Kedy a ako u vás prebiehali prvé vyšetrenia?

spynkaa
28. jan 2013

Ahojte, som v 6.tt a doktorka mi urobila jedno vyšetrenie a to odber krvi a to som tam bola už 2x, 1prvý krát ma iba objednala na krv. Nič iné, žiadne otázky ohľadne mojho zdravotného stavu, meranie tlaku, moč, no proste nič. Na sono do polikliniky ma poslala v 12.tt. Je to normálne? Však to už začnem druhý trimester. Všade čítam, že prvé sono 6-8.tt. Niektoré boli už aj v 5. tt. Ja som to chcela po prvom sone oznámiť rodine ☹ ☹ ☹ Na kontrolu k nej idem v 9.tt. Čo si o tom myslíte? Ako to bolo s vami? Prosím poraďte...

janusa01
28. jan 2013

je dobre ked sa sono nerobi skoro moze to uskodit zbytocne prehriatie tak maleho zarodku.postup je celkom o.k. vascinou prve sono robia medzi 6.-8.tt zhruba takze ked ides v 9tt urobi ti aj sono,potom ten 12.tt sono na vrodene chyby ci je vsetko ako ma. 🙂 nic sa neboj vsetko je o.k. drzim prsty.

spynkaa
autor
28. jan 2013

Nie neurobí mi v 9.tt sono, lebo ona sono v ambulancii nemá. Ona ma poslala na Antolskú na sono. V 9.tt iba vyšetrenie a možno krv.

froggynka2013
28. jan 2013

Ahoj ja by som na tvojom nieste isla inam...lebo mne sono robili v 6tt a potom v 9tt ci srdiecko je tam a ci ide vsetko tak ako ma byt...nedaj sa odbit ja som sa aj prehlasila inam moja lekarka predtym to brala takto a este mi povedlaa na zaciatku neteste sa to sa nemusi este uchytit

spynkaa
autor
28. jan 2013

Ja neviem, moje dve sestry k nej chodia a sú s ňou spokojné. Keď mi robila odber krvi, tak som povedala, že mne je z krvi zle, a ona, že to jej musím povedať skor, že ona nemá na takýto cirkus čas. A ešte mi povedala, že som padavka, že také bude aj moje dieťa a to som už zadržiavala slzy, kedže to bolo pri tom odbere 😢 😢

habibi78
28. jan 2013

@spynkaa robit sono pred 8 tt je zbytocne, mnohokrat nie je vidiet este akciu srdca, chcela by si sa zbytocne vyplasit? dovtedy ti potvrdi tehotenstvo odberom krvi...na tlak a moc a vazenie este budes chodit, neboj 🙂

habibi78
28. jan 2013

@spynkaa a sestru by som velmi rychlo uzemnila.... to sa zase nedaj.... 😉

janie80
28. jan 2013

@spynkaa oficialny postup je, ze sona ti poistovna preplati len 3 pocas tehu... To znamena cca v 10tt, 20tt a 30tt... Tu krv ti brali preco? Na potvrdenie tehu? Prva oficialna poradna, teda moc, tlak a vaha sa robi az v 10tt... Takto mi to vysvetlovala sestricka...
U mna to bolo tak, ze sono som mala robene v 6tt na potvrdenie tehu (mne krv nebrali, lebo uz bolo vsetko krasne vidiet), dalsie bolo v 9tt, 13tt, 18tt, 20tt a kedze sa to s poctom utz, co sa tyka poistovne uz presvihlo, tak to povinne sono v 30tt som si musela platit sama... Mne osobne sa utz az v 10tt zda neskoro, lebo je velmi dolezite, ci uz srdiecko bije alebo nie... Ale zase, pokial to mas potvrdene rastucim hcg z krvi, tak to asi v poriadku je...
Urcite by som ale na tvojom mieste premyslala o zmene lekara prave kvoli tomu, ze nema sono... 😔

froggynka2013
28. jan 2013

@spynkaa Zmen prosim ta lekara, lebo este vela krat ti budu brat krv, ak oja som v sukromnom centre a nemozem povedat nic zle, jedine co som platila tak na zaciatku tehotensky rocni poplatok a tam ma vsetko sono podla potreby, ich pohotovost, mila sestricka aj ja nemam rada krv, nie su mi vidiet zily ale vzdy mi to krasne napichne bezakehokolvek problemu a su mily, ja som bola na pohotovosti napr. 3x, na morfologickom UTZ som bola 3x lebo sa im nieco nezda a kedyze to mam plat it a chodit inam tak sa zblaznim. Mne robila sono skoro aby sa uistili ci je vsetko tak ako ma byt a nie je to mimomaternicove alebo nieco tam nie je

spynkaa
autor
28. jan 2013

@janie80 Áno, ten odber bol na potvrdenie tehu. Keby ma poslala v 10 tt. tak to nie je také ako v 12.tt, to sa mi zdá neskoro vzhľadom na to, že by sa malo vylučiť mimomaternicové a skontrolovať srdiečko.

zuzulica
28. jan 2013

@spynkaa mne vaginálne sono robila hneď pri prvej návšteve keď mi vyšiel doma pozit. test, ešte na ňom ani malé nebolo vidieť, len podľa maternice a vaječníkov povedala, že to vyzerá, že sme tehu,tak som mala za 2tt znova, tam už bolo vidieť dutinku s takou malou mihotavou žubrienkou vo vnútri a ešte jednu, ale tá vyzerala poškodená a nemala "žubrienku" vo vnútri, tak mi hneď nasadila lieky aby sa aspoň to jedno udržalo. Okrem toho som mala aj hematóm, tak to sme riešili a odvtedy som chodila každé 2tt na kontrolu a sono,potom po 3tt a keď už bolo všetko ok, naposledy nerobila sono, len mne krčok skontrolovala,že malé nabudúce pozreme a teraz mám kontrolu 6.2. po 4tt ,to bude robiť také podrobnejšie, tam dovolila aj tatinovi dojsť, aby sa pokochal 😉 Keď baby nemajú žiadny problém chodia na kontroly tuším raz za 4tt, ak ti inak lekárka vyhovuje asi netreba meniť, záleží na tebe, je lepšie keď má poriadne vybavenie.

brumka
28. jan 2013

@spynkaa mozem sa spytat ku komu chodis? radcej zmen dokyho, mne robili sono asi v 5tt bol gestacny vak vidno tak vylucili mimomaternicove, potom v 9tt som bola na potvrdenie kacie srdiecka koli tehotenskej knizke, a okolo 12tt je velke sono+ poradna odber krvi, moc a vaha. v dakom 16tt dalsi odber krvi, moc vaha, palpacne vysetrenie a v 20tt pokial sa nemylim by malo byt dalsie velke sono a zhodnotenie vsetkych odberov...

spynkaa
autor
28. jan 2013

Nemáte náhodou dáky typ na gynekologičku v BA?

spynkaa
autor
28. jan 2013

@zuzulica Držím palčeky, aby žubrienky rástli ako z vody. A ďakujem za radu.

spynkaa
autor
28. jan 2013

@brumka MUDr. Bystrická na Gorkého v centre BA

zuzulica
28. jan 2013

@spynkaa nakoniec žubrienka jedna ☹ , ale stačí nám, hlavne aby bolo zdravé, zatiaľ to vyzerá ok 😉 Ďakujem a aj vám nech sa darí 🙂

froggynka2013
28. jan 2013

@spynkaa A chces sukromneho alebo nie?? Napr. MUDr. Cunderlik na Kramaroch skvely lekra, ja chodim do GPN to je KOCh, tiez si mozem len pochvalovat, podla toho co chces...napis poradim mam to celkom obehane, kedze som menila a tak isto som zistovala lekarov. alebo MUDr. Diveky, MUDr. Kližko oni su v Ružinove

spynkaa
autor
28. jan 2013

Do KOCHu nie, to je nad moje finančné možnosti, tam je to polatok približne 200 € za tehotenstvo. A potom sa tam platí každé vyšetrenie. Nevieš o niekom lacnejšiom. A v Ružinovskej poliklinike by som nechcela, tam robí svokra a nechcem, aby o mne niečo vedela, hlavne to, že som tehu, keď je to ešte také čerstvé 😎

froggynka2013
28. jan 2013

@spynkaa ja chodim do KOcha a jedine co som zaplatila 200 euro a inak som neplatila nic, vzdy som objednana na termin aj sono aj lekar poradna, necakas, na glukozovy test si nemusis nic nosti, vsetko ti daju neplatis ani priepustky nic ak nemas daju ti....lebo inde u lekara za kazdy termin platis 10euro, tak ja neivem ani odbery neplatis nic...

billam
28. jan 2013

Je dôležité mat takého gynekologa, ktory má vsetky prístroje...takto Ťa bude stále posielať na rozne vysetrenia na Antolsku...normálne sa robi sono v 6tt, aby sa potvrdilo tehotenstvo /vnutromaternicove/ - podla čoho usudila, že ide o vnutromaternicove tehotenstvo??...dalsie sono je v 8-9tt, kedy sa potvrdi/nepotvrdi akcia srdiecka, ďalej v 12tt, kde sa meraju hodnoty NT na vylúčenie Downovho syndromu, potom sa robia tusim 14-16tt AFP testy a veľké sono na konkrétne vyvojove vady, vsetko sa vyhodnoti, pretoze ak by nebolo nieco v poriadku, tak by nasledovala amniocenteza.

@spynkaa

billam
28. jan 2013

@spynkaa potom mas este moznost chodiť priamo k lekarovi na Antolskej - od zaciatku tehu az po pôrod....ja ti viem len odporučiť z Antolskej dr.Niznansku.

froggynka2013
28. jan 2013

@billam Dr. Niznanska je vraj super rodila u nej kamoska teraz

billam
28. jan 2013

@froggynka2013 ja som tiez u nej rodila...veľmi dobrá žena a velky profesionál!!!

spynkaa
autor
28. jan 2013

O tej Nižnanskej som už čítala aj v diskusii o Antolskej, všetky si ju vychvalovali, dokonca som si aj jej meno poznačila do diára a to som iba v 6.tt 😀 😀 😀

spynkaa
autor
28. jan 2013

Ona má napísané iba rizikové a detskú gynekológiu, neviete či berie aj na normálne pacientky? Resp. či vobec berie nové pacientky?

froggynka2013
28. jan 2013

@spynkaa Skus jej zavolat zajtra a oni ti tam povedia, ci ano alebo nie ale to nevadi co ma napisene ak ma volne zoberie ta....

billam
28. jan 2013

@spynkaa to neviem, ale ja som sa objednala u sestricky a odvtedy som k nej chodila 🙂...inak dobrí lekári sú aj dr.Havalda a dr.Korbeľ.

spynkaa
autor
28. jan 2013

@billam Dajme tomu, že by ma zobrala k sebe, bola by potom mojou gynekologičkou iba do porodu alebo aj po porode?

billam
28. jan 2013

@spynkaa fuha, tak to veru neviem ☹...neviem, či nema nastarosti len tehotné...to by si sa jej mala potom opytat...ale viem, že ona normálne funguje ako gynekologicka vo svojej sukromnej ambulancii, ale az v Budmericiach.

spynkaa
autor
28. jan 2013

@billam Budmerice 😲. To ani neviem kde je.... 😀

billam
28. jan 2013

@spynkaa 🙂..medzi Pezinkom a Trnavou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre