Kilá navyše v tehotenstve

tehullka
31. jan 2012

som v 34 tt a pribrala som cez 20 kil. Moj gynekolog mi cisti zaludok uz 2 poradne za sebou. Zevraj zena v tehotenstve by mala pribrat max. 1kilo za mesiac. Neviem si to vobec predstavit nakolko mi velmi chuti papat. Aky je vas nazor na to? Aky argument mam dat svojmu gynekologovi ked mi bude znovu cistit zaludok?

sante81
31. jan 2012

gynekologovi by som povedala ze nech sa stará o seba, ja som pribrala 25kg a za 6mes to bolo dole a nejedla som vôbec, bola som zavodnená lebo bolo leto. ked ti chutí tak jedz, s mierou, po pôrode zhodís a to je somarina ze sa priberá kilo mesacne.

adelaine
31. jan 2012

ahoj. ziadny argument nie je..
lekari to mozno sice prehanaju, ale v niecom je to "cistenie zaludka dobre", pretoze na konci tehotenstva
sa pribera dost rychlo, dieta ma vahu, opuchy, hmotnost sa moze vysplhat aj na 30 kil a to je teda riadna zataz na klby, nehovoriac, ze v lete sa neda existovat ☹
ja sama som pribrala 18 kg za cele tehu, dala som to sice po roku cele dole, ale bola to makacka dost sa znovu do formy, kazde kilecko navyse bude fajn prilepene...nechcem ta stresovat, ale ja to vidim takto, a ked raz budem druhy krat tehu, uz budem trochu racionalnejsia, dufam 🙂

tehullka
autor
31. jan 2012

Ved nieco podobne som sa mu snazila vysvetlit, ze predsa je nemozne pribrat iba kilo za mesiac a to ho nastartovalo a sedela som tam asi pol hodinu a pocuvala ako mozem dostat babetko do rizika. No a nebud potom deprimovana ked ti to povie gynekolog a som prvorodicka. ale dakujem za radu 🙂

latvia
31. jan 2012

@tehullka v tychto poslednych tyzdnoch budes priberat najviac. otazne je, ci si priberala "z nicoho" alebo si sa prejedala. kedze pises ze ti proste chuti papat, tak to nemaj gynekologovi az tak za zle, prepchate mamicky ledvo dychaju pocas porodu, a nehovoriac o tom ze to neprospieva ani tebe a ani babatko z toho nema nic pozitivne. ja som pribrala za cele tehu 18 kg a tiez mi gyn cistil zaludok.bodaj by to robil od zaciatku 😅
argumenty pre tvoje papkanie zial nenajdes ziadne...

ela2710
31. jan 2012

@tehullka ja som pribrala dokopy 24 kil, ale posledne dva tyzdne som dve kila schudla, mne dokonca gynekologicka pisala k vahe do tehu knizky vykricniky, stale do mna pindala, ze vela jem, najlepsie ale je, ze ja som naozaj az tak vela nejedla, nejedla som 8 krat denne, ani velke porcie a aj tak sa mi akosi kazdy gram ukladal 😀 ja som si z toho nic nerobila, mne zas vravela, ze normalna tehu zena priberie len do takych 11 kil, a ja ze som uz ako za dve tehotenstva, ale tucna som nebola nohy aj ruky som mala take tenke ako pred tehu, a ani na brusku mi tie kila vidno nebolo, vsetci sa cudovali, ze ake mam male brucho nato, ze uz mam rodit, ked sa ma pytal doktor na sale, ze kolko som cez tehu pribrala a ja, ze 24 kil, nechcel verit, kym nepozrel do knizky, kasli nanu, povedz, ze nie kazdy moze byt tabulkovy a nic si z tych poznamok nerob, papaj kolko potrebujes, ved krmis uz dvoch 🙂

tea333
31. jan 2012

@tehullka ja som isla rodit tiez cca plus 20, mozno kilecko menej. museli ma hospitalizovat koly preeklampsii. mohlo za to aj to pribratie. je pravda, ze som bola aj opuchnuta.
ked velmi vela priberies ( a to priberas ) tak ti hrozia zdravotne problemy, ako aj babatku. nehovoriac o tvojich klboch. ja som s nimi mala po porode problemy. a po porode sa ti bude tazko kila zhadzovat. ja som si asi 8 nechala na sebe. v prvom tehotenstve som bola stale hladna, tak som jedla, co mi prislo na chut. aj sladke, aj zmrzku. uz taku chybu nezopakujem.
aj moja dr mi cistila zaludok a mala pravdu.
inak najviac sa pribera v 8. mesiaci, ale aj v 9. sa da pekne pribrat. mozes to dotiahnut skoro na 30 😕

tehullka
autor
31. jan 2012

@latvia nieje to take zeby som sa prejedala do bezvedomia, ale oproti tomu ze ked som tehotna nebola som mala velmi nepravidelne stravovanie. Napr. som vobec neranajkovala, obedovala som mozmo tak o 4 a niekedy ani nevecerela. Mam 185 cm a vazila som 65 kilo, takze ma ledva registroval vytah🙂 Takze to nieje ani prejedanie ako konecne sa normalne stravovanie 🙂

latvia
31. jan 2012

@tehullka to mas v podstate jedno, pointa je ta, ze jes ovela viac nez si bola zvyknuta, co ti neupieram 🙂 ja som sa tiez neprepchavala ale jedla som same lakocinky. ty musis vediet ci sa stravujes racionalne alebo nie, ak mas pocit ze ti gynekolog fakt krivdi tak mu povedz ze sa snazis. ja viem ze ja som si mohla peknych par kg usetrit ak by som jedla pocas tehotenstva zdravsie. a teraz by som sa netrapila s 15 kilami navyse...

ela2710
31. jan 2012

@tehullka a schudla som do par tyzdnov po porode a ani som sa o to nesnazila 😀 ja som si chcela par kil nechat, ale nejako to odislo samo, pred tehotenstvom som mala 50-51 po tehotenstve my zial ostala vaha 52 kil 😒

tehullka
autor
31. jan 2012

@ela2710 no ved to bud predsa rada, ze si sa s kilami navyse netrapila. dufam ze aj ja sa dostanem na svoju povodnu vahu 🙂 Ale hlavne nech je moja princeznicka v poriadku, kila prisli a aj odidu, ale dakujem za mile rady🙂

andreah25
31. jan 2012

Ja som jedla málo čo, mne bolo celý čas zle a tak mi ani nechutilo veľmi jesť, jedla som len preto, lebo som vedela, že musím a aj tak som pribrala 18 kíl. Takže ak by som sa normálne stravovala, tak by to isto bolo viac. Nerieš to. Vypočuj si gynďáka, jedným uchom dnu a druhým von a nerieš. Samozrejme, pokiaľ ješ veľa, a hlavne sladké - vymeň to radšej za ovocie, ale ak ješ normálne, nestresuj sa, to Ti ublíži viac, ako nejaké to kilečko navyše 😀

emily_666
31. jan 2012

nuž niekto priberie 1kg za mesiac, iná zasa 2, ja osobne som za celé tehu pribrala tuším 16 kg, ale to som si pripadala ako totálny slon 😀 😀

megi1989
31. jan 2012

Ja som pribrala asi 24-26 kg - neviem ku koncu som sa radsej nevazila 😀 - a vobec som nejedla za dvoch - ako sa hovori ! - ani dr mi na to nikdy nic nepovedala 🙂 teraz mam uz len 5 navyse 🙂

tehullka
autor
31. jan 2012

emily_666 no tak to ja si pripadam jak prejedeny pavuk. Chude nohy-ruky a brusko veeelike 🙂

megi1989
31. jan 2012

@tehullka jaaaj a argument ? Tvoje telo si z jedla ulozi presne tolko, kolko potrebuje 😉

katmi
31. jan 2012

no dievcata, ja som pribrala za tehotenstvo neuveritelnych 28kg.. 🙄 a pritom som nemala tehotenske chute, nejedla som vela sladkeho,nakolko ho neoblubujem, a to som si myslela,ze v tehu budem jest sladkeho na kila 😀 ja som mala zadrzanej strasne vela vody.. ku koncu tehu som sa ledva hybala a vyjst z baraku a prejst 20metrov k jazeru bol pre mna heroicky vykon :-P 😀 😀

latvia
31. jan 2012

@megi1989 moje telo si uklada aj zasoby ako do dalsej svetovej 😀 to mas dobre telo ktore si ulozi len tolko kolko potrebuje 😉 zavidim

tehullka
autor
31. jan 2012

megi1989 a za kolko si schudla?

jajuska1411
31. jan 2012

ja som pribrala 22 kg az ma v nemocnici kled som sa postavila na vahu skoro vykotilo este ze ma to velke brusko udrzalo 😀 a tu som zostali mi +4 kg

wera.g
31. jan 2012

ja som pribrala 22kg - z 52 na 74kg a žiadny doktor mi nič za moju váhu nepovedal.. Každá z nás priberie inú váhu, niektorá priberie len 5kg, iná aj 30... pokiaľ to neohrozuje zdravie tvoje a tvojho bábenka, tak si myslím, že ho to nemá čo trápiť... a... necelých 10 týždňov po pôrode som mala pôvodnú váhu späť ani neviem ako 😉

megi1989
31. jan 2012

@tehullka som 7 mesiacov po porode - a momentalne mam tych necelych 5kg navyse 🙂 Ale podotykam, ze nedrzim ziadnu dietu - nakolko zatial kojim 🙂

tehullka
autor
31. jan 2012

baby asi si vytlacim tieto vase perfektne pozitiva k celej diskusii a pointe diskusie, ukazem to svojmu gynekologovi a .... no teda vobec netusim co by mi na to povedal.... 🙂)

gwenni
31. jan 2012

ja som pribrala v prvom tehu 2 kg a to som jedla normálne nikdy som nebola hladná, ale ja som viac menej iba ovocie a zeleninu jedla....neskutočne mi to chutila ba priam až sľasť na jazyku som mala, samozrejme že som sa snažila aj mäso jesť a veľa mi chutili jogurtové nápoje, len ja som toho veľa nevládala zjesť naraz takže som dzobkala podchvíľou niečo 🙂
teraz to vyzerá že to bude s priberaním trochu lepšie som v 23tt a mám už 1,5kg navyše tak som zvedavá ako to bude pokračovať.... 🙂
Neviem si predstaviť že by som mala pribrať 20kg ....chúďatká maminky moje čo ste toľko a aj viac pribrali verím vám že to máte ťažké veď ja si aj takto pripadám ako slon a keď mám vetrovku tak ako snehuliak 🙂 🙂 samé kopčeky hovorí manžel 🙂 🙂 a mám bielu vetrovku tak to celkom komicky vyznie 🙂

hoogy
31. jan 2012

@tehullka ja som pribrala 25 v prvom tehu a maly mal len 3 kila ked sa narodil . je dobre ked ta na to doktor upozorni aby si vela nepribrala lebo naozaj mozes mat problemy,ale nie ze ti pol hodinu cisti zaludok. to je podla mna chore a nevhodne v tvojom stave. ja som v 8 a 9m nepribrala uz vobec. skus sa troska obmedzit ked ams pocit ze velmi vela papas a viac sa hyb 😉

katmi
31. jan 2012

@tehullka gynekologa by som poslala do teplych krajin 😅 😀 vazne.. co ti ma co davat prednasky ako v skole.. pokial je vsetko po zdravotnej stranke v poriadku, tak nevidim dovod,preco by ti mal cistit zaludok zato,kolko si pribrala..

sisaha
31. jan 2012

@tehullka povedz mu, ze ked raz bude tehotny, tak pochopi co su tehotenske chute 😀, a že potom si môžete vymeniť svoje postrehy a poznatky

tehullka
autor
31. jan 2012

gwenni TO NEMYSLIIIIIIIIIS VááááááážNE????????? 😕

katmi
31. jan 2012

yo a mne po porode doteraz ostalo 9kg navyse 😖

gwenni
31. jan 2012

@tehullka na tvoju otázku čo si dala....povedz gynekológovi že nech si vyskúša byť tehotný on a potom nech mudruje do teba !!!! veď to nerobíš naschvál !!!!

gwenni
31. jan 2012

@tehullka no bohužiaľ áno škoda že som si neprefotila tehu knižku a tak som chcela vieš čo mi najviac chutilo ??? sa budeš smiať môj muž jedol na večeru klobásku a ja každý večer chrúmala mrkvu ...mňňňňňňňááááám tak mi to chutilo a to myslím že urobilo to že som tak nepriberela ale teraz si dám už aj s tej klobásky občas tak aj váha ide viac hore 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre