Kúpanie sa v bazéne počas tehotenstva

9nikuska8
3. jún 2015

ahojte, som v 4 mesiaci tt a leto začína byť veľmi horúce tak som si dopriala na dvor menší masážny bazénik s vírivkou do ktorého nebudem dávať žiadne chemikálie ani nič voda sa dá zohrievať takže ladové to nebude. Ale aj tak neuškodí to bábetku ? Termálne kúpaliska som z hlavy vylúčila tak sa chcem aspon doma uspokojiť.

zabina27
3. jún 2015

podla mna, ked budes dodrziavat hygienu toho bazenika a nebudes mat privelmi teplu vodu, tak preco nie... kupele v horucej vode sa nedoporucuju

tilly
3. jún 2015

Ja som sa len u nas v bazene a v mori kupala pocas tehu a nemala som problemy, davame bezne bazenove chemikálie

bajana
3. jún 2015

@9nikuska8 nie je problem, ale pozor na prilis horucu vodu...a vobec by som nezavrhovala ani obycajne kupaliska, pokial nie su nachylna na infekcie, tak smelo....daju sa kupit specialne tampony niecim napustene....si tehotna, nie chora 😉

vierkac
3. jún 2015

domaci bazen je uplne v pohode. ja som chodila aj na kupalisko, v tom lete bolo 3 tyzdne skoro 40 stupnov a ja v panelaku... dala som si ten speci tampon, po bazene hned prezliekla suche plavky.

miadi
3. jún 2015

ja som pocula ze tampon v teho je vacsie zlo ako voda 🙂 a do domaceho bazenika ho urcite uz vobec nepotrebujes
plavala som v hotelovom bazene co nebol chlorovi ale na baze slanej vody babatku to neuskodi ..

veroninna1
3. jún 2015

Babatku to neublizi, len sa moze stat, ze dostanes nejaku infekciu odspodu, moze sa z toho skracovat krcok, hrozi predcasny porod, atd. cize kvoli tomu sa neodporuca termalne kupalisko a podobne, ale taky domaci bazen ako spominas, by problemom nemal byt.

nanka3
4. jún 2015

@9nikuska8 jasne ze mozes, v pohode, aj ja som bezne chodila do bazena, do domaceho, samozrejme ziadne termalne, kde cely den kvasia stari ludia....

nadkaha
4. jún 2015

@9nikuska8 minulý rok v auguste som bola tiež vo štvrtom mesiaci 🙂 a chodila som so staršou dcérkou na kúpalisko , čľapkala som sa v bazéne , aj som si zaplávala 🙂 synčekovi to neublížilo , zdravý a silný je ako buk...Kludne môžeš , len nie príliš horúcu vodu. pa

erinka30
5. jún 2015

@9nikuska8 ahoj ja chodim pravidelne s dcerou na sidliskove kupalisko a uplne v pohode. Doktora som sa spytala a povedal z pokial to nie je termalna voda tak v pohode. Tie tampony mimochodom pouzyvam ked chodievam na vacsie kupaliska tie len chrania pred infekciami zo spodu..

lulu0123
5. jún 2015

@erinka30
@vierkac
@bajana
Prosim vas ako sa volaju tie tampony a kde ste ich kupovali?

erinka30
5. jún 2015

@lulu0123 v lekarni su to tampony na kupanie. Specialne pre tehu nie su. Tieto su senta protect suta 4 kusy a ja som platila 2.70

katussska24
5. jún 2015

@9nikuska8 ahoj, ja som plavala pocas prveho aj druheho -sucasneho tehotenstva. v jazerach, bazenoch -aj na kupalisku aj v krytom. Je pravda, ze ja ale problemy s mykozou s pol. nemam 😉 ale úplavanie ako take a kupanie sa v hyg.nezavadnej vode nemoze nejak vazne ublizit - jedina "vazna" teoreticka komlikacia je mykoza...

vierkac
5. jún 2015

@lulu0123 joj nazov si nepamatam, ale ked vysvetlis v lekarni co chces, ona bude vediet. A ano, bolo to po 4ks okolo 3 eura

ukulela
5. jún 2015

@lulu0123 http://www.pilulka.sk/probioticke-tampony-ellen... toto su tie tampony, su sice drahe, ale dobre. aj ked mozno by tu istu sluzbz urobil obyc tampon namoceny do jogurtu 🙂 (nebete ma vazne, toto ozaj nemam odskusane ani neodporucam)

zdencaaaa
30. jún 2015

ahojte, citam vas a chcem a teda spytat, som v 22 tt a na buduci tyzden sa chystame na tyzden na kupalisko s manzelom, taka mala dovolenka, ak si zaobstaram tie tampony a budem menit nohavicky, bude to ok? Vo stvrtok idem akurat do poradne tak sa chystam spytat aj mojej doktorky, dufam ze proti tomu nic nebude mat 🙂

ukulela
30. jún 2015

@zdencaaaa tie tampony urcite - a nohavicky menit hned p ovylezeni z vody, aby si dole nemala vlhko nikdy.

zdencaaaa
30. jún 2015

@ukulela dakujem a ked toto dodrzim mozem byt kludna? ja sa velmi knekupem mozno raz alebo dvakrat viem vliezt do vody viac nie,skor si davam sprchu

ukulela
30. jún 2015

@zdencaaaa podla mna to bude OK. len sa este uisti na poradni, ze mas dobre vysledky, (ja som mala cele tehu pomnozene e-coli a brala som niekolko krat ATB) Ak si teraz OK a budes si davat normalny pozor - teda ziadne vlhko a co najskor do suchych plaviek, tak to bude OK. uzi si dovolenku 🙂

zdencaaaa
30. jún 2015

@ukulela vsetky vysledky aj vysetrenia mam ok, na poradni sa este spytam a velmi pekne ti dakujem

tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre