Je škodlivé časté sledovanie ultrazvukom?

55minnie55
26. sep 2015

Dobry den 🙂 . Chodim do rizikovej ambulancie a mam aj častejšie sledovanie ultrazvukom. Podla vas, je to skodlive?

helenanovakova
26. sep 2015

podľa mňa nie, ležala som v nemocnici jeden a pol mesiaca a sono mi robili denne. keby bolo škodlivé, tak ho určite tak často nerobia

alaguema
26. sep 2015
sorciera24
26. sep 2015

@55minnie55 najviac vraj babatku vadi ten zvuk, vraj je to pre neho ako reprobedna... ☹ ak to nie je nevyhnutne, tak by som sa furt sonovat nedala (ako je to teraz v mode)...ine je ak mate teda rizikovu poradnu, asi viete preco, ak ultrazvuk moze zachranit vase deita, tak jasne....

zuzanaete
26. sep 2015

Pri bezproblemovom tehotenstve by som ultrazvuk minimalizovala. Aj ked to vyslovene neskodi, myslim, ze pre babo to nie je najprijemnejsie. Ale v pripade rizikoveho tehotenstva by som to velmi neriesila. Vyhody ultrazvuku v takomto pripade daleko prevysuju jeho nevyhody. V pripade zistenia zavazneho problemu vedia lekari rychlo reagovat a pomoct. Prajem, aby si tehotenstvo zvladla a tesili sa zo zdraveho babatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre