Krém na tehotenské bruško

23. nov 2023

Ahoj. Som prvykrat tehotna. Chcela by som sa poradit so skusenymi, ktory krem je podla vas najlepsi na tehotenske brusko a odkedy ste sa natierali? Az ked brusko bolo vacsie? Od ktoreho tt zhruba? Ja som v 14 tt teraz a este nemam brusko nejako.

mimi3008
23. nov 2023

BiOil, zacala som, ked som videla, ze sa vrucho zvacsuje, cize od nejakeho 18 tyzdna pri prvom, pri druhom trosku skor

rebrambora
23. nov 2023

Free Oil. Ked si sa ale doteraz nestarala o elasticitu pokozky, necakaj od nicoho zazraky.
Hlavna je hydratacia. Pi omnoho viac ako obycajne.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
23. nov 2023

Od začiatku som sa natierala b-oilom. Keď som zistila, ze obsahuje retinol, slahla som ho do kosa.... Začala som používať elastiq a pokračovala celé šestonedelia.

avakona
23. nov 2023

@domiklik neobsahuje retinol, len nejaký derivát úplne neškodný pre plod aj ženu.

domiklik
23. nov 2023

@avakona to, ci je škodlivý pre ženu a plod sa z etických dôvodov nedozvieme, teda dúfam... Výskumy na mysliach boli robené s čistým retinolom, to je pravda... Ale nemôžem si pomôcť, toto tam nemá čo robiť, najmä keď sa to nátiera na brucho, a to nie som zrovna kozmetická konzerva

avakona
23. nov 2023

@domiklik tak používala som ho celé tehotenstvo, mam zdrave dieta, rovnako ako tisícky žien predomou a nepočula som o tom, žeby sa deti rodili poškodené. Keby to tak bolo, už dávno sa o tom vie.

petronellla87
23. nov 2023

Ofkedy zacalo rast a mala som nejaky obyc olej z dmky. Vela robi aj genetika. Ja mama ano sestra nemame ani jednu striu. Niektore baby sa natierali poctivo a strie maju aj tak

veronka2710
23. nov 2023

Ja som používala eucerin caring oil..z tehotenstva strie žiadne a aj tie čo som mala boli po používaní menej viditeľné

kris_tin257
23. nov 2023

@domiklik ja keďže viem o tomto https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/elastiq-original-pozor-2/ tak som sa elastiqu veľmi vyhýbala, používala som klasické oleje ale tak keďže som mala dosť strií už aj spred tehotenstva nedávala som veľké šance tomu že ma niečo zachráni 😊

domiklik
24. nov 2023

@kris_tin257 toto je 10 rokov stará vec a nové zloženie už isoparaben neobsahuje

kris_tin257
24. nov 2023

@domiklik ale ak tam dali raz vedome také svinstvo tak tomu už moc neverím 🤷

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre