Lieky na upokojenie počas tehotenstva, aké su vhodné?

ladymum
20. dec 2012

Mate niekto skusenosti alebo mi viete poradit, ake su vhodne lieky na upokojenie pocas tehotenstva?
Mame tazke rodinne problemy aj problemy v sukromi a velmi tazko sa s tym vyrovnavam, niekedy to prerasta do extremneho zufalstva, skeptizmu, hnevu...
😢

gubcikova
20. dec 2012

liek na upokojenie nosíš v brušku.vždy sa nadýchni,pohladkaj bruško a ver mi že ten kto sa tam skrýva ťa bude ľúbiť navždy.

sendoska
20. dec 2012

Já jsem měla (ale ještě před těhotenstvím) tablety HOVA je to Homeopetikum .... HOVA se používá při neklidu, nervozitě a strachu. Na příbalovém letáku je napsáno, že se nedoporučuje užívat v prvních 3 měsících těhotenství... Zkus se zeptat v lékárně 🙂

zuziq
20. dec 2012

mne velmi pomahali sedatif pc je to tiez homeopatikum 😉
@ladymum

gubcikova
20. dec 2012

a áno ako píše @zuziq tak sedatif a ten bol aj na letáku že pre tehotné

evelin325
20. dec 2012

@ladymum mne pomáhajú na ukludnenie tiež homeopatiká, konkrétne minerálne soli

piacere
20. dec 2012

celkom fajn na ukľudnenie je aj šumivé magnézium 🙂

jania023
20. dec 2012

@ladymum ak ti mozem poradit lieky na nervozitu neexistuje pokial sa stale nervujes tak ti nic nezaberie..treba vynechat stres to je jednine co ti prospeje..ja som maly nervacik a ked som bola tehu tak som bola ako vymenena keby hned vedla mna bomba spadla tak mi to bolo jedno..nezabudaj ze dieta bude tiez nervozne kedze ty si nervozna a ked sa narodi nebudes si vediet poradit lebo bude stale plakat..tu nervozitu mu vlastne odovzdas...mne doky vravel ze najhlavnejsi je 34tt ze vtedy sa vyvija charakter dietatka..mas este daleko k tomu ale aj tak uz trenuj ze jednym uchom dnu a jednym von 😉

katinam
20. dec 2012

skus magnezium, ja som nikdy vo svojom zivote nebola taka pokojna ako ked som v tehotenstve brala vysoke davky magnezia na tvrdnutie bruska. 🙂

sendoska
21. dec 2012

Já jsem brala Magne B6... je to kombinace magnézia a Vitamínů B.... A opravdu i když jsou to jen Vitamínky tak to psychice hodně pomáhalo 🙂 brala jsem to i v období Před Maturitou a nedala jsem na ně dopustit 😉

ladymum
autor
21. dec 2012

Dakujem za vase rady 🙂 😉

kitinka76
21. dec 2012

@ladymum bylinkové čaje - meduňka a pokud nemáš nízký tlak tak i levandule 😉

kitinka76
21. dec 2012

@ladymum případně ještě třezalka, žádná z těchto bylinek v těhotenství neškodí 😉
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl...

ladymum
autor
30. jan 2013

Dakujem, skusila som Sedatif PC, ale nepozorovala som nejake ucinky, asi je to len o psychike, tak to spolu prekonavame 🙂 😉

mista4
30. nov 2013

Noo babiky ja si davam aj magne b6,aj sumive magnesium ale to co sa deje vomne niekedy je az sialene,niekedy mam taky vnutorny strach co sa tyka porodu a na druhy den sa normalne tesim a nalady?rozculi ma kazda blbost az to neviem ovladnut strasne nervi chytim a niekedy ma nevytoci proste nic..neviem co mam robit uz aby bol len porod zamnou ktoreho sa bojim ako cert...🙂

davidka27
30. nov 2013

@ladymum ja som brala počas celého tehotenstva lieky - na srdce betablokátor a ešte aj antidpresívum a bolo všetko ok..ale ak nemusíš tak i ich nedávaj....

gepe
30. nov 2013

@ladymum Guajacuran - na prirodni bazi, davaji i u gyn. http://www.lekarna.cz/guajacuran-drg-30x200mg-b...

zuzkalujza
30. nov 2013

Ja som užívala tiež betablokátory na srdiečko celé tehotenstvo. Bola som z toho na prášky, bála som sa, že to moje srdce nevydrží. V kľudovom režime som mala pulz 198!!!! Na ukľudnenie, také celkové som brala Magne B6 a všetko bolo nakoniec OK 🙂

mikibe
20. jún 2014

odporúčam včelí peľ,kompletná výživa www.zdravie-aloe.myflpbiz.com klikni slov.jazyk

jessi06
5. jan 2024

@zuziq ja ho mam tiež no obsahuje lastovičnik väčší a ten by sa v tehotenstve nemal užívať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre