Koľko nočných košiel zbaliť do pôrodnice?

meg8018
14. jan 2019

Ahojte žienky, prosím vás koľko nočných košiel /tehotenských vhodných na kojenie/ si kupujete alebo ste kupovali do porodnice? A ešte by som sa chcela spýtať: cvičíte cviky pre tehotné? Keď ich budem cvičiť /podľa vašich skúseností/ budem mať ľahší porod??? Ďakujem vám za rady...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myska9992
14. jan 2019

@meg8018 ja som mala 2 a bolo to malo, v jednej som rodila a druhú čo som si prezliekla bola za deň špinavá, tak teraz plánujem 3, nech nemusi muž urýchlene prať. Niekde dávajú na pôrod erarnu... Ja som nič špeciálne necvicila rodila som 7 hodín....

pininka
14. jan 2019

Ja som mala dve košele a stacilo

jaja23
14. jan 2019

@myska9992 ja som mala jednu, v ktorej som rodila a okrem toho ešte 3..ale stačia aj 3 dokopy podľa mňa. Ja som nič necvicila,rodila som 6 hodín a neviem, či by mi pomohlo niečo. Akurát tie kegelove cviky som cvičila.

whatever1
14. jan 2019

@meg8018 ja som mala dve a nepouzila som ani jednu😅 Bola som spokojna s tymi nemocnicnymi. Aj tak som sa 2krat denne prezliekala lebo som sa hrozne potila po porode

m_mirus
14. jan 2019

@meg8018 ja som mala dve a rodila som v nemocničnej.. Dve mi akurát stačili.. A necvicila som vôbec, ale tak určite to nie je na škodu

lubik87
14. jan 2019

@meg8018 ja som mala 3 každý deň mi doniesol muž aspoň jednu novú strašne mi tieklo mlieko..doslova tieklo prúdom..za tri dni v nemocnici som odsala okolo 2 litrov 😱 plus mala išla. Pôrodnice +100g k pôrodnej váhe....takto to bolo aj pri prvom teraz som už vedela čo ma čaká tak som bola vybavená :D čiže zober si aspoň tie tri nech vieš dať domov oprať a donesú ti čisté na ďalší deň 🙂moja spolubývajúca mala jednu a nevyzeralo.to.dobre ..jednak pretečene od.mlieka ..ogrckane od baba alebo pretecena vložka.......

bobula46
14. jan 2019

@meg8018 ja som mala tri, ale žiadne na dojčenie, nepáčilo sa mi keď s tým ženy chodili poodopínané na návštevy, pol prsa trčalo tak som si kúpila také že mali len v strede štyri gombíky, keď som to rozopla tak sa dalo pekne nadojčiť aj cez to.
Necvičila som vôbec a neviem koľko hodín som rodila. O šiestej som bola ešte na návštevách, o siedmej už začali trošku bolesti a pred jedenástou bol malý na svete. Rodiť na sále- to bolo asi 40 minút. Ako prvorodička.

novakkata
14. jan 2019

@meg8018 Ja som mala dve a stačilo, nakoľko som musela rodiť v tom, čo mi tam dali a teda vlastné 2 mi vystačili na ostatné dni. Teraz plánujem brať tiež 2. Cvičiť som necvičila nič a rodila som necelých 5 hodín, z toho na sále cca 30 min. Riadila som sa pokynmi pôrodnej asistentky a všetko bolo OK.

siska53
14. jan 2019

@meg8018 brala som.si jednu a bola mi nanic. Pouzivala som erarne, nakolko po sekcii som.dost krvacala , co je normálne po porode ako takom.Tie moje som vyuzila doma. A mala som.3. cviky len na cviceni pre tehotne a mne teda boli zbytocne,kedze som aj tak mala naplanovane sekcie, ale bolo fajn si zacvicit, citila som.viac energie.

siska53
14. jan 2019

@bobula46 a to si nedali zupan? Ja som.chodila v erarnych,ale ked prisla navsteva,tak som sla v zupane.

lacibo
14. jan 2019

@meg8018 minimálne 2, a potom ešte pripraviť doma, že manžel donesie na výmenu..na ľahší pôrod funguje jedine psychika..nastaviť sa na "prijatie" bolesti..ja mám výborné skúsenosti pri treťom pôrode (poradila mi to kamarátka)..ak nebude menej bolestivý, tak aspoň krátky..😉

bellabell
14. jan 2019

@meg8018 mala som 3, špinavé muž zobral a doniesol na další den vyprané.
Necvicila som nič, obe deti boli do pol hodiny na svete 🤷‍♀️

majka99999
14. jan 2019

Ja som mala cisarsky, takze porod v erarnej, potom som mala 2, boli take na dojcenie, ze na prsiach bola prekrizena latka, vyzerali normalne, dokonca 1 stale mam a nosim obcas. Mala som aj zupan, to som len navstevy nosila, lebo na Antolskej sa babatko ukazuje za sklom a potom treba ist von na chodbu, ak sa chces rozpravat.

ukulela
14. jan 2019

na salu urcite nejaku starsiu ak mas, taku babkovsku s rozopinanim cez stred - najlepsie az po spodok. staru preto, lebo len zanesvaris pri porode, prepotis, moze sa zakrvavit, ... a zapinanie preto, ak babo prilozia.
na oddelenie som mala prichystane dalsie dve. jednu original na kojenie s tymi rozopinaniami po boku prs na oboch stranach a jednu s takym hlbsim vystrihom a este pod nim nejake dve gombicky cez stred. kojit sa dalo v oboch pohodlne. ale dve mi boli malo, posielala som domov oprat. niektorym babam ale stacili aj obyc velke tricka.
a este rada - to zapinanie na koseliach je lepsie na patentky/cvoky - nie gombiky cez dierky. v noci rozopinat 3 gombicky na jednej a 3 na druhej strane? na slucku - dierky tesne, no nervovala som a skoncila som tak, ze zapinam len vrchne gombicky, aby mi to nevialo hore/dole 🙂 dobre su aj tie s prekrizenym prekladom. ale teda do kosele by som neinvestovala viac ako 10 €. prilis kratkodoba zalezitost 🙂

bobula46
14. jan 2019

@siska53 rodila som v lete, bol jún, strašné teplo. Naozaj nebolo pekné keď sme sedeli na návštevách a baby tam tak pobehovali

bobula46
14. jan 2019

@meg8018 čo môžem ešte poradiť tak sú športové podprsenky. Mne sa prsia strašne naliali a bolo pre mňa horšie keď som žiadnu nemala. A druhá vec mlieko ktoré tieklo všade 😁 tie som mala tri co som tak často menila plus tampóny do podprsenky

patulik25
14. jan 2019

Ja som mala 4 a bolo málo, jedna na pôrod, hrozne teplo tam bolo, mlieko pretečené, zopár krát ma malá ogrcala, nečakane kvôli žltačke sme tam boli 6dní, takže košiel si zober radšej viac, pripadne priprav mužovi nech donesie, ale tie 3 by som určite brala...

katkapalticka
14. jan 2019

@meg80 zbalila som si dve,ale vôbec som ich nepoužila,každý deň som si menila nemocnične a bola som spokojná,boli voľné a veľký vystrih na kojenie😊

ukulela
14. jan 2019

namiesto vloziek do podprby (hned mokre) mi napr na noc bola dobra obycajna plienka

ikissedagirl
14. jan 2019

@meg8018 dve kosele. aby si si mohla prestriedat kym sa jedna spoti/preschne. A na samotny porod som mala muzove vyradene tricko. po porode islo rovno do kosa.

jance333
14. jan 2019

rodila som v lete a mala som len nočné košele na ramienka, také s väčším výstrihom, tie originál na dojčenie sa mi nepáčili vôbec. mala som i ľahký župan na prehodenie počas návštev. čo sa týka kusov, mala som asi 4, ale bola som po cisaráku v nemocnici 9 dní, bral aj muž domov prať medzičasom. nenosila som podprdu, takže kvôli fľakom od mlieka a fľakom od jódu na bruchu som menila každý deň.
4ks minimálne odporúčam pripraviť, aby ti potom chlap nedoniesol niečo, čím ťa nepríjemne prekvapí :D (či len môj nemá šajnu o mojom resp. vhodnom oblečení?)

timilv
14. jan 2019

Pre istotu aspoň 3. Počítaj, že sa každý deň prezlecieš do novej. Bábätko Ťa môže obracať, môže Ti silno tiecť mlieko, alebo Ťa môže okakať (ako sa mne stalo pri prebaľovaní mojej😂). Tak nech máš nejakú na sebe a aj nejaké do rezervy. Videla som nejaké maminky, čo boli stále v tej istej a vyzeralo to hrozne (flakatá, špinavá, často aj od krvi,...)
Ja som necvičila absolútne nič. O pol deviatej som prišla do pôrodnice, ešte o deviatej ma sestrička na pásoch presviedčala, že to je falošný poplach, že ma určite pustia domov a o jedenástej som držala na rukách malú. Čiže 2,5 hodiny som tam bola dokopy od príchodu na pohotovosť po pôrod. Ale mala som tam svojho lekára a on je fakt super. A aj sestričky pri pôrode boli top. Všetci milí, veselí, podporovali ma, radili,.... S manželom často a radi spomíname na pôrod, dokonca mám aj video ako prišla malá na svet 😉

hama007
15. jan 2019

@meg8018 minimálne 3. Viem z vlastnej skúsenosti. 1 som zašpinila pri pôrode. 2. košeľa bola špinavá ani nie 3 h po sprche. Pokiaľ sa spamätáš z popôrodných stavov, tak to chce aspoň 2 dni, a nestále tečúcu sprchu. Veľa síl 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre