Kedy prebieha odber cukru v tehotenstve?

petrak18
4. máj 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako ste to mali pri odbere cukru v tehotenstve. Viem, že tento odber sa vykonáva 24.tt až 28.tt. Mňa však objednali dosť neskoro, čiže mi to vychádza, že by som mala byt okolo 30.tt. Viete mi prosím niektorá poradiť čo s tým? Ďakujem a pekný deň. 😊

veronikaszabova
4. máj 2020

@petrak18 odber cukru?? Myslis glukozovy test?

petrak18
autor
4. máj 2020

@veronikaszabova áno, nejasne som sa vyjadrila ospravedlňujem sa.

veronikaszabova
4. máj 2020

@petrak18
2 tyzdne hore dole. Mnoho zien ho aj odmietne. Cize sa nic nedeje.

kikulienkadd
4. máj 2020

Ahoj,pôjdeš kedy ťa objednali. Prídeš ráno nalačno, odoberú krv prvý krát, vypiješ vodu s glukózou (odporúčam priniesť si citrón a urobiť si citronádu),sadneš si na 2 hod (mala by si byť bez fyzickej aktivity,čiže nie ísť na prechádzku a pod) a potom vezmú krv 2.krát. Potom môžeš ísť domov,jesť,piť a pod. Krv berú z prsta alebo žily ako u ktorej dr. Zažila som tak aj tak.

kiki68
4. máj 2020

Ja som bola v 30tt tu v Rakusku. Do 34tt mozes absolvovat vraj.

basska_b
4. máj 2020

Treba do 28. týždňa tuším, inak sú výsledky skreslené. Môžu dať pozitívny výsledok, a pritom žena cukrovku nemá. Inak ak už je tehotenska cukrovka diagnostikovana týmto testom, robí sa neskôr aj odber krvi, tam je nejaký ukazovateľ, ktorý ak je pod 45, tak je to v pohode, žiadny ťažký prípad. Ja som mala 31 hodnotu

lenka2710
4. máj 2020

@petrak18 ja som napríklad nebola vôbec, lebo prišla ta situácia s koronou a doktorka ma odmietla zobrať, že tehotné robiť nebude

veronika1234512345
5. máj 2020

Ja som bola včera v 25tt.
O 7dmej prvý odber na krvný obraz a krv z prsta. Vypila som tak roztok stopla 2 hodiny, odišla a vrátila sa na opakovaný odber z prsta.

dzovanna
20. jún 2020

Ahojte, kedze vidim,ze existuje viacero maminiek hladajucich odpovede, som zdravotnik a coskoro dvojnasobna maminka, u obidvoch tehu mi GDM bol potvrdeny (mame cukrovku v rodine) a preto som sa rozhodla o svoje poznatky a skusenosti podelit. Ak by niekto potreboval jednoduche vysvetlenia krok po kroku k tejto teme, odbornych protichodnych a casto nezrozumitelnych clankov odtrhnutych od praxe je na internete viac ako dost... Chcem vam dat do pozornosti moj nedavno zalozeny instagramovy ucet venujuci sa prave tejto teme. Snad niekomu pomoze...najdete ho pod nazvom "Drz cukrovku na uzde" ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre