Keď sa dieťa pritrafí

jessica6
27. okt 2012

V poslednom čase som si všimla, že pribúdajú diskusie na tému neplánovaných tehotenstiev..príklad - rodina má už 3 deti a ďalšie neplánovala, no stalo sa..a potom reči o tom, ako sú na tom finančne zle a úvahy o interrupcii..tak sakra keď neplánujem ďalšie dieťa, tak sa asi chránim nie?nehovorím o ženách, ktoré otehotneli aj napriek antikoncepcii, ale tie určite netvoria celú skupinu..nechápem, prečo sa tie ženy sťažujú a pýtajú rady, ked zlyhala v prvom rade ich zodpovednosť..

xenicka13
27. okt 2012

noo, sloboda prejavu, nee?

anjelicek26
27. okt 2012

@jessica6 - a na toto si si zalozila novy nick 😀 Pekne 😀 Prve sme neplanovali (napriek HAK) a tretie tiez nie (bilingsova metoda zlyhala na plnej ciare) , sme nezodpovedna rodina 😀 😀 Ale nestazujeme sa, ale velmi velmi tesime a slovo interupcia nepadlo ani raz, ver mi... niekedy je krajsie dostat dietatko ako darcek ako sa cele mesiace snazit, upinat, preplakavat, ked sa to nedari...

elise
27. okt 2012

@jessica6 pri každom tehotenstve aj plánovanom vytuženom vymodlenom aj pri tom náhodnom nečakanom má žena zmiešane pocity ako to všetko zvládne všetko sa zmeni a každá si položi otázku čo budeme robiť. veľakrát je potrebne si niečo usporiadať v sebe niekedy aj za pomoci fora🙂 naše deti boli vytužene vymodlene po dlhých rokoch snaženia ale aj tak obe tehotenstvá prevapili a nastali neriešitelne situácie. tešime sa na bábenko ktore pride v januári a tešime sa so syna ktorý bude mať čochvila 6 rôčkov. dieťatko je dar a pride v tej správnej chvili aj ked sa nám to ako správna chvila nezdá. pripadne tretie tehotenstvo ma prekvapi ale potešim sa aj napriek môjmu a manželovmu veku (teraz mám 37 a manžel 49 som manželová prvá manželka a deti má iba somnou) tiež sa môžeš všemožne chrániť robiť všetko aby sa počatiu zabránilo ale najučinejšia ocrana je nemilovať sa a nemať pohlavný styk🙂

jessica6
autor
27. okt 2012

@anjelicek26 ano zalozila som si novy nick, chodí tu moja mama, tak nemusí vedieť všetko :D .. súhlasím s tebou, ty si ten prípad žien, kde zlyhala antikoncepcia a si iná aj v tom, že babenko chcete..hovorila som o tych ženách, ktoré dieťa neplánujú ale nič nerobia preto, aby neprišlo k tehotenstvu a potom tu chodia vyplakávať, že sú v neriešiteľnej situácii..

zuzanockamt
27. okt 2012

@jessica6 podla mna kazdeho vec, ako sa zariadi ... jasne, ze je to nezodpovedne mat dieta, ked nie j evhodna situacia, ale kazdy nech si robi podla seba ... aj interupcia je riesenie ... neschvalujem ju sice velmi, ale som za to, aby mala zena moznost sa rozhodnut

dasiacik
27. okt 2012

@anjelicek26
Máš pravdu.Určite je krajšie dieťatko dostať ako neplánovaný darček,ako všemožne sa oň snažiť.Mne už tiež lezie na nervy to neustále počítanie plodných a neplodných dní,sledovanie hlieniku,apod. 😒
A keď dieťa nechcem,tak sa CHRÁNIM.V OPAČNOM PRÍPADE JE TO NEZODPOVEDNOSŤ!

mataharyy
27. okt 2012

Nezodpovědné to sice je, ale na druhou stranu stává se i to a nechápu proč tolik lidí má vždy potřebu soudit, to že to napíše daná žena na fórum je další věc, ale i tak si to ona musí vyřešit sama, tak nechápu proč to řeší tolik cizích lidí... Jedna věc je napsat názor, druhá věc je lynčovat... To co se tu čím dál častěji děje, je lynčování 🤐

cerez
27. okt 2012

A prečo nechceš aby mama vedela všetko? Keď niekto si povie svoj názor a stojí si za ním, nemá sa prečo a ani pred kým hanbiť. Áno, som názoru, keď rodina je finančne na tom veľmi zle a vie o tom, ďalšie dieťatko priviesť na svet je nezodpovedné zo strany rodičov. Týka sa to aj mladistvých dievčat. Ale neodsudzujem, pretože som matka detí a nemôžem si byť istá, že za takých napr. 9 rokov mi príde domov dcéra a povie, že je tehotná a neplánovala to.

lenja123
27. okt 2012

@jessica6 No ja si myslím, že väčšina takých žien, ktorá tu píše, že nechcene otehotnela, sa nejako chráni. Nemusí to byť rovno HAK, ale prerušovaná súlož, výpočet (ne)plodných dní atď. Samozrejme, že to už nie sú príliš spoľahlivé metódy, ale ak im nejaký čas fungovali, tak sú potom náramne prekvapené, že otehotneli. A možno sa na to dieťatko aj neskôr budú tešiť. Teraz však potrebujú dostať zo seba ten stres, šok, prvotné prekvapenie.

sissy27
27. okt 2012

@jessica6 je rozdiel medzi neplánovaným a nechceným tehotenstvom (dieťaťom)... aj to neplánované, ktoré príde možno v nie najvhodnejšom čase (financie, bývanie, zamestnanie, rodinné zázemie...), môže priniesť okrem starostí aj kopec radosti, pozitívnu zmenu do života... a naopak, to plánované môže priniesť viac starostí ako radostí (ak bolo napr. plánované len jednostranne, na "záchranu" vzťahu, pripútanie si chlapa...)

bajusha
27. okt 2012

Hmm,lenže ani ochrana nie je 100% ! 😎

ematko29
27. okt 2012

@jessica6 dávam Ti za pravvdu,aj ked aj ja som jeden mesiac trpla ,že či niesom náhodou tehotná ,lebo kôli financiám to nebolo vhodné obdobie aked som nakoniec zistila,že niesom vtom tak mi bolo nakoniec lúto.takže už si viem predstaviť asi čo je to pošmyknúť sa.ale dávam Ti za pravvdu v tom ,že ak má žena 4deti apritrafí sa 5te apotom ešťe 6te tak to je sila.podla mna tam je chyba vtom,že žena nemá na antikoncepciu a jej muž je asi taky chlap čo sa o deti nestara nevie čo obnášajú chce si vrznúť anehladí na dôsledky,proste socialne prípady.je to smutné

ervenka
27. okt 2012

@jessica6 vies, existuju zeny, ktore nemozu brat HAK. Ja som nikdy hak dobre neznasala, krutenie hlavy, zzadrziavanie vody, kazde rano mi bolo uchvatne zle- kolegyne si mysleli, ze som tehotna... Navyse som gyn. povedala,ze mam selest na srdci, tak povedal,ze radsej kondom. Otehotnela som 2 dni po ms, na mikulasa ;) - pekny darcek ;) Zvazovala som vselico, hlavne, kvoli rodine mojho mm, ale to je ina kapitola... Takze som sa rozhodla, ze si babo nechame, pocas tehu v 2. trimestri mi robili aj zatazove testy kvoli srdcu- ci vlasne vydrzim porod. Pocas tehu som mala 3x busenie srdca, nebola to sradna...
Zeny su zodpovedne, nezodpovedne... Ale ja nebudem oblizovat svojmu telu s HAK, ked viem, ze mi nerobi dobre. A nesudila by som zeny, ktore sa aj rozhodli pre UPT. Nikdy nevies pozadie... Mimochodom, uz tu jedna tema o potratoch, (ne)planovanom tehotenstve je...

elise
27. okt 2012

ked sa to tak vezme kedy je vhodná doba alebo nie vhodná doba mať dieťa tak vlastne polovica by dodnes nemala deti.vždy sa niečo najde či už v chudobnejšich rodinách alebo aj bohatýh. napriklad ak je maturantka tak to nie je vhodne lebo musi dokončiť strednu školu, potom vysoká škola tiež nie je vhodne po jej skončení nemôže sinájsť prácu tiež nie je vhodná doba potom má prácu a tiež nie vhodná doba lebo by prácu stratila a predsa nemá tolko penazi, potom nemá byt ak má byt má hypotéku ak nemá hypotéku má uver (napriklad na auto...) potom nemá vhodného partnera potom zase niečo zase niečo .....ak je bohatá rodina má ine priority iný štandard a dieťa nemusi byť vhodne, deti sa rodili vždy preto dieťa pride vždy v najvhodnejšej dobe ajked sa nám zdá že je neriešitelná situácia. my máme lizing aj hypotéku uskromnime sa nemusime mať značkové veci máme čisto máme malinký domček takže mánme aj trochu "výbehu" nemáme super luxusne zariadenie ale máme prakticke a hračky má malý tiešž nemá ich haldy ale su kreativne všetko ide len treba chcieť. samozrejme po prvom otehotneni sa nám zmenil život lebo sa nám prehodili priority už nás nelákala dovolenka pri mori (každoročne) ale radšej sme chodili po krátkych výletoch po slovensku. nepotrebovali smedrahe lyžovačky ale stačili sánky s našim malým a vybrali sme sa sánkovať na najbližši kopec.......

jessica6
autor
27. okt 2012

@ervenka viem, ze existuju zeny, ktore nemozu HAK, patrim medzi nich..ale som toho nazoru, ze ked zena fakt nechce otehotniet, tak by si mala dat fakt dobry pozor..a samozrejme aj muz..

martato
28. okt 2012

damy, pani, slecny.. dostali sme tento dar, dat zivot dalsiemu cloviecikovi, je to krasny dar, uzasny, jedinecny..neopisatelny,..aspon ja som to tak pocitovala. prve bolo neplanovane a prekonali sme aj krizu a dietatko nas spojilo..druhe planovane a este viac nas utuzilo.. mame tento dar mat deti, pocat, porodit a my si to s prepacenim za vyraz pokaseme antikoncepciou, co je podla mna take svinstvo..raz som skusila a povedala som dost, ja som dostala zivot od mojej mami a ja si ho mam nicit antikoncepciou..viete co to vlastne je ? myslite , ze len tabletka, co mi zabrani otehotniet???? naopak. citajte pohladajte si aj veci proti antikoncepcii, preco nie je dobra ... tiez mame problem,ze manzel nemoze kondom a ja HAK a som za to vdacna..dieta je DAR, tak s tym nehazardujme!! zatial sa nam dari davat si pozor, ako tomu vsetci hovoria, vsak priroda je tak dokonala a my do nej zasahujeme tak ako by sme nemali..prajem vsetkym snazilkam a mamickam krasne a hlavne zdrave deticky..to je naaaaaj! 🙂

martato
28. okt 2012

http://www.milujtesa.org/nr/v_kruhu_rodiny/vply...

pripajam link, kt. si o tom co myslite je na Vas 🙂 nenutim ani neodsudzujem, nemam na to pravo.. som tiez clovek, ktory robi chyby..

vsetko dobre vsetkym !

niky21
15. nov 2013

@martato úžasný názor. 🙂 antik. Je hnusny biznis... :( ja neberiem nič,partner sa nechranil a roky sa nič nestalo a ms nemám pravidelnú ;) veľa stastia vám 🙂

alexandra5
15. nov 2013

moje 2 su neplanovane,ale milovane 🙂

martato
18. nov 2013

@niky21dakujem..ked som to citala, zo mna srsalo tolko veci a ani sme sa nenazdali a o mesiac som bola tehotna a dnes mame krasne zdrave dievcatko 🙂.. ja verim v Boha a verim,ze ani dieta nie je nahoda ked sa "pritrafi" je to DAR. a ja za tento dar Dakujem 🙂 drzim aj Vam palce .. viem,ze keby sme si to odkladali tak ako sme chceli, neprislo by to tretie,lebo mam na maternici cysty a pomaly sa zotavujem, uvidime, ked to nepojde "prirodzene" budeme musiet na operaciu.. Viem,ze by bol uz problem otehotniet a uz aj roky utekaju. Najkrajsie tehu a uzasne dietatko, ktore papa spinka a celu noc 🙂

mylove321
3. jan 2014

mna rozculuju len tie matky, co tvrdia, ze kazde splodene dieta sa musi narodit a ze potrat je vrazda. este ked pridaju boha do takej exaktnej veci ako je splodenie decka. ide len o to, ze neda sa vsetko v kazdom momente zmerat, lebo by sme nic ine nerobili ale keby sme to robili, pochopili by sme, ze vsetko v nasom tele sa logicky da zdovodnit aj pocatie po neplodnosti a pod...ziaden boh a ziaden dovod na to aby sme nejakemu plodu dovolili kontrolovat nas cely zivot akoby bol silnejsi nez zena sama. je to o sile a nechapem ten pristup, ze uz je vizia rozmnozenia sa a zatazim s tym celu spolocnost aj ked na to nemam sama prostriedky. ja by som svoju rodinu do toho netahala, keby som na dieta nemala, normalne by som naskrabala vsetko co mam,nech potratim umelo a budem sa vyhybat muzom aspon 3 roky. urcite lepsie nez zruinovat sa, dostat sa o 1000 priecok nizsie v spolocenskom rebricku kvoli nejakej imaginarnej laske, ked ten realny vztah s deckom ani nemusi byt dobry...este ani jeho povahu nepoznaju...takym by som aj matersku zakazala :D a potom sa tahat po kanaloch, vseljakych centrach krizovych a rozmyslat den co den o bezdomovectve, lebo nemaju na najom a pracu. hrozne co dokaze urobit vymyvanie mozgu bohom. :/

bbarboraa
3. jan 2014

@jessica6 niekedy to nie je nezodpovedna volba....je to slobodna volba. NIE je povinnosotu zeny mat deti... a zaidna antikoncepcia okrem abstinencie nie je 100'%

billam
3. jan 2014

@mylove321 netaham sem Boha....ale potrat je vražda!!!

mylove321
3. jan 2014

@elise toto je o vkuse. niekto chce radsej cisty stit bez hypoteky, lizingov, dlzob, nez dieta...

mylove321
3. jan 2014

@billam tak ako ja pocitam zivot od narodenia a tvoje vykricniky nie su argument.

billam
3. jan 2014

@mylove321 zivot je od samotného splodenia...moje vykricniky sú tvoje svedomie

cammille
3. jan 2014

@mylove321 skoda ze takto nezmyslala tvoja matka 😝

emily76
3. jan 2014

@mylove321 interupcia nie je forma antikoncepcie. Ak dalsie dieta neplanujem, je minimalne 10 sposobov, ako sa chranit. Ak by toto partneri riesili skor, ako je dieta na ceste, tak by nikto nemusel byt odporcom cohokolvek v mene kohokolvek. Nemusim hned uzivat antikoncepciu aby som sa chranila, len zvycajne toto riesia zeny, ktore sa nechranili nijako. .

mylove321
3. jan 2014

@cammille
moja mama ma chcela aj otec, sama zarabala dost aby uzivila mna aj seba, cize od nej to bolo presne take iste rozmyslanie ako mam aj ja. bola som planovana, vytuzena, dokonca som tu vdaka jonasovej metode, nie kvoli nezodpovednosti mojich rodicov...tvoja uroven ubohost ale ked uz ma napadas, tak sa branim.

mylove321
3. jan 2014

@billam sorry ale tvoje vykricniky tam su nevymyslam si ich, moje svedomie je ciste. ty kricis, lebo tvoj argument je trapny, slaby, ziadny..tvoj nazor je iny ako moj a neviem, preco sa zbytocne do mna navazas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre