Má byť kŕčok otvorený či zatvorený?

tonjadabik2
17. aug 2013

Baby ma byt krcok otvoreny ci zatvoreny pri tehotenstve? citala som ze ma byt zatvoreny.. mate niektora skusenost???

melesmeles
17. aug 2013

toto ma byt vtip??? 😀

tonjadabik2
autor
17. aug 2013

@melesmeles nie.. normal otazka..

linda20111
17. aug 2013

@tonjadabik2 zatvoreny a ku koncu tehotenstva sa moze trosku otvarat, ked budes rodit bude otvoreny aby vyslo babatko vonku 🙂

anjelik2509
17. aug 2013

zatvorený...otvára sa počas prvej doby pôrodnej, kedy sa skracuje a vytvára sa akási bránka a ňou potom dieťatko pri pôrode prechádza...Ak sa krčok otvára počas tehotenstva (ďaleko pred termínom) ide o veľké riziko-predčasný pôrod, vtedy lekári vykonávajú aj zašitie krčka a odporúčajú buď kľudový režim, alebo hospitalizáciu.

tonjadabik2
autor
17. aug 2013

@anjelik2509 no lebo pokusame sa o babetko..ale mam ho otvoreny a mekky tak neviem ci to nieco znamena..teda asi niesom este tehotna..ci mozem byt a krcok sa zavrie pred kramami?

zuzinka1989
17. aug 2013

tiez mi to prislo ako vtip 😀 ved pohladaj na nete, ani si sa tu pytat nemusela, o tom, ako vyzera krcok v jednotlivych fazach cyklu najdes isto iste dost info 🙂

anjelik2509
18. aug 2013

@tonjadabik2 ak ho máš otvorený, tehotná nie si, akurát máš možno plodné dni kukni sem http://tehotenstvo.rodinka.sk/planujeme-dieta/p...
...Ja by som na na tvojom mieste poradila s lekárom, alebo sestrou u gynekológa..a ak by si aj bola tehotná, už by si ho mala uzatvorený a krámy už nedostaneš....Ja by som sa v tejto záležitosti (že sa pokúšate o bábo) určite neriadila krčkom...skôr plodnými dňami, a tým ako sa cítiš, alebo to nechajte na prírodu a tá to vyrieši za vás 😉

tonjadabik2
autor
18. aug 2013

@anjelik2509 Dakujem. uz sa mi zatvara krcok.. hej mam teraz plodne dni. dakujem za nazor. tiez si myslim ze krcok nieje podstatny.. hej sustredime sa na plodne dni az moc.pred kramami dva dni naplno a od kramov kazdy den naplno a aj teraz cez plodne dni aj dvakrat.. tak uvidime.. tak lebo mi radi kazdy mamicka inak..jedna teplotu merat druha krcok sledovat a ty mi odporucas vykaslat sa na vsetko..co beriem 🙂 a sustredit sa na plodne dni. uz som z toho salena ☹ velmi chceme babetko a stale premyslam ci pride MS alebo nepride a este cakat do prveho septembroveho tyzdna.. hmm to nevydrzim len nech to rychlo prejde..

anjelik2509
18. aug 2013

@tonjadabik2 veď toto...keď sa na to až príliš sústredíte, tak to na just nepríde....Ja som si tým tiež prešla pred prvým tehotenstvom....Až moc sme sa snažili a potom, keď prišli krámy, tak som bola sklamaná....A tak som sa potom od nového roka na to vyprdla a preorientovala sa na iné, začala som sa sebe venovať, cvičiť a tak...Ale to cvičenie mi moc nevydržalo, asi mesiac, lebo som potom zistila že som tehotná 😀 Nečakala som to a bum! 🙂
Jedna moja známa to isté, bazálku si merala, sledovala si a stále nič...Potom sa už prestali na to zameriavať a bábo bolo na ceste...🙂
Teraz, druhý krát to prišlo nejak aj samé...behačky okolo malej, s mm sa pomaly vidíme až večer, až sa čudujem, že sa nám podarilo splodiť mimčo 😀
Ja viem, že sa mi to ľahko hovorí, ale naozaj sa na to prestaň zameriavať, psychika je sviňa a vie urobiť svoje 😉 je to začarovaný kruh...A ešte niečo : milujte sa len keď máte chuť a nie preto, že máš plodné dni a musíte 😉 A vybav si u drahého orgazmus až po ňom (gentlemanstvo ide teraz bokom) alebo majte spolu ak sa dá, sťahy pošvy pri orgazme posúvajú spermijky tam kam patria 😉 A potom šup, nôžky hore, mám to overené 😉

tonjadabik2
autor
19. aug 2013

@anjelik2509 aj ja som chudla cvicila a prestala som aby som mohlas znova otehotniet.. ked ja nemam chut sa milovat ked viem ze aj tak je to zbytocne... ze z toho nic nebude.. ja viem hej ze vtedy je to istajsie..no posnazim sa..

anjelik2509
19. aug 2013

@tonjadabik2 no veď práve to...prečo hneď myslíš na to, že je to zbytočné? potom si celé telo myslím však načo, keď aj tak nič z toho nebude..treba sa nastaviť inak, pozitívne, mať radosť z toho že sa ľúbite..😉

anjelik2509
19. aug 2013

@tonjadabik2 a to že cvičíš ešte neznamená, že nemôžeš otehotnieť..s tým chudnutím je to už horšie..chudnutie nechaj tak, ale cvičiť môžeš 😉 a skús sa zamerať na inú činnosť (nejakú záľubu, určite nejakú máš 🙂 )

tonjadabik2
autor
19. aug 2013

@anjelik2509 sak jasne dnes to uz bolo milovanie.. a orgazmus bol tak dufam ze to pomoze 🙂 uz nato tak nemyslim.. bola som s detmi von pokecala som s kamoskou a slo to.. jasne ze sa lubime.. manzelik ma tento tyzden dovolenku tak bude super viacej casu na seba., hej momentalne akoze nechudnem..a neviem ci mozem cvicit ak by bolo uz nahodou tam dole nieco aby som si neposkodila.. tak nemam ziadnu zalubu..pri detoch neni ani neak cas ale mozno krizovky by bodli.. 😉

anjelik2509
20. aug 2013

@tonjadabik2 No vidíš, už si urobila prvý správny krok 😉 ja som cvičila aj keď sme plodili 😀 ...koncom januára som otehotnela, cvičila som, ale potom ma nejak podozrivo začalo bolieť bruško, tak som to nechala tak...A nič sa nestalo, mala som úplne bezproblémové tehotenstvo...:.-) Ono telo ti samé povie čo sa mu páči a nepáči, len ho treba počúvať 😉

tonjadabik2
autor
29. aug 2013

@anjelik2509 ja uz necvicim..davno.. som schudla a teraz zase rychlo pribrala na brusku.aj mna pobolieva vadi mi ked sedim a takako tam dole..mozo tam uz nieco mam..snad.. jasne ale zatial nestresujem..uvidime od pondelka.. 🙂 ze co.. ci z toho daco bude abo ne..

tonjadabik2
autor
10. dec 2013

baby tak ms mi meska 4 den a krcok je uzavrety a dole..teplota 37,02 BT.. co myslite???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre