tým zamyslím, tak je mi to dokonca aj smiešne, len rozmýšľam kde sa podela obyčajná ľudská slušnosť. Kebyže normálne poprosí, či nás môže predbehnúť,lebo je to prednostná pokladňa tak je to ok, ale s týmto prístupom to je na zaplakanie (alebo na smiech?) ...Ale k veci, ako to vlastne je, má v takomto prípade v prednostnej pokladni svoje miesto aj tehotná alebo len rodičia s deťmi?

andrea_82
18. nov 2022

ja si pamätám, že nad tou pokladňou bol u nás taký obrázok tehotnej ženy. Takže podľa mňa má rovnaké právo tehotná ako žena s dieťaťom. Takže keď prišla po tebe, mala zostať čakať za tebou.

e1i
18. nov 2022

Ja si tiez myslim ze rovnako je prednostna pre tehotnu. Ja mam napr skusenost z posty. Do hlavnej budovy vedie asi 10 schodov,ziadne najazdove rampy pre kocik ci podobne.zboku bezbarierovy vchod.tak som isla tam a pani ze doporucene zasielky su na hlavnej,reku ale mam kocik,som po porode a toto je bezbarierovy vchod. Tak mi povedala ze bezbarierovy je pre vozickarov. Tak isla staznost zatial na postu a odpisali mi ze ma musia obsluzit aj tam. Odvtedy stale pindaju a idu svoje ze nie pre kociky ale vozickarov atd...tak vytiahnem mail s odpovedou a hned kmitaju.

loginexistuje
18. nov 2022

niektore sinmuslia ze ked maju dieta maju praco na vsetko a predbehnu tehotnu alebo Ztps aj ked dieta sedi v klude v kosiku ci kociku

zuzanaete
18. nov 2022

Podla mna mas tiez prednost a nemala sa predbehnut. Ak by dieta vrestalo, tak mohla slusne poprosit. Pamatam si, ze na konci tehotenstva som nezvladala stat. Mohla som chodit, ale stat nie. A tak som v sore v obchode chodila 2 kroky doprava, 2 kroky dolava a dumala, ci sa mam spytat, ci by ma pustili. 🙂 Takze takuto pokladnu by som uvitala v danom obchode aj ako tehotna.

basska_b
18. nov 2022

Idu Vianoce...treba sa pripravit. Toto je uz stvrta tema za 2 dni s nepochopitelnym a agresivnym spravanim ludi. Mna ked niekto takto nasere, tak mu zazelam vesele Vianoce a poviem, ze idu sviatky pokoja a mieru. Povznes sa nad nu... mna ani v jednom tehotenstve nik nepustil sadnut, vsetky deti februarove, pod bundou si asi mysleli, ze som tlsta 😀

laurar1
18. nov 2022

Ja som tu pokladnu pozerala, ked som bola tehotna a bol dlhy rad a je naozaj oznacena len pre rodicov s detmi, tehotnu zenu som tam oznacenu vtedy nevidela. Mohla sa pred vas vopchat aj slusne s "Prepacte toto je prednostna pokladna", ale prosit ta teda nemusi. A to, ze si tehotna, si nemusela zozadu a ani spredu vsimnut, na niekom to nevidno. Mala si jej povedat, ze si tehotna, mas tiez prednost a moze sa postavit za teba.

ella2015
18. nov 2022

Ja som bola tak v Bille v Eurovea tehotná pani bez slova obehla mňa a ešte jedneho pana, keď som sa jej spýtala či jej to pride v pohode, bez slova predbehnúť ľudí, tak na mňa len zazrela a zahlásila: Ona je tehotná ona má právo na čokoľvek a je chránená osoba, poviem Ti skoro ma jeblo, povedala som jej slušne svoje, zbalila si veci a odišla na inú pokladňu, nemám problém pustiť nikoho aj keď má väčší nákup, dieťa atď, ale bez alimentárnej slušnosti je mi jedno kto to je.
Prednosť má aj tehotná aj žena s dieťaťom 😉

nevenka
18. nov 2022

@e1i no nemyslis vazne toto 🙈.
Ja som inak isla vybavovat novy obciansky, s bruchom, kocikom a kde nkc, tu nic, nenasla som bezbarierovy vchod. Nastastie to bolo uz len to, ze aom si prisla na rezervovany termin vyzdvihnut. Zaparkovala som teda kocik pod stromom pred budovou, maleho na ruky a po schodoch. Vybavila som rychlo a kocik mi nastastie nikto neukradol. Akozeeeee...🙄

deti95060810
18. nov 2022

správanie poniektorých ľudí ma udivuje čím ďálej tým viac...
sem tam sa zamyslím že čím to vlastne je že sa k sebe takto správajú? ekonomickou situáciou, medzinárodnou alebo žeby rovno nejakým nevyjasneným " pohybom " hviezd?

lilly16
18. nov 2022

Je to neslušné a bezohľadné ako sa tá pani zachovala..prosím a ďakujem by malo byť v takom prípade samozrejmosť no niekomu to očividne nič nehovorí..

letfenixa
18. nov 2022

@ella2015 tehotná ma právo na čokoľvek? Ty vole!

titla
18. nov 2022

Treba sa povzniest. Vzdy a vsade natrafis na taku sortu ludi, len tieto zeny svoju aroganciu alibisticky hadzu na dieta/tehotenstvo. Tiez som bola tehotna a mam male dieta, ale dokazem sa slusne opytat, resp. poprosit o trochu ustretovosti, ked si to situacia vyzaduje a nepovazujem sa za posvatnu za to ze "som matka."

anonymous87
18. nov 2022

Nemala sa predbehnut. Ja aj ked idem s detmi (a to mlady muz je vsetko len nie pokojne dieta, co obsedi), tak cakam normalne v rade. Iba raz ma v lidli pustil pred seba taky mlady muz. Ale on uz skor nemohol pocuvat mojho drobca🤦‍♀️
Aj ked sme boli volit, tak mi taky deduso hovori, ze chodte s tym malym dopredu… nesla som, maly sa mi hral pri nohach s autickom. Sem tam zamrmlal, ze mama podte uz papa 🤷‍♀️ Ja tymto deti ucim trpezlivosti a ze su proste situacie kedy musia cakat… a nie som z tych: ja som matka, kto je vaaaac 😂🙏

dominyca9
18. nov 2022

Za mňa, určite by som tú prednosť viac potrebovala s dieťaťom ako tehotná. 😁 Dieťa v bruchu si ešte nejako ukočíruješ, ale keď ti z ničoho nič začne naoko kľudné dieťa vrešťať, vrtieť sa, pýtať "cici" alebo sa s prepáčením pre**rie až na chrbát, či vieš, že jeho hodinka na spanie prichádza a o chvíľu bude z neho klbko nervov - to je zážitok aj pre náhodných svedkov, nie len pre rodiča. Ale na to prídeš, keď to tvoje bude na svete. 🙂
Samozrejme, aj tehotnej môže zostať zle alebo potrebuje ísť nutne na wc či napiť sa... Zásady slušnosti by preto mali platiť pre každého a skôr, ako sa "predbehnem", zistím situáciu a vypýtam si povolenie.

janka_266
18. nov 2022

No teda takéto vymoženosti 😃 mna síce párkrát pustili v bille pri pokladni dopredu s kočíkom, ale to bola dobrá vôľa toho človeka, a nie moje “zákonné právo”🤣ako si to očividne myslia niektoré mamičky. Škoda, že ste jej to tam nevysvetlili, možno by sa zamyslela nad sebou trochu

monika1308
18. nov 2022

Myslím že rovnaké právo ma ako tehotná žena , tak žena s dieťaťom , nakoľko tehotnej žene je dosť nekomfortne dlhšie státie , predsa len mňa napríklad vo vysokom štádiu už hrozne bolel chrbát a bolo pre mňa utrpenie niekde vystáť rad ale rovnako zas tak aj žena. S dieťaťom , ktoré kože byt v danom okamihu kľudne sle z vlastnej skúsenosti môžem napísať , ze moje dieťa je tiež kľudne keď sme v pohybe . Ale akonáhle zastanem pri pokladni v rade , ľudia nás sami púšťajú pred seba 😂😂😂😂 aby ho nemuseli počúvať . Trpezlivosť sa mu ešte nerozvinula 🙈🙈

ayanamirei
18. nov 2022

konkretne v Ikei mate obe rovnake pravo tj. mozte obehnut vsetkych bez deti a netehotne na tej pokladni 😁 ale ked si uz ty v rade a ona pride,tak ma ist za teba.

e1i
18. nov 2022

@nevenka mne zas deti vonku strazili policajti na prestavke co boli kym som vyzdvihla obciansky. Mili boli

ella2015
18. nov 2022

@letfenixa táto tomu zjavne verila, ja sa snažim byť slušná k všetkym bez ohladu na ich status ale ak je niekto vyložene debil tiež mi vypnúť kontrolky

zuzanka.zuzu
18. nov 2022

tehotná má dieťa v bruchu, v podstate okrem extrémnych situácií (napr. rad vonku v zime, v horúčave, v daždi) by som tehotné nepúšťala nikde. keď má PN tak sa má liečiť doma a keď má vychádzky tak asi zvládne tie 2 hodiny inak by jej ich lekár nedovolil všakže 😉 v tomto konkrétnom prípade ikea je extrémne prorodinná takže dali prednostnú pre tehotné a mamičky a je to boj o prežitie, čo ti poviem 😀

ale keď sa to dieťa už narodí a nebude z tých "kam položíš, tam nájdeš" tak daj potom vedieť ako ponáhľaš 😀

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. nov 2022

Dievcata, dakujem za nazory. Ja sa ani tak nehnevam, naozaj mi to je teraz az smiesne. Skoda, ze neviem reagovat v tej pravej chvili ked to je potrebne, ale co uz stalo sa... Chcela som len vediet ako to je s tym prednostnym "pravom". Nabuduce poviem, ze aj ja mam pravo tam byt a nech sa postavia za mna, pokial samozrejme nebudu mat revuce dieta alebo iny neodkladny problem 🙂

babyjune
18. nov 2022

Neviem, ako je to v Ikei, ja som sa stretla skor s tym, ze prednostne pokladne su pre tehotné/invalidov. Ako tehotna som ich obcas vyuzila, ale vzdy tam bolo plno, ludia na to kaslali, ze tehotné maju prednosť. A ked ma pokladnicka pustila dopredu, ze mam prednosť, tak na mna všetci zazerali, ako keby som im veceru zjedla...
Ale úprimne, byt v rade s placucim dietatom je ovela horšie 😄
Mna napr. vcera nastvala mamicka s kocikom, chcela ma predbehnúť v rade na recepcii u detskeho lekara, lebo som tam bola "sama" bez dietata. Akurat, ze moj maly bol v kočíku s manzelom v cakarni. Mne to prislo teda dost drzé, ze niektore mamicky si myslia, ze maju nejaké univerzálne prednostne pravo na vsetko.

qetka
18. nov 2022

naposledy, ked som bola v ikei, bola cedulka nad touto pokladnou: prednostna pokladna a na obrazku invalid a rodicia s detmi. Kedysi tam bol obrazok tehotnej zeny, ale naposledy uz nie. Pamatam si to, lebo ked som bola tehotna, bolo mi trapne sa predbiehat, aj ked tam bola cedulka. A naposledy som bola s detmi a uz tam bolo ine logo, bez tehotnej…

opi14
18. nov 2022

Mne ako tehotnej sa už párkrát stalo, že mna dokonca niekto bez hanby obehol 😅😅 ako ja som nekonfliktný človek, nič nepoviem, ale príde mi to smutné. V jednom obchode ma obehla taká jedna pani, pred ňou mladé slečny jej začali dohovárať, že veď nevidíte, že ona je tehotná, choďte prosím za ňu. A ona nie, tvárila sa, že nič 😁 ale úprimne ma dojali slová tých mladých slečien 😇

strapec
11. dec 2022

Ja s dieťaťom, tehotná s bruchom meter pred seba a dôchodcovia ma v Kvasku v Petržalke bežne predbiehajú, lebo oni majú len dva keksy (ja 6rozkov 😂) jedy level 6000, ale potom nech sa babky nečudujú keď ich v buse už nikdy nepustím sadnúť ani keby viali ako listy vo vetre zavesené o tyčku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre