Jedávate v tehotenstve tavené syry a šunku?

adka91
14. apr 2016

Ahojte chcem sa spytat ci jedavate v tehotenstve tavene syry a sunku. Mam na to strasnu chut ale sa bojim aby neobsahovali listeriu. Z listerie mam velke obavy. Uz nedokazem ani na nic ine mysliet ☹

shia
14. apr 2016

samozrejme, v tehu som jedla úplne všetko. Ak nie si alergická, nie je dôvod na takéto zbytočné a prehnané obavy.

majka_ka89
14. apr 2016

ja jem úplne všetko, vôbec som nezmenila stravovacie návyky akurát, že už teraz si nedám každý deň Nivu syr alebo hermelín ale keď mám chuť tak si dám a dokonca aj slaninku, klobásku. :D

meluela
14. apr 2016

tavene syry su tak plne chemie a tepelne spracovane, ze listeria nema sancu. prazska vakuovo balena varena sunka detto. citala si nejaky zly preklad .. nebezpecne su syry z nepasterizovanho mlieka .. co su vacsinou nejake franc. speciality alebo u nas nepasteriz. brynza, ocvi syr a pod. tiez pozor na udene platky lososa, tam obcas najdu

guiseppinka
14. apr 2016

jedla som vsetko zaradom... aj tavene syry aj sunku... aj ked chvilu som ju nemohla ani citit... dokonca aj bryndzu som jedla a vobec som neriesila, ze ci bola pasterizovana alebo nepasterizovana... ved naraz nezjes tonu bryndze ani nicoho ineho... jedz vsetko na co mas chut a prestan citat, lebo hladna zena je cista katastrofa a vystresovana tehotna uplny horor...

candii
14. apr 2016

Ahoj .. ja som jedavala aj sunku aj taveny syr cele tehotenstvo.. jedla.som vsetko okrem suroveho masa a plesnivych makkych syrov.. ono z nepasterizovaneho mlieka by som nic nejedla ale v obchode kupis vsetko pasterizovane .. nepasterizovane najdes len na salasoch a tak .. tak sa nestresuj zbytocne papaj na co mas chut a necitaj lebo si toto krasne obdobie zbytocne pokazis stresom 🙂

mobilbabie
14. apr 2016

šunku musím mať každé ráno na raňajky.papaj všetko ved tehotenstvo neni choroba! pekný dník 🙂

jankako
14. apr 2016

akoby som o sebe čítala pri prvom tehul po potrate....doplašená som ešte aj džus riesila čo obsahuje 😀 teraz sa na tom smejem 😀...pri druhom ma takéto niečo ani nenapadlo..bud kludná,papaj všetko..

lumma
14. apr 2016

Šunka bola na dennom jedálničku... všetko s mierou si môžeš dopriať 🙂

tobnuf
14. apr 2016

Bozeee zenaa neber to v zlom nechcem ta nijako urazit ani nic podobne ale nech ti nehrabe tehotenstvo je tak krasne obdobie a ty si ho tymto kazis? Neboj sa vsetko papaj z mierou, nie si chora ale tehotna! Kolko zien v tehu si dopraje aj tataracik aj hermelin.. nivu.. co mi sa teoreticky nemalo a maju krasne zdrave deti a kolke zeny fajcia.. vobec nemusis mat vycitky a stavy listeria je tak zriedkava bakteria ze je maly predpoklad ju dostat tak huraaa do sunky a taveneho syra 🙂

sardinka335
14. apr 2016

tvoj problém nie je šunka ani listeria....tvoj problém je prehnana uzkostnost a precitlivenost - a tu len do istej miery ovplyvnuje tvoj stav - tehotenstvo. V realnom zivote mas neuroticke sklony...rob niečo so sebou kočka lebo sa zblaznis....vieš kolko nakaz je v nemocke, v nakupaku alebo na košikoch v Tescu? Hysačíš aj v iných temach...takze tak.

pribinak
14. apr 2016

Neber to nejak v zlom, ale mala by si sa asi porozprávať s nejakou psychologickou
Vies, prehnaná úzkosť a precitlivenosť nie je OK, je dost možné, ze to budes prenášať aj na dieta

janickacrazy
14. apr 2016

tavené syry nejem vobec, je to pekný humus podľa mňa, samé éčka a nič zdravé, v podstate to nie je ani syr, ale listériu tam isto nenájdeš, ved by tam dávno skapala z tej chémie, šunku si dám občas, tú možeš v pohode podľa mňa, ako už dievčatá hore spomínali nemala by sa jesť v tehu bryndza nepasterizovaná alebo nepasterizované syry, ostatné syry v pohode možeš 🙂

katuliena82
14. apr 2016

Tavene syry nejem nikdy a šunku jem z Lidla, 96% a jem často Nivu, bryndzu ( pasterizovanu)

yanni
14. apr 2016

Booooooze zeno, jedz vsetko na co mas chut. Samozrejme nie na kila, vsetko s mierou. ja som v tehu s copanou jedla aj Brie, aj klobasu aj aj aj a mala je uplne zdrav 9 mesacna sikovna papulnata slecna.
Nepanikar, to nerobi dobre ani tebe ani dietatu.

mayama
14. apr 2016

Si kompletná??? Tak ti radím nejedz nič a ani nedychaj.Mala by si sa trocha uvoľniť a vychutnať tehotenstvo jedz všetko potom aj bábo ti bude papať všetko
Potom sa svet čuduje prečo deti nejedia to a to a odpoveď je preto lebo keď boli v brušku nemohli nič kvôli rozmaznanym mamkam

seahorse27
14. apr 2016

Este som nepocula, ze by tavene syry a sunka boli rizikove potraviny, co sa listerie tyka 🙄 Tavene syry su predsa pasterizovane a sunka z obchodu je tiez tepelne upraveny výrobok...nerob paniku, nastuduj si veci a dobru chut! Rizikove su nepasterizovane mliecne vyrobky (plesnove syry, bryndza zo salasa...), surove vajcia, maso nedostatocne tepelne upravene...

horana
14. apr 2016

Tak taveny syry obcas nezabiju, dlhodobo je to nezdrava vec, ktoru nejem ani mimo tehu, tie taviace soli su dost velke svinstvo a je ich tam na kvanta presoleno. Nevraviac o ostatnych aditivach, fosforecnanoch a celom chemickom kokteile, zvyraznovacoch chuti...Ked uz, aj pre bezny zivot radim presedlat na termizovane syry, tiez sa daju roztierat ale su spracovane strerne a maju blizsie k prirode. Myslim syry typu Lucina, Zerve, Cottage atd.

moni244
14. apr 2016

Najprv si prestuduj co je listeria a potom histerci

sabina1975
14. apr 2016

Cele tehu som mohla zjest klobasu slaninu cibulu rohlik a obcas zeleninu a syry hocake tavene tvrde p!iesnove ale nic tepelne upravene som neudrzala v sebe a hups mala sa narodila s vahou 3770 g a ja som po porode prisla o vsetkych 9 kg co som pribrala

han84
14. apr 2016

Ja som teda dost opatrna.. Ale sem tam jedavam aj sunku, aj salamy, aj slaninku, co nejem je nepasterizovana bryndza, resp. vyrobky z nepasterizovaneho mlieka, plesnove syry, vnutornosti (ale tie ani mimo tehu), tavene syry mi sice chutia ale jem ich minimalne, lebo nie su zdrave. S bylinkami a koreninami zaobchadzam tiez skor opatrnejsie. Nejake stravovacie obmedzenia vzhladom na tehu sice mas, ale tehotenstvo nie je choroba...Raz mi jedna gynekologicka povedala, ze sa nemam stresovat, lebo budem mat maleho neurotika.. Skus na to mysliet 😉

nelinka2009
14. apr 2016

By som zjedla aj teba a sunka je moj zivot teraz... Neblazni zena... Jedz lebo este tpmu drobcovi poskodis...

evka160516
14. apr 2016

samozrejme, aj syr aj šunku, tavené syry nie...neviem si predstaviť, žeby som šunku aj syry prestala jesť len kvôli tomu, že som tehotná...jem takmer všetko, hlavne s mierou....počúvaj hlavne svoje telo, samé si vyžiada, čo potrebuješ...a nestresuj sa...doporučujem kvalitnú šunku, kvalitné syry, pozor na trvanlivosť, tu by som jedine bola opatrná...

kondaska1
14. apr 2016

Nejedla som plesnove syry a nejak vela udenin, ale kvalitna sunka ti nemoze ublizit, tavene syry nie su syry ale hnoj, kup si radsej kus kvalitneho syra. Je dobre sa vyhybat este surovemu masu, nie vela ryb (denne) kvoli ortuti a umele dochucovadla -sojovka a rozne bujony, lacne podravky, obsahuju zmesku chemie, nepasterizovane mlieko a vyrobky z mlieka... Ale ja som jedla takmer vsetko, akurat takym lacakom nekvalitnym som sa vyhybala

katka1981
14. apr 2016

este som nepocula ze by tam bola listeria. Ja som tavene syry nejedla asi 8 rokov lebo su nezdrave a teraz ako tehotna som mala strasnu chut, tak som si kupila Bambino, vobec mi nechutilo, takze tavene syry u mna skoncili uplne. Sunku takisto nejedavam ale keby som mala chut, nebojim sa, ved je tepelne upravena a ked sa tak bojis, tak si ju hod na panvicu a teplene este viac uprav. Ozaj tohto by som sa nebala a to som velmi opatrna. ja mam chut na encian ale plesnovym syrom sa vyhybam, ale neviem ci odolam. Aj salam suchy som si dala, ale menej ako v prvom tehu. Pozri si kde moze byt listeria, podla mna tu urcite nie.

tanikka
9. apr 2019

ahojte tehuľky 🙂 chcela som vám len napísať, že sa vôbec nemusíte báť počas tehotenstva jesť tavené syry a šunky. ja som bola už dva krát tehotná a pri obidvoch som jedla všetko, na čo som mala chuť. vôbec som si nejaký pozor nedávala a moje detušiky sú zdravé ako repa 🙂 🙂 jedine na čo som si dávala pozor je to, aby som výlučne kupovala šunky s vysokým percentom mäsa. no to aj kvôli tomu, že tie mi o veľa viacej chutia ;) 🙂

telusikk
10. apr 2019

@tanikka A také by predsa mal jesť každý bez ohľadu na to, v akom je stave! Šunky s vysokým % mäsa sú najkvalitnejšie a najlepšie!

zdenkatv3
6. máj 2019

Mate pravdu babulky😉 Pokial kupujete kvalitne masove produkty, nemusite sa nicoho bat! Moja Miska ma 13 mesiacov, ma este len dva zubky, tak este jej moc sunku a taketo potraviny nedavam ale ona by ich uz najradsej papala. Ked ich vidi mna papat, tak sa hned natahuje za mnou😀 Uz len cakam, kedy tych zubkov bude mat viacej a budem jej moct dat sunku😉🙂

h_petra
6. máj 2019

Tavené syry nejem ani netehotná

yanni
6. máj 2019

@zdenkatv3 to jej môžeš dať aj keď nemá zuby. Čo s tým majú zuby? Ročne dieťa môže jest už takmer všetko. Aj bezzubé vedia ako si to “pohrýzť”. Čo jej dávaš akože jest teraz? Mixovane ci akeB😲

zdenkatv3
6. máj 2019

@yanni vacsinou len take pomixovane jedla, polievocky a tak. Ale tiez uz rozmyslam nad tym, ze pomaly zacnem aj taketo klasicke jedla. Snad si s tym nejako poradi, mas pravdu🙂 Je to moje prvorodene, tak sa este dost bojim😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre