Je treba, aby išla budúca mamička na 3D?

nanulik
18. aug 2010

Je treba aby išla budúca mamička na 3D? Je to dobré len na to aby som si bábatko pozrela alebo to má aj medicínske účely? Lebo ja som nebola a mám pocit akoby som zanedbala starostlivosť o dieťa a urobila niečo trestné. Viac mamičiek v mojom okolí mi to takto dalo najavo a ja mám z toho zlý pocit. ďakujem za odpovede.

jahodka11
18. aug 2010

nanulik, ja som nebola...zdalo sa mi to zbytocne...dokonca aj dr ma pochvalil, ze toto este nepocul, ked som povedala, ze nemam zaujem ist na 3D a ze konecne mudra mamicka 🙂

keby bolo treba, poslu ta sami na dalsie ine vysetrenia, cize neboj nic a uzivaj si posledne mesiace tehotenstva🙂

emilyz
18. aug 2010

nanulik, nerob si z toho tazku hlavu. Ja som tiez nebola a ani nepojdem. Moj osobny nazor je, ze dieta netreba tolko rusit ultrazvukmi. Je to predsa len nasvietenie a ked si vsimnes tie fotky z 3D, vela babatiek si zakryva oci a pod. Moja gynekologicka si tiez mysli, ze je to len reklamny tah. Zdravie dietata tym 3D nevylepsis podla mna. A pokial su vsetky vysledky dobre, tak treba zachovat radsej pokoj a relaxovat a nie behat po nemocniciach.

dara76
18. aug 2010

Pri synovi som na 3D nebola, po porode ma cakal sok - ma vrodenu srdcovu vadu. 3d by to odhalilo, takze by sme boli vsetci pripraveny, takto mu islo o zivot. Pri dcerka mi odporucili ist preventivne, aspon som potom bola kludna, ze bude uplne OK.

stanusa
18. aug 2010

Ja som bola, ale pri objednani ma upozornila sestricka, ze 3D nie je morfologicky ultrazvuk, ze je to vyslovene komercna zalezitost...doki najskor popozeral babatko klasicky - v 2D a potom nam prepol na 3D a natocil zaznam. Mame peknu pamiatku a davali sme dvd ako vianocny darcek pre rodicov 🙂

svetluska4
18. aug 2010

no kocky, kazdy ma na to svoj nazor, podla mna ked je taka moznost preco to nevyuzit? Dietatku to neublizi, viac dietatku ublizi stres matky ci je babo OK. My sme boli na 3D a mozem si len pochvalovat. Ja som sa bala ci nahodou po mne maly nezdedi srdcovu vadu, ale nastastie bolo vsetko ok a teraz mame zdraveho synceka. Pri tom 3D nejde ani tak o to ze budes vidiet pribliznu podobu babatka ako to meranie co tam robia, omeraju kosticky, hlavicku, pozru vyvijajuci sa mozog, srdce, vnutornosti, razstep hornej pery (co na 2D nevidiet), s istotou sa da urcit pohlavie. Neviem ci u kazdeho gyn. je to tak ale my kde sme boli tak nam robili vysetrenie cca pol hodinu a pri tom nam pustal hudbu, takze atmosfera velmi uvolnena, doki dokonca vtipkoval takze ziaden stres a pod. a maly sa skor predvadzal a nie ze by mu to vadilo. No ale nie vsade to je asi tak. Ja vsak 3D mozem len odporucit.

traktor
18. aug 2010

pri prvych troch detoch som bola len na obycajnom ultrazvuku..a su tu 😉 ..pri matkovi som bola aj na 3D aj na 4D , ale to preto, ze som mala zle triple testy....takze pokial nemas ziaden problem, pokial mas vsetky vysledky ok, myslim, ze ti 3D netreba, krasne tehulkovanie a zdrave mimčo ti prajem 😉

latvia
18. aug 2010

3D ultrazvuk nesluzi na odhalovanie roznych abnormalit alebo vrodenych chyb, nema ziadne lepsie diagnosticke "schopnosti" nez klasicky 2D ultrazvuk. je to vyslovene komercna zalezitost, na potesenie mamiciek. 2D je najlepsie na zistenie stavu plodu, ked lekar "nezistil" na 2D ziadny problem a na 3D ho zrazu "objavil", tak 2D ultrazvuk zrejme nevykonal spravne

kaktusik007
18. aug 2010

@nanulik suhlasim s dievcencami o tej komercii... ale este dodam jeden fakt: bola som na 3D, rodila som sekciou pod celkovou narkozou... no a ked mi za cca 12 hodin, ked som sa ako tak prebrala a bola schopna vnivat, doniesli maleho, vedela som, ze ho nevymenili prave kvoli 3D - usmievala sa na mna ta ista tvaricka 🙂 takze vdaka 3D viem, ze to babatko je naozaj to moje z bruska a ze mi ho nevymenili 😀

moniqe3
18. aug 2010

Pri prvej dcérke som bola na 3D a teraz som nebola, lebo sme nechceli a nemám pocit, že by som niečo zanedbala.. tu ide hlavne o zážitok ... dôležité zdravotné veci sa zisťujú na morfologickom sone aj môj doki povedal, že 3D nie je dôležité.

zuzanocka
18. aug 2010

nie, nebola som; manzel je "od fachu", cize som mohla mat sono robene aj kazdy den, keby som chcela, ale mozno prave preto, ze viem, ze sa z toho vysetrenia babtka nejak extra "netesia", som absolvovala len tie najpotrebnejsie...
3D je len komercia, su vsak pripady, kedy je dobre ho spravit, napriklad pri podozreni na nejake vyvojove vady...

jabatko
18. aug 2010

..ja som bola v 15 tt, ale iba čisto kvôli zvedavosti na malého, nerobili mi nijaké vyšetrenia k tomu..a teraz pojdem v 25 tt na ďalší 3D spojený už spolu s morfologiou, čiže mi ho celého pozrú či je v poridku...ale pozrú ti ho aj na 2D tak isto, takže je to iba o tom či ho chceš vidieť alebo si počkáš nejakú tú chvíľu =))

janinna11
18. aug 2010

My sme boli spolu s mojou povickou na 3D, mame aj asi 12min zaznam, maly nadherne spolupracoval, bol to pre nas krany zazitok. 😉

ikon
18. aug 2010

pri prvom som bola, teraz som nesla...vtedy ma moja lekarka upozornila, ze plodova voda sa dost dlho ohrieva, co nie je pre babo najprijemnejsie a ze v zahranici na nejakom konzorciu lekárov spomínali aj možné nežiaduce účinky, síce ešte nie sú dokázané , ale spájajú to s dyslexiou, poruchami správania a pod....

zuzkat1
18. aug 2010

ja som bola a ak bude druhe mimi pojdem zas..nevedela som sa dockat kedy uvidim babo v brusku a chcela som si aj overit ze je naozaj v poriadku..na 3D mi pozreli kompletne kostru, hlavicku aj srdce a tak som sa uz len tesila na zdrave babo...ktore fakt po narodeni vyzeralo ako na fotkach z 3D..a bol so mnou aj mm,ktory bol z toho tiez nadseny🙂 .ale jasne nic zle si neurobila ak si ty nesla..je to kazdeho osobne rozhodnutie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre