Kúpanie v tehotenstve

doliva
8. apr 2013

Dievčatá normálne ste sa kúpali v tehotenstve?Vraj sa má žena iba sprchovať čo je na tom pravdy?Ja sa aj tak len sprchujem lebo si neviem predstaviť akoby som vyliezla s vane? Ale ma to tak zaujíma 🙂 či sa môže alebo radšej nie...

renatka100
8. apr 2013

Ja som sa nekupala nakolko horuca voda moze ohrozit babatko, moze sa vraj iba vo vlaznej ale aj tak pri kupani sa dostava najviac bakterii do rodidiel co neni dobre.

tretiastvrta
8. apr 2013

Určite áno, ale nie veľmi horúcu vodu. Ja som sa kupala stále, aj vonku, odporučenie doktorky do 34.tyzdna.

lauricka
8. apr 2013

presne, mozes sa kupat,len nie v horucej vode a nie v termalnych kupeloch, proste nie moc tepla voda, ale ani moc studena, uz si nepamatam kolko stupnov bol max. ale urcite to niekde na nete najdes, ak nie tu. A voda ma byt cista, takze vo vani v pohode, ale niekde v jazere urcite nie.

ikke
8. apr 2013

😀 raz by niekto mohol urobit zoznam vsetkych povier, co sa "nesmie" v tehotenstve...
za predpokladu, ze si ty zdrava a tvoje tehotenstvo prebieha normalne, nie je dovod, preco by si sa nemohla okupat. samozrejme , ze si nenapustis horucu vodu, ale normalnu, prijemnu. trochu doveruj vlastnej intuicii a tvoje telo ti povie, co je ok a co radsej nie 😉

nase (pra)stare mamy sprchu nepoznali a predsa porodili 10 zdravych deti (a spina z nich pri porode tiez neopadavala 😀 )

yuriko
9. apr 2013

Ja sa vlastne teraz iba kúpem, lebo už keď vojdem do vane, tak sa mi ani vstávať nechce, tak už tam rovno poležím 😎

freyjanr
9. apr 2013

@doliva ahoj ja sa kupem cele tehotenstvo,je to take prijemne uvolnenie ked si tam na hodinku lahnem...samozrejme ako vsetky pisu nie v horúcej vode...a urcite by som sa nekupila na plavarnach alebo kupaliskach pretoze mi tehotne sme nachylnejsie na rozne infekcie a mykozi

doliva
autor
9. apr 2013

@freyjanr Ja sa len sprchujem,a už by som dala za vaňu a teplý kupeľ aj dušu 😉 tak ak mi to neuškodí idem sa tiež šupnúť do vane 😀

yuriko
9. apr 2013

a ešte doplním, že som sa vždy sprchovala v dosť teplej až horúcej vode a teraz sa v takej kúpem a v pohode.

freyjanr
9. apr 2013

@doliva. Príjemný kúpeľ prajem 🙂

freyjanr
9. apr 2013

@yuriko. No aj ja obľubujem extrémne horúcu vodu a na začiatku teh. som nevedela že to môže uškodiť tak som sa v nej kúpala a maličký je ok

maloryy
18. apr 2013

Radsej nie.lebo horuca voda moze uskodit a tak isto aj pena do kupela.ja som sa iba sprchovala a pouzivala gely bez vone a parfemu a farbiv na intimne partie

dominikamacakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre