Kedy ste oznámili rodičom vaše tehotenstvo?

alleke
8. okt 2016

Baby kedy ste oznámili svojím rodičom správu že budú starými rodičmi?

kmh1010
8. okt 2016

Hned ako sme sa to dozvedeli 🙂 Mam super vztah s rodicmi, aj drahy so svojimi, takze nebol dovod im to tajit a ani by sa to nedalo 🙂

nika2212
8. okt 2016

@alleke My s priatelom sme to urobili takto... Otehotnela som v Septembri neplanovane a počkali sme až na Vianoce pod stromček som im dala krabičku nádherne zabalenú s mašlou a vnej bola fotka s ultrazvuku ich vnučky....Velmi sa im to páčilo a boli štastný 😀 najkraši darček aký kedy dostali na Vianoce.

kmh1010
8. okt 2016

@nika2212 Vau to ste pekne dlho vydrzali 🙂 Ja by som sa zblaznila keby to mam tajit 😝

nika2212
8. okt 2016

@kmh1010 Ale to prekvapenie stoji zato ver tomu .....

sibalka21
9. okt 2016

aj my sme chceli pockat, kedze sme boli v UK a chceli sme to povedat osobne... No moja milovana sestricka to nevydrzala a ked sme volali s rodicmi tak im to povedala :D bola som 8tt, a chceli sme pockat do tretieho mesiaca

zuzada29
9. okt 2016

my sme to tiez povedali hned a zhodou okolnosti mala moja mamka narodeniny tak dostala krasny darcek. rozhodli sme sa tak preto, lebo zijeme v malom meste a nechcela som aby sa rodicia od niekoho ineho dozvedeli ze ma videli v nemocnici na sone.

alleke
autor
9. okt 2016

Ja idem zajtra k lekári nech to už máme aj "oficiálne" . A potom by som to rodičom chcela povedať, snáď mama nedostane mrtvicu 😄.

chlucka
9. okt 2016

@alleke Ahoj. My sme sa s manželom rozhodli počkať na výsledky triple testu. Tajit to nebol až taký problém, lebo bývame v inom meste ako celá naša rodina... Nech sa rozhodnes akokoľvek, určite budú šťastní...

saurian
9. okt 2016

rodicom hned na prvej navsteve u nich po potvrdeni lekarkou.

tinacks
10. okt 2016

My sme povedali uz teraz, ze sa snazime 🙂)))

alleke
autor
10. okt 2016

Baby tak už to všetci vedia, moja mama sa teší neskutočne, najviac som sa bála reakcie otca no nakoniec úplne super to zobral 😊. Už ale všetci chcú svadbu 😱 my nechceme.

kmh1010
10. okt 2016

@alleke super 😊 a sak preco by sa netesili na vnucika/vnucku 😊 a inak pokial nemas nevolnosti a nebude ti vadit ze si nemozes dat dva-tri pohare vina tak ja byt vami svadbu si spravim..samozrejme je to len a len na vas 😊 to je len moj nazor..lebo my sme sa nezobrali lebo ja som nechcela a uz to aj banujem. Teraz riesit svadbu s malym bude trosku narocnejsie 😕 ale zasa ja som prvych 5mesiacov mala pravidelne porady so zachodovou misou 😂😂 takze aj to bol dovod preco sme sa nezobrali...a inak kolko mate s priatelom rokov ak to nieje tajomstvo? 😊

nika2212
10. okt 2016

@kmh1010 ahoj tak jasne svadba je super ale tiez treba na nu aj mat peniaze....Mne ani partnerovi to rodina platit nebude vsetko si musime sami..Chceli sme hned svadbu uz ked som cakala prvu dceru ale neboli peniaze a stale ba svadbu nemame peniaze a kvoli tomu sme sa zatial nevzali.Sme spolu 7r a vsetko je o peniazoch tak cakame a setrime neni to lahke iba tak sa zobrat s mesiaca na mesiac....

alleke
autor
10. okt 2016

@kmh1010 rodičia mi hneď povedali že svadba môže byť aj o mesiac no ja som povedala že si svadbu chcem užiť.
Ja mám 27r a priateľ 33r, sme spolu presne rok a z toho aj rok bývame spolu.

janinkalc
10. okt 2016

Obom mamám v 2. mesiaci s podmienkou prísneho embarga 😀 zvyšku rodiny až po ukončenom 3.mesiaci.

kmh1010
11. okt 2016

@nika2212 Samozrejme zalezi aj od situacie, v tom mas pravdu...U nas by platili rodicia svadbu, tak sa mi to lahko hovori. Keby si ju mame platit sami, to by som mohla hned zabudnut 😊 Ja len ze ak maju taku moznost sa zobrat, ja byt nimi necakam, lebo uz ked bude to babo vsetko je komplimovanejsie. Ale to je iba moj maly nazor😊 Hlavne ze tam je laska, svadba je len formalita 😊

kmh1010
11. okt 2016

@alleke Jasne, je to na vas kedy svadba bude, nech sa rodicia aj na hlavu postavia 😀 Ja len ze ja osobne to banujem ze sme si ju nespravili, ale nevadi, tiez budeme mat uz s drobcom 🙂 Buduci rok by sme chceli nejak na jesen 🙂

enusamt
11. okt 2016

@nika2212 z toho usudzujem, ze chcete svadbu v kostole... A preco by to neslo aj v kostole na tom istom principe ako na urade? Cize vy dvaja a svedkovia? Poslednu dobu su svadobne obrady bez omse, cize za pol hodinu ste svoji... 🙂 A posedenie uz potom dodatocne s rodinami... Ibaze vam ide o riadnu svadbu so vsetkym a kompletnou rodinou... To potom chapem, ze uz je problem a trva to, kym sa to moze uskutocnit 🙂

kralovahola
11. okt 2016

@sibalka21 aj pred rodicmi si chcela cakat 3 mesiace? 🙂

sibalka21
11. okt 2016

@kralovahola aj pred sestrou, ale kedze sme spolu pracovali, dozvedela sa to skoro hned :D a hej chcela som im to povedat az po tretom mesiaci kedze prvy trimester sa moze stat hocico a v minulosti som potratila uz, v 8tt ... v januari sme mali ist domov a mali by sme prve sono tak to mali byt prekvapenie... no sestra ma predbehla :D

sugarfree999
11. okt 2016

Koniec prvého trimestra sa práve zhodoval s oslavou maminej 50tky. V predvečer veľkej rodinnej oslavy sme doma večerali len my štyria - ja s manželom a moji rodičia. Dávali sme mame darčeky a otvorili šampanské. Vtedy sme jej dali pohľadnicu, na ktorej bolo napísané Poukážka a vo vnútri bolo napísané "Poukážka na 1 ks vnúča. Dátum doručenia: 18.12.2016" 😀 a bola tam fotka z ultrazvuku. Manželovej rodine sme to oznamovali cez Skype. Inak to bohužiaľ nešlo, keďže žijú na opačnom konci sveta.

mizu89
11. okt 2016

Mojim rodicom asi hned alebo po prvej oficialnej kontrole a pred svokrou som to chcela chvilu utajit ale nedalo sa.spytala sa ma rovno o moju novu pracu ze ako to vyzeta a ja jej nato ze nic z nej nebude.a svokra preco a ja lebo som tehotna.

mysga
11. okt 2016

S mamou som skúmala pidi mini skoro žiadnu čiaročku na teste. :D Ja som vravela, že áno, som tehotná,ona, že nie (začali sme sa ešte len snažiť v daný cyklus).

enusamt
11. okt 2016

Pri prvom som to oznamila v druhom mesiaci... Bohuzial v ten moment male uz tyzden pre MA nezilo, co som sa dozvedela potom na kontrole... Takze o to horsie to bolo...

Teraz som znova tehu a oznamim to radsej az potom ako budem mat knizku, kedze vedla mam aj hematom... I ked svokra a svagrina to uz vedia lebo pred nimi sa neda uniknut a utajit 🙂

n0mi
11. okt 2016

V momente najdenia pozitivneho testu. :D

nika2212
11. okt 2016

@enusamt Ahoj tak nám nejde o velkú svadbu to nie......Ale ked si všetko porataš od šiat,oblek a prstene už to je draheeee teda a na to peniaze nemáme navyše svadba je zadarmo či na urade alebo v kostole to viem posedenie by som robila male alebo dodatočne iný den atd len ten základ mať šaty a dat si urobit vlasy,nechty ved je to naj den a chcem byt peknaaa atd čo ku kaderničke nechodim vôbec lebo zbytočných cca 20 eur nemam na to aby mi umyla-ostrihala vlasy a chcem mat aj spomienku na svadbu čiže fotografa tiež chcem mat na to. A ked si to spočítaš to su dost velke položky a kvôli tým veciem žial zatial nemáme svadbu

kralovahola
22. okt 2016

@chlucka co je triple test?

nivea777
22. okt 2016

@kralovahola testy na geneticke choroby..

sono2
22. okt 2016

@alleke po akcii srdca mama vedela hned O priebehu svokra neskôr lebo klebeti aj som zakázala hovoriť ale viem, že neposlúchla. V každom prípade treba rešpektovať ženu a jej priania akurát to hovorím zlej strane. Ja som vyložene nechcela na začiatku aby ktokoľvek vedel, že som tehotná. Nemala som potrebu sa s tým chváliť. Je to moja intímna vec aj vzhľadom nato že sme si prešli svojim a dieta urvalo velmi dlho.

threetail
2. nov 2016

Ja som hneď po prvom sone (7TT) bežala za mamou s obrázkom, oco sa dozvedel v ten deň večer. Sestra o dva týždne a zvyšok rodiny pred dvoma týždňami. Úplne prvý (okrem priateľa) to vedel šéf - prezradili ma moje "stavy" 😂

A inak tiež nie sme zobrati a plánujeme odhadom rok 2019 - aby už aj malé bolo veľké 🙂 Naši samozrejme tiež že kedy bude svadba, priateľa sa spýtali dokonca či si ma vôbec chce zobrať... Ale pochopili to už asi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre