Kam ísť na testy na cukrovku?

anicka621
2. dec 2014

Ahojte 🙂 Chcela by som sa Vás opýtať,že kde robia testy na cukrovku či moja obvodná alebo ísť ku svojej gynk.?Lebo moja gynek.mi nepovedala nič.Dala mi iba výmenný lístok tak ma napadlo či nie náhodou ísť ku svojej obvodnej.Dakujem veľmi pekne vopred 🙂

ynett
2. dec 2014

Mne robil môj gynekolog lepšie povedané sestrička. a ked mi vyšli zlé výsledky tak som išla k diabetologičke.

vebinka
2. dec 2014

Mne moj gynekolog dal vymenny listok a povedal mi kam mam ist na test. Takze najskor sa opytaj svojho gynekologa ze kam mas ist.

kamanima
2. dec 2014

určite nejakému diabetológovi. oGTT nerobí obvodný. v meste určite nejakého máte, objednaj sa. u nás sú dvaja a môj lekár ma poslal ku konkrétnemu, pretože má s ním zmluvu.

monicm
2. dec 2014

záleží od lekára,nemocnice a dôvodu testu na cukrovku.ak je to tehotenský test,tam to robieva gynekolog,resp. sestrička,ale niekde sa chodí napr. na diabetologiu, a pod. v tomto prípade pokiaľ viem,tak nie obvodný lekár. ak je to však bežný test,treba sa poradiť s obvodným.ak sa nemýlim,určite treba výmenný lístok na takéto vyšetrenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre