Kúpanie sa na kúpalisku v Podhájskej v 1. trimestri

nnikusska
16. júl 2014

ahojte prosim poradte mi..mate niektora skusenost s kupanim sa na kupalisku v 1.trimestri a obzvlasť ked mam problem s nachylnostou na infekcie.. dovolenku mame zajednanu uz dlhsie a ja sa bojim aby som neuskodila babajku v brusku ..čítala som o nejakom tampone nasiaknutom nejakymi olejmi aby zena na kupalisku nedostala zapal..poradite ci mozem aj ked som tehotna..voda tam je aj tepla ale do tej nemam v plane ist ale do normalneho plaveckeho bazenu by som chcela ist ale bojim sa aby som neuskodila...za akukolvek odpoved dakujem...

mimi8814
16. júl 2014

@nnikusska spytaj sa gynekologicky. Mne zakazala sa kupat vo verejnych bazenoch od zaciatku tehu;-/ a to nie som ani nachylna na infekcie...

nnikusska
autor
16. júl 2014

@mimi8814 dakujem asi fakt zavolam a spytam sa...

nnikusska
autor
16. júl 2014

dočítala som sa o tych tamponoch do vody Senta PROTECT ..mate niektora s nimi skusenosti..našla som par recenzii na ne..moc sa o nich asi nevie...chcela by som sa aspon dva krat za celu dovolenku neviem plavat ale prejst sa po vode a schladit sa by som sa chcela...budem vtedy v 9 a zacinajucom 10 tt...

marthuska
16. júl 2014

Ved do februara plus sestonedelie snad vydrzis s kupanim. Naco riskovat

monicm
16. júl 2014

@nnikusska ja byť tebou,tak to neriskujem,a určite nie v prvom trimestri a hlavne,ked si náchylná na infekcie.zlá kombinácia,samozrejme je to na tebe,ale v prvom trimestri ženy potratia pre čokoľvek,nieto ešte pre infekcie a na kúpalisku chytíš infekciu ani nevieš ako.

nnikusska
autor
16. júl 2014

tak budem len mocit nohy .dakujem som z toho smutna ze nebudem moct sa tesit so syncekom a s manzelom vo vode ale teraz musim mysliet aj na druhe babatko v brušku..co uz n..a buduce aj tak nemusim moc kupaliska ale je to zazitok byt vo vode aj so synom a prezivat s nim radost .. 🙂

moni244
16. júl 2014

@nnikusska a zase je to aj risk pri toľkých ľudoch, že ťa niekto kopne do bruška, radšej na brehu bazéna, robiť foto a sem tam schladiť v sprche 😉

nnikusska
autor
16. júl 2014

mate všetky pravdu...nechela som si to priznavat ze to moze byt tak ako pisete ale bude to tak..a nepojdem radsej do vody ..a ani do studenej sprchy ble te z duse nenavidím...a tie prechody na kupkach to je uplne nechutne tolko malo vody a tolko ludi nou prejde je to hnus..ja nemusim kupka ale kvoli synčekovi chodime do termalnej slanej vody v podhajskej a malemu sa zlepši na chvilku ten ekzem...aj teraz ma ale z atb...takze tak...budem sa len na nich divat z bezpecnej vzdialenosti... 🙂 🙂 🙂

jul11
17. júl 2014

@nnikusska este skus pozriet menstruacny kalisok. pouziva sa aj ako ochrana pri kupani. ale predsa len by som to asi v tehu neriskovala,halvne ked si nachylna. ale potom do buducna ked pojdes s detmi sa kupat

nanka3
17. júl 2014

@nnikusska presne tuto dilemu som riesila aj ja, je leto a zboznujem vodu... tiez som si nevedela predstavit, ze vobec nepojdem do bazena (mame u rodicov, na verejne by som uz nesla... ani nie preto, ze kopa ludi, aj ked je pravda, ze cim viac ludi, tym vacsia sanca, ze nieco chytis... ale s takym bruskom by na mna vsetci cumeli 😉, ale kedze si v prvom trimestri, tak to na tebe este nevidno, takze kludne, ak mas chut..... hoci je to na zvazenie, pokial mas sklony k chyteniu infekcie....)..... ale teraz k otazke: pytala som sa mojho dr. ci mozem do bazena, povedal, ze mozem, ze to prave odporuca..... poradil mi nech si kupim tampony do vody.... ja som mala senta protect... mali byt napustene dakymi olejmi, ale po pravde, boli dost suche (pochybujem, ze boli dacim napustene), aspon mne sa zle zavadzali.... mozno by som bola dala aj lubrikant na ne, keby som ho mala so sebou.... ale v lekarni mali aj nejake probioticke, tie som neskusala, ale po druhy krat by som radsej vyskusala tie, ale kedze o 3 tyzdne mam termin, tak uz sa mi moc nechce ani do toho bazena.

nnikusska
autor
18. júl 2014

@nanka3 no ako som uz napísala radšej sa nepojdem sa kupať ale dakujem za odporucania tych tamponov keby som bola v druhom trimestri tak o tom silno uvazujem ...ale som len v zaciatkoch tak nechcem riskovat...etse raz dakujem... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre