Kofeín v tehotenstve

luciamm
28. mar 2014

Ahojte 🙂 som v cca 16stom tt , dnes som bola v poradni a po odmerani tlaku sme zistili, ze mam velmi nizky tlak ( 105 60 ) , sestricka mi hned odporucila pitie kavy, vraj aj dve denne. Nebola som si tym moc ista , ale moj gynekolog mal rovnaky nazor, minimalne dva litre tekutin, kava, kludne kola. Vzdy som bola presvedcena o tom, ze kofein v tehotenstve je tabu, ale kedze sama pocitujem caste "mdloby" a vela krat za den mi je na odpadnutie, musim si urychlene sadnut a zhlboka dychat, asi dam na ich odporucania. Predsa aj babatku nizky tlak skodi.. aky mate nazor vy? Mali ste podobny problem? Dakujem za pripojenie do diskusie🙂

bonnie1
28. mar 2014

mne kava nechutila. ale moja kolegyna ju pila v tehu prave kvoli nizkemu tlaku. a kamoska bola posadnuta kolou. velmi vela koly pila - nemohla sa ovladat. a deti maju zdrave uz viacrocne a vsetko ok 🙂

zumasi
28. mar 2014

@luciamm Ja mam stale nizky tlak, v prvom tehotenstve som tiez pila kavu, jednu denne a nie silnu ale musela byt. a babo som mala uplne kludne, zdrave. aj teraz v druhom tehu pijem kavu, a aj tak mam tlak 100 na 60 :D keby som nepila asi by som sa len plazila... kludne si daj, s mierou. s colou by som bola opatrnejsia, tam su aj ine umeliny..

luba28
28. mar 2014

@luciamm normalne si mozes dat kavu,alebo pepsi,....nic sa nestane,...ved nie liter

tabitana
28. mar 2014

ja som v 30 tyzdni a bárskedy si dám aj dve kávy denne ale normalne, ziadne slabucka zafarbená voda.. a dokonca sem tam aj pohar koly denne (pomaha mi na záhu)
@luciamm

katkas1
28. mar 2014

ja som pila aj 4 kavy denne a hotovo, mozes ju kludne pit

ivet1371
28. mar 2014

dve su uplne v pohode 🙂

moni244
28. mar 2014

ja som tiež pila kávu, jednu za deň, ale prišli horúčavy, leto a môj nízky tlak išiel ešte nižšie, tak doobeda normálnu klasickú slabšiu kávu a poobede ľadovú kávu som si robila doma, tiež na odporúčanie gynekológa, lebo keď som si nedala kávu, okolo obeda ma začalo točiť a bolo mi na odpadnutie a ja kvôli tlaku pijem kávu od 15 rokov

elanor
28. mar 2014

mne moj gyn. dovolil bud jedna kava alebo 1/2l kofoly denne. kavu som nepila, ale tu kofolku som si sem tam dopriala 🙂

jajla
28. mar 2014

ja pijem 2 kavy denne, kofolu vobec a tlak mam 115/70 celko sa to da 🙂 kludne si daj kavu 😉

janella
28. mar 2014

Ahoj.som v 31t . Tlak som mala vzdy nizky(okolo 96/58).
ked som zistila,ze som tehotna,prestala som pit kavu,ale to ma motalo
len pri postaveni sa zo stolicky. Po odporucani gynekologa
pijem kafe denne-2salky. Teraz mam tlak okolo 111/58 (moje maximum🙂

livocka21
28. mar 2014

Ja som kavu normalne pila a maly je v poohode

nadezdah
28. mar 2014

@luciamm Ja som mala aj v tehu a mám stále nízky tlak 110/70 a v tehu sa mi stávalo, že som mala aj 90/50. Kávu som pila, 2-3 denne a aj sestrička mi hovorila, že kludne aj 3 nech pijem, že mám nízky tlak, tak môžem. Keď sa ti krúti hlava, lahni si a zdvihni nohy hore, nech sa ti mozog trochu prekrví, a treba veľa piť. Neviem či máš rada cesnak, ja ho sice rada mám, ale aj keby som len jeden strúčik zjedla, tak sa mi točí hlava i keď sa hovorí, že cesnak tlak vyrovnáva, tak mne z neho bolo mdlo. Tak možno aj to treba vynechať, ak ho jedávaš.

lencika
30. mar 2014

ahoj ja som vobec nepila kavu ale to skor ze mi na nu neprisla chut, ale poznam vela bab co ju pili samozrejme nie az taku silnu a nie tak casto

mauceuka77
30. mar 2014

ja som pila kafíčko, v šálke len za lyžičku a vždy s mliekom ( mlieko vyrovnáva neg. účinky kávičky a poz. zostávajú🙂, ale vo vyššom štádiu teho po sono ( malinká sa po káve vrtela v brušku ako divočinka) som kávu nahradila CAROM a robila som si ho ako latté- s veeeeľkou penou...v teho sa nesmie škorica, tak teraz kávičkujem už aj s ňou🙂 a vychutnávala som si plnými dúškami 😀

tatianka7
30. mar 2014

@luciamm Ahoj,pri prvom som tiež mávala veľmi nízky tlak ( 95/55 a pod. ) a tiež mi dr.nakázal dve kávy,hned ráno o šiestej a potom poobede okolo druhej,ešte mi hovoril,že ak mi nebude chutiť,tak s troškou mliečka alebo smotany.Dovtedy som nebola veľký kávičkár ale začalo mi byť zle-tma pred očami,závraty.Ked mi po čase stúpol tlak,tak som prestala a znovu mi zachutia hádam až po roku a pol..Na začiatku druhého tehu mi dr.zas nakázal kávu a tak som sa potešila,lebo už ju pijem schuti 😀 ,len musím skoro ráno,lebo potom nespím v noci..A musím si pozháňať bezkofeínovú verziu na obdobie kojenia.Neviem,nakoľko káva škodí v tehu,lebo kámoška sa čudovala,že kofeín vraj vyvoláva pôrod,neviem...

bjanka00
5. máj 2014

@luciamm ja som mala tiez nizky tlak, z nicoho nic 89/48 niekedy 95/50 a proste zacala som pit kavu, klasicku najprv dve denne, teraz si dam jednu. Ked ma zacne boliet hlava, ze sa mi toci, najprv sa napijem vody a ked nic, uvarim si kavu aa prejde. Okrem toho vela obycajnej vody a ja som velmi cajikova, takze aj caje bez cukru. Keby malo tak vsetko skodit, kde vsade pisu - tak neporodil by asi nikto 🙂

meluela
5. máj 2014

@luciamm mne jedna zastupujuca gyn z renomovaneho centra odporucila davat si pohar cerveneho vina 😖
No neviem neviem, kedze som sa alkoholu vyhybala brala som tuto radu s rezervou a dost to podkopalo moju doveru ...
Kavu som pila, ale vraj moze tlak paradoxne este znizovat (resp. zvysi iba kratkodobo) som sa docitala v nejakych studiach. Pri dalsom tehotenstve chcem byt bez kavy, lebo po porode to bol tazky "abstak" v naozaj nevhodnom case.

Na nizky tlak mi pomahala silne mineralizovana fatra, ta lieciva. V tehotenstve sa neodporuca kvoli vysokemu tlaku, ale usudila som ze v mojom pripade sa fakt zide ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre