Koľko horčíku v tehotenstve?

diaszoky
2. mar 2023

Baby dr mi povedala, ze si mam kupit horcik a uzivat ale zabudla som sa jej opytat kolko. Mne v lekarni povedala ze aj tri denne mne to pride vela, na nete pise ze tehotnej staci 300mg v jednej tablete magnerotu je 500mg.Dr robi az v pondelok dik za rady

dixitka
2. mar 2023

V 1 tablete magnerotu je len 32 mg horčíka (tých 500 mg je obsah orotátu horečnatého). Ja momentálne beriem 6 magnerotov denne kvôli skrátenému krčku. Nepíšeš, či máš nejaké ťažkosti, alebo si to máš dávať len preventívne, ale 2-3 tablety magnerotu denne sú v pohode dávka, to si kľudne môžeš dať.

Akurát potom v 36.tt treba magnézko vysadiť 🙂

diaszoky
autor
2. mar 2023

@dixitka nemam zatim problemy

darkswan
2. mar 2023

@diaszoky tak ho ani nemusis brat

athena27
2. mar 2023

@diaszoky ja som mala nedostatok horčíku tak som užívala tri krát denne z toho večer taký silnejší na predpis v prášku. Ale ak nemáš nedostatok tak možno preventívne aspoň jednu dve denne ako prevencia proti tvrdnutiu bruška. Ja som naštastie nemala a možno aj tým magnezkom ktoré som brala od polky tehu

diaszoky
autor
2. mar 2023

@athena27 aha ok tak budem brat po dve dakujem

nikpa
2. mar 2023

@diaszoky 3 denne ti prídu veľa? Ja som brala 3x denne po 2ks ale to mi už tvrdlo brucho. Pokiaľ nemáš žiadny problém, nemusíš brať zatiaľ vôbec. Potom kľudne tie 3 denne ako ti povedala lekárnička.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre