Kedy ste otehotneli po prvej sekcii a ako ste rodili?

zonjushe
15. nov 2012

Mile zienky, zaujima ma, po akom dlhom case od 1. sekcie ste opat otehotneli a akym sposobom ste rodili?Mali ste nejaké komplikácie?Chceli ste dobrovoľne sekciu, alebo ste uvažovali aj nad prirodzeným pôrodom?Dali Vám možnosť voľby?Vopred dakujem za Vase prispevky 🙂

charlottte
15. nov 2012

@zonjushe ja som síce rodila len raz sekciou, no malý ma teraz rok, ale chcela by som druhé ale bojím sa komplikácií a tiež nechcem už cisarak tak uvidíme...

jankaferancova
15. nov 2012

@zonjushe super tema aj mna by to zaujimalo.Tiez mam po akutnej sekcii a pomaly planujeme druhe,ale ja viac nechcem o sekcii ani pocut,dufam,ze bude moznost rodit prirodzene a ze sa samozrejme lekari nebudu drzat zasady,ked raz sekcia tak aj druhy...

rudy252
15. nov 2012

@zonjushe ja som tiež rodila sekciou pred 8 mesiacmi a pýtala som sa lekára či to už druhé dieťa tiež bude musieť ísť sekciou, tak mi povedal že nie, ale keby vznikla hocijaká malá komplikácia, tak hneď vraj lekári zvyknú ukončiť pôrod sekciou.

cemi
15. nov 2012

Ja som otehotnela 10 mesiacov po cisarskom, druhe muselo byt cisarsky a teraz budem mat tiez cisarsky. No nic moc, ale uz to dobojujem 😉

zonjushe
autor
15. nov 2012

@cemi ak sa smiem spytat, preco si mala druhy cisarak?mala si nejake komplikacie?alebo nechceli lekari riskovat kedze bol maly casovy odstup?

katkamarek
15. nov 2012

Ja som otehotnela presne rok po prvej sekcii, ktora bola akutna a druhe som rodila tiez sekciou. Vo vseobecnosti vraj do 18 mesiacov od prvej sekcie sa robi automaticky druha sekcia, potom je mozny aj vaginalny porod, ale.....Je to velmi individualne a zalezi na akeho doktora narazis. Ja som mala 20 mesiacov od prvej sekcie, okrem toho tvrdnutie bruska pocas celeho tehu, takze aj komplikacie, moja lekarka prirodzeny porod u mna nepripustala a ja by som sa aj bala, vzhladom na moje komplikacie, ze mi praskne pri tlaceni maternica. Ale iny lekar ma chcel nechat rodit spontanne, ze vraj moje dovody nie su indikaciou pre sekciu.

jankaferancova
15. nov 2012

inak moj gynekolog mi povedal,ze druhy porod po sekcii sa posudzuje aj podla hrubky rany na maternici,podla rezu (ja ho mam priecny,v dolnej nekontrakcnej casti maternice,takze prirodzeny porod pripada v uvahu), a niekde ani neposudzuju a jednoducho ide sa automaticky aj na druhu sekciu 😒

anjelicek178
15. nov 2012

@cemi .....to uz tretie ci druhe

anjelicek178
15. nov 2012

ahojte,ja som po prvej sekcii otehotnela o 7mesiacov....jeden povedal,ze mozem rodit normalne....preco nie...ktory tam boli starsi lekari oni povedali,ze ziadnom pripade je to skoro rodit normalne,ze sa mi to moze roztrhnut....kto si to zoberie potom na zodpovednost....rodila som aj druhe sekciou......prve bola gombicka....druhe velka boledt nevedeli ju vybrat a citila som ako sa trapia......prislo mi aj zle.....ale odmietla som kyslik....chcela som to sama rozdychat....teraz po 9mesiacov sa mam super......este by som brala jedno....vraj to je riziko a ze sa podpisuje papier na svoje triko.....tak mi povedali znamy.....podla mna az po 4
da sa to vydrzat.....nebojte sa mamicky,drzim palce

katka_grac
15. nov 2012

ja mam 2,5 roka rozdiel a obe cisarsky... mna skor mrzi ze som sa pri druhom nechala prehovorit na spinalnu anesteziu... chcela som celkovu, ale anesteziologicka a sestricky na sale ma nazvali nezodpovednou, tak som sa na to dala...

liz_lemon
16. nov 2012

@katka_grac preco lutujes tu spinalku?

liz_lemon
16. nov 2012

ja som mala akutny cisarsky, a dalsie by som tiez chcela radsej cisarsky, ak by vsetko prebehlo tak ako pri prvom, lebo ja som sa z toho velmi rychlo zotavila, ked mi maleho vyberali, nic som necitila, dokonca si niektore "pasaze" z cisarskeho ani nepamatam, najhorsich bolo tych 24 hodin na JIS, ale da sa to prezit

yidaky
16. nov 2012

Ja som mala obe sekciou. Rozdiel medzi nimi skoro 4 roky /ale planovane/. Mala som pri oboch spinal, uplne bez problemov, rovnako aj rekonvalescencia. Kojenie tiez v poriadku. Ja som mala tak nejako vacsi pocit "bezpecia" pri sekcii, ako keby som rodila prirodzene.

anazuz19
16. nov 2012

Ja som po prvej sekcii otehotnela presne za 4 roky. Druhý pôrod som mala spontánny, a to až 7 dní po termíne! U nás sa po prvej sekcii nerobí automaticky druhá, všetko záleží od dôvodov prvého operačného pôrodu, od zdravotného stavu matky, od veľkosti a polohy plodu...

katieg85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cemi
16. nov 2012

@zonjushe maly casovy odstup a aj maly mal velku hlavu 😉 Doktor povedal ze by som ho nevytlacila. Ale uz som bola zmierena ze to bude cisarsky. A prvy som mala preto, lebo mala nebola otocena hlavou, ale bola tam nejako divno nohami zaseknuta.
@anjelicek178 aj druhe a teraz ma caka tretie 😎
@katka_grac ked mas celvo anastezu, kolko spis?

mecenga
16. nov 2012

no baby mne povedla môj gynekolog, že po sekcií si mám dať pokoj aspoň 3 roky s bábom, lebo aj to druhé bude tak isto cisárskym. 😎

maminkaalm
16. nov 2012

prvá dcéra cisárskym pre zlé otočenie a druhá po 2 rokoch a 8 mesiacoch prirodzene, bez žiadnych komplikácii, a osobne som ani neuvažovala že mať ďalší cisársky a nikto ma naňho ani nepripravoval, a teraz do tretice znova prirodzený porod.
AK nie sú žiadne komplikácie tak je to podla mňa aj o dosť psychike ja som si nedávala ani možnosť mať druhú cisárskym, nakoľko som chcela mať ešte aj tretie bábo a tak som sa nastavila tak ž e to pôjde prirodzene. Jedine čo pri oboch prirodzených pôrodoch bolo že mi kontrolovali vnútornú jazvu, či sa náhodou nepoškodila, a kedže ma doktor pri cisárskom vnútorne dobre zašil tak bolo všetko v poriadku.

jankaferancova
16. nov 2012

@maminkaalm ja ak sa nam podari druhe,neechcem cisarak ani vidiet,tiez si to nepripustim,no ak sa vsak nieco skomplikuje,tak co uz,ale tak potesila si ma a som rada,ze existuje niekto kto rodil aj normalne po cisarskom.ak sa smiem spytat kde si rodila?pozeram,ze okres Zilina,pravdepodobne asi tam,ze?

ichbinich
16. nov 2012

Prvy porod bola planovana sekcia, lebo maly sa neotocil a nedal sa nijak k tomu "prehovorit", ani moxo ani akupunkturou. Manualne otocenie zvonku nehrozilo kvoli placente vpredu. Ale lekarka mi hned povedala, ze uz neplati pravidlo "raz cisarksy, navzdy cisarsky".
Druhe bude po takmer 3,5 roku. Este sme sa o porode nebavili, ale chcela by som prirodzeny. Ale ak sa nebude dat inak, z akehokolvek dovodu, tak cisarsky. Ine na vyber nemam 😉
Ja si proste pockam, ako to dopadne. Urcite veci neovplyvnim a ja nechcem riskovat moje zdravie alebo zdravie mojho dietata len kvoli tomu, ze ho privediem na svet prirodzene. Na cisarksy nastastie nemam zle spomienky, podla mna si to odtrpi kazda matka: niektore priamo pri prirodzenom porode a niektore prve dni po cisarskom.
Mne sa zahojilo vsetko dobre, tak dufam, ze to pojde prirodzene. Ale ak bude potreba cisarskeho, nebudem sa mu branit.

katka_grac
16. nov 2012

@liz_lemon lutujem , lebo som im hovorila, ze sa toho bojim, a zacal mi skakat potom tlak, raz sa mi znizil tak ze mi bolo zle, museli do toho cosi pichnut, potom ked mi to prestavalo ucinkovat mi bolo zasa zle, vracala som... no hroza...
@cemi no chvilu, kym male vyberu a zasiju vsetko, 20 minut max... asi... 🙂

henrike
16. nov 2012

Ja som mala prvu urgentnu sekciu kvoli hypotrofii plodu a odlucovaniu placenty pri pokuse o prirodzeny porod, po ktorom som veeelmi tuzila. Druhy porod som mala po dvoch rokoch a siedmych mesiacoch prirodzeny!!! 🙂 Tiez som si pocas tehotenstva nepripustala moznost sekcie. Lekari to vsak videli inac a este par hodin pred porodom mi planovali sekciu. Bola som z toho nestastna, ale babo si ajtak vybralo nieco ine a prislo na svet tak rychlo (cca 3 hodiny), ze lekari nemali moznost zvazovat co bude bezpecnejsie. Prisla som do porodnice (naozaj neumyselne) uz takmer uplne otvorena! 😀 Prirodzeny porod bol neskutocnym zazitkom, brutalna sila, nieco uzasne krasne a so sekciou sa to neda ani len porovnat!

paralenkap
16. nov 2012

Prvy porod urgentna sekcia v 2005 slo to rychlo, otehotnela som 5 mesiacov na to, takze o normalnom porode ani uvazovat, ale to bol najhorsi zazitok v mojom zivote, 3 hodiny na stole, stale som krvacala, pretoze som brala injekcie na riedenie krvi, mala bola vysoko, odniesli si to moje rebra ... som myslela, ze uz nedozijem konca, bolo mi zle, zvracala som a zima .... brrrr
3. sekcia v 2010 bala som sa ako cert kriza po predchadzajucej skusenosti, chcela som narkozu, aby som to nemusela prezivat, ale mnagel nedovolil ... ale vseeetko bolo super, ze vraj rekorderka v zotavovani ( najma kvoli starsej dcerke, aby som ju mohla vidiet). No najkritickejsich pre mna bolo tych 24 hodin na JIS-ke bez pohnutia, som myslela, ze zosaliem :( Vsetko ma bolelo, aj co sa nedalo.
Napriek tomu, ze neviem, aky je prirodzeny porod, asi by som nemenila, zo vsetkych porodov som mala kontrakcie len pri poslednom, aj to len chvilu, no stacilo, som usudila, ze toto by som asi nevydrzala

zuzana76
16. nov 2012

Druhe som rodila 3 roky po prvej sekcii, bola mi hned naplanovana, porod sa aj tak spustil skor sam - teda este pred terminom planovanej sekcie, niekolko hodin som skusala prirodzene, ale nic sa nedialo, takze to bola sekcia tiez, ale nelutujem. Podla mna je sekcia bezpecnejsia pre dieta.

ssussie
16. nov 2012

ja som sa na to pytala doktorky a povedala mi, ze mozem otehotniet hned ako sa da, ale ona odporuca pockat rok od predchadzajuceho porodu - ze rok je optimalna doba na to, aby sa maternica uplne zotavila a tehotenstvo prebiehalo bez nejakeho pozorneho sledovania ... takze tot nazor z prvej ruky - spred tyzdna 🙂 no a ako som rodila .... vonku 37 stupnov, nesmela som nic jest ani pit, 12 hodin som slapala s kontrakciami po chodbe az so mna vytiekol kus placenty a bola som otvorena len na spicku prsta, tak sup na stol a aj ked mam jazvu na maternici (lebo povrchovu mozem okaslat) a ked som sa prvy krat postavila videla som hviezdicky urcite si nemyslim, ze som to mala tazsie ako tie co rodili prirodzene. Mne aj syncekovi sekcia zachranila zivot a ked budeme mat dalsie chcela by som spontanne, ale urcite budem mat vopred podpisanu sekciu, aby som nemusela 12 hodin v kontrakciach a malym s pupocnikom okolo krku prosikat skorumpovaneho doktora o jeden podpis. .... a dakujem mojej lekarke, ze ho nakoniec presvedcila 🙂

bamato
16. nov 2012

@zonjushe otehotnela som 9 mesiacov po prvej sekcii. obidve tehotenstva som mala rizikove a zo zdravotnych dovodov som mala indikovanu sekciu uz od zaciatku. V druhom pripade som sa uz v 36. tyzdni zacala otvarat, takze maleho vybrali o 24 dni skor.

zonjushe
autor
16. nov 2012

@katka_grac ja som mala pri spinalke to iste, aj ked ja som si ju vyslovene ziadala, lebo uspatia sa bojim ako cert kriza..

zonjushe
autor
16. nov 2012

dakujem dievcata za odpovede..vidim, ze vacsinou boli tehotenstva v poriadku aj ked bol maly casovy odstup..aj ked nakoniec vacsinou koncili opat cisarskym :/..to by som si asi musela dat vekovy rozdiel 10 rokov minimalne medzi detickami, aby som prevysila sancu na prirodzeny porod oproti sekcii :D

iwesska
16. nov 2012

@jankaferancova Co znamena v dolnej nekontrakcnej casti maternice? To pocujem prvy krat. Spytam sa tak hlupo - to je tam kde zacina ochlpenie? Lebo my tiez v blizkej dobe planujeme druhe, ale sekciu by som znovu nechcela. Prvu som mala akutnu, kvoli neotvoreniu sa.

maminkaalm
16. nov 2012

@jankaferancova prvu som rodila v Cadci a druhu a syna v Ziline

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre