Kedy oznámiť rodine, že čakáme bábo?

kavicka21
16. máj 2013

Ahojte sme v 5 tyzdni tehu a chceli by sme vediet ledy je najvhodnejsie oznamit ze sme v tom. Viem ze najlepsie je asi az okolo 11 tyzdna ??? Nechceme cakat fak dlho ale zase to nechceme zakryknut 🙂)) u doktora sme boli len na pokeci a cakame na list na ultrazvuk kedze zijeme v zahranici je to ine. Vraj vzdy s prvym vysetrenim cakaju az do 11-12 tt . Tak dufame ze setko bude v poiadku, a inak aj brusko nam uz zacina vykukovat ;))

selecta22
16. máj 2013

to zalezi predsa na tebe, ja by som to mame oznamila mozna uplne uplne druhej 🙂

terezka1947
16. máj 2013

ja som mamke volala hned po tehu teste...a manzelovi hned po nej,lebo sa mu nedalo dovolat 😀 .....no a dalsiu rodinu som neriesila...az ked sa pytali ci nahodou nie som tehu,tak ja ze ano,ze xy tyzden...zalezi aky mate medzi sebou vztah 😉 ...inak mamka to tusila dlhsie-kyyyym,mne doslo,ze robit test....jasne,kazdy sa boji zakriknutia,ale rodicia su po manzelovi ti najnajblizsi.

lubina
16. máj 2013

@kavicka21 ja by som sa uz neponahlala, pri prvej sme to oznamili skoro hned ako sme to sami vedeli kedze to bolo pred Vianocami.Nastastie vsetko bolo ok.Druhe dietatko som mame tiez oznamila dost skoro, ked mse spolu telefonovali, lebo v tom case sme zili v zahranici, no a potom som v 8tt+ potratila a okrem toho ze to uz same o sebe bolo hrozne, tak som to este musela znovu oznamit aj mojej mame, ktorej som uz povedala ze som tehotna........preto ked som bola opat tehotna, tak som to oznamila az v 15 tt a to len preto, ze uz mi zacinalo byt vidiet aj brusko........preto ja hovorim, ze nie je sa kam ponahlat

snopkulka
16. máj 2013

Pri prvom som to rodine vykvákala hneď 😀 a teraz iba rodičom okolo 6-7tt, vtedy mi začalo bývať veľmi zle, takže by to aj tak zistili a hlavne som potrebovala kvôli celodenným nevoľnostiam pomôcť so synom - zbytok rodiny sa o tom dozvedel v 12tt po prvom veľkom UZV a zvyšok sveta v 15tt 😵

monhla
16. máj 2013

Takmer hneď ako nám doktor potvrdil, že tehu test neklamal som to povedala mojim rodičom /vtedy sme u nich bývali/ a od nich vychádzka svorkovcom. Všade sa všetci tešili a blahoželali nám. Bolo to nádherné. Malá /jedna i druhá/ sú vytúžené detičky a tak som to samou radosťou takmer dala aj do miestneho rozhlasu 😀
Zakríknutia som sa nebála - potrat mi neprivodí to, že o tom rodina vie. A keď sa nedajbože niečo stane, tak aspoň má kto pomôcť, podržať.

lutia
16. máj 2013

@kavicka21 ja som to chcela oznamit az po 3mesiacoch....ale nevyslo nakolko zijem v dvojgeneracnom dome a bolo mi tak strasne zle ze to vedeli hned....aj ked sa robili ze o nicom nevedia....tiez som to nechcela hovorit skoro kvoli moznemu potratu a kedze mam svokru kt nic neudrzi tak aby na mna potom vsetci smutne nepozerali....ale nakoniec vsetko oki dopadlo aj ked bolo riziko

tiumen
16. máj 2013

ja čakám na prvú tehu poradňu keď budem 11tt+5. Niet sa kam ponáhlať 🙂

zszudorova
17. máj 2013

to ti poviem uuuuuplne presne...v 4t ked mi to lekar potvrdil som si na brucho nacmarala kremom ,,ahoj tato,, a isla som tak za muzom...v 6t som rodicom a sestre podala usg snimok...to iste svokrovcom...a ostatnej rodine az po 11tyzdni. 🙂

zuzulica
17. máj 2013

@kavicka21 My sme tiež chceli až neskôr hovoriť,môj sa neudržal a najprv to vykecal jeho rodičom a potom aj mojim,aj keď vtedy to bolo ešte tak,že asi sme tehotný,nebolo to ešte úplne potvrdené. Oni si ho už asi týždeň predtým doberali,sa im čosi snívalo,tak asi preto tak skoro to povedal. A moja mamina tiež povedala,že aj jej sa snívalo,len čakala,či prídem ja,alebo sestra s novinou 🙂 A napr.priatelovej rodine to tak postupne hovorili,keď sa stretli,naša rodina sa až tak nestretáva,tak to nikto nevie,to budú sánky padnuté,až dám na facebook po pôrode fotky 😀

jamabe
17. máj 2013

Nejde ani tak o "zakríknutie", ako o to, že stať sa môže všeličo. To riziko je v prvom semestri dosť vysoké. Moja švagriná otehotnela, hneď to všetkým - rodine, známym, kamošom, povedali a chúďa potratila (samozrejme, že nie kvôli tomu!). Ale potom ju všetci ľutovali a pýtali sa. Ľudia niekedy nechápu, nevedia ako sa správať. Ja som otehotnela asi mesiac na to a radšej sme nepovedali nikomu nič až po sone v 13. týždni. Ani rodina sa nemusela stresovať, že "čo ak sa niečo stane aj mne".

brumka
17. máj 2013

@kavicka21 ahoj mi sme prve teh oznamili hned ako mi ho doktorka potvrdila asi v 5tt ale nic nebolo iste, lebo ma doktorka velmi vystrasila, o druhe sme prisli v 5tt tesili sme sa 4 dni to sme tajili, a teraz sme to oznamili jednej strane v 8tt ale len preto ze sme museli aby mi pomahali ked sme boli na navsteve, lebo sme sa bali aby sa to nezoapakovalo a druhej strane az v 10tt a ostatnym sme to az ked videli na mne brusko od 5m pokial sme nemali vysledky z morfologickeho ultrazvuku. este teraz sa mi stane ked niekomu oznamim ze som tehu sa ma pytaju ze v kolkom som ze ci som to teraz zistila ja ze nie rodim o mesiac tak prekvapene citaju spravu 🙂

lubikan
17. máj 2013

@kavicka21 ja som najblizsej rodine-mama,otec,babka povedala hned,ako som sa to dozvedela...vzdialenejsim-teta,ujo,sesternice az po 3 mesiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre