Kedy ste najviac pribrali v tehotenstve?

15. sep 2024

Ahojte. Viem, ze je to individualne. Len ma zaujima kedy bol u vas najvacsi narast vahy, ci v druhom alebo tretom trimestri? 🙂
Ja to moc nemozem posudit pri prvom, lebo ma chytila preeklampsia a zaliala ma voda v 3tom trimestri. Tak neviem kedy cakat vacsi narast na vahe 🙂

jaskolka
15. sep 2024

Ja v treťom trimestri pri oboch. Ale nebolo to nič také hrozné, nakoľko ja som prve mesiace priberala po pár deka gramov. V 7-8 mesiaci to bolo aj 1,5 kila na mesiac.

andrejkap123
15. sep 2024

Jezis ja posledny mesiac. Vyzeralo to dlho ze nepriberiem vela… ze ani nahodou nedám 20kg. A bum. 22,5 😂😂😂 posledny mesiac ta prekvapi

evcagabi
15. sep 2024

Asi v poslednom mesiaci a pol -to som vacsinou len uz ubolena lezala a vyjedala 😅 skoncila som s 13kg navyse a to som si myslela, ze 10kg nepreskocim

zuzanazimna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bea0802
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinalia
15. sep 2024

Posledne 2 mesiace.

btus
15. sep 2024

asi posledné dva mesiace. Ale ja dohromady len 12 kg.

autor
15. sep 2024

Ja som od 5teho do 6teho mesiaca pribrala 2,5kg. Doteraz mam hore 5kg a bojim sa, ze to teraz pojde rapidne hore 😀

deti95060810
15. sep 2024

ako pri ktorom tehu... pri synovi za 6 mesiacov som pribrala 1 kg , ale potom 15 kg v poslednom trimestri... dlho som mala nevolnosti
pri dcére som v poslednom trimestri schudla zopár kg. nevolnosti som nemala žiadne - podobne to bolo aj pri ďalších tehu - len bez toho chudnutia na konci

nikushka8
15. sep 2024

V 3.trimestri. V druhom tehotenstve som mala do skoro 7.m -2kg, co mi nic nechutilo a potom bum, pribrala som 12kg ako 1x (ale mala som aj polyhydramnion a vasie dieta ako prve).

titla
15. sep 2024

V druhom (asi 9 kg). V prvom som schudla lebo mi bolo stale zle a vela som vracala. V tretom trimestri som asi len 3 kg potom pribrala.

hendikep
15. sep 2024

v prvom tak postupne po kilecku kazdy mesiac, v druhom som porodila schudnuta 😂 ale ja som bicyklovala do terminu s 17kg dcerou na bicykli :D

andaluzia12
15. sep 2024

Budem končiť 6. mesiac a mam navyše 9 kg. Takmer všetko mám “v bruchu”, obavám sa posledného trimestra…

dixitka
15. sep 2024

V 2. trimestri som mala taký skok, pritom som sa stravovala normálne a cvičila som. Do 20. tt som pribrala tuším 1 kg, potom medzi 21.-26. tt zrazu 5 kíl (každý týždeň kilo hore) a potom až do konca tehotenstva cca 2 kilá mesačne.

lucia13022023
15. sep 2024

V treťom.. V druhom som ešte ani nevyzerala ako tehotná a zrazu v treťom trimestri prišiel zvrat a ja plus 30kg a obrovské brucho 🤣

martaatram
15. sep 2024

Ja som sa bala ako idem pribrat (dokopy som 9kil za cele tehu) do toho 5 skoro kilo a potom od 5som bola len leziaca tak kazdy mesiac 2 kilka

barju
18. sep 2024

Ja som našla že by to priberanie malo byť takéto:V prvom trimestri žena priberie spravidla len 1 – 2 kg, čo je vo väčšine prípadov spôsobené nevoľnosťami, nechutenstvom a nízkou váhou plodu v prvej fáze tehotenstva.
Druhý trimester je potom obdobím, keď sa v tehotenstve viac priberá, a to 0,5 – 0,8 kg za týždeň.
A v treťom trimestri spravidla pokračuje priberanie 0,5 – 0,8 kg za týždeň.

Ale keďže som teraz začala 3 trimester a doteraz pribrala späť 3 kilá z 8 čo som schudla, tak to neplatí pre všetky ženy. Ak privedieme späť ešte tých 5 budem spokojná že idem rodiť s váhou s akou som otehotnela a to ešte 3,5 kilá má vážiť dieťa, takže z pôrodnice zase odídem o nejaké kilo ľahšia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre