Je povinná zubná prehliadka v tehotenstve?

yelka8
10. feb 2014

Ahojte chcela by som sa opýtať či je povinná prehliadka u zubára v tehotenstve... Resp. či je povinné mať razitko v knižke

natalii6
10. feb 2014

ahoj ja som ziadne razitko do knizky nedostala len som zubarke povedala ze som tehotna a mas ako tehotna narok pocas tehotenstva na 2x bezplatnu navstevu tak preco to nevyuzit 😉

aadulik2110
10. feb 2014

@yelka8 mas pravo na 2 preventivky pocas tehu,tak preco to nevyuzit a na druhej strane zubky vedia narobit velke coro moro a v niektorych pripadoch aj ohrozit plod. A pri prijme do porodnice mi kontrolovali peciatky od zubara.

m_ij_ka
10. feb 2014

nie je povinné mať razítko od zubára v tehotenskej knižke, ale na preventívku máš nárok . Mne osobne to nikto nekontroloval 😉

jamelia
10. feb 2014

ahoj, ani ja som pocas oboch tehotenstiev nedostala u zubarky razitko do tehotenskej knizky, ani mi to nikto pri porode nekontroloval. U zubarky som bola v oboch pripadoch na preventivke iba raz - pri druhom tehotenstve som mala jeden kaz, ale ten som si dala urobit az po porode, bala som sa, ze by ma napinalo, kedze mi byvalo zle 🙂

makimakimaki
11. feb 2014

Mas na prehliadku narok - preplati to poistovna, ale povinne to nie je...

majusqa77
11. feb 2014

niektori gyndosi to vyzaduju, niektori nie. zo zakona to povinne nieje

sakura77
11. feb 2014

uz nie,pred 7 rokmi este bolo.uz je to len na tebe.

yelka8
autor
11. feb 2014

Ďakujem baby. 🙂

blanuska1985
11. feb 2014

osobne odporucam radsej ssi zuby strazit ajocas tehu,ja som nato kaslala predtym,pocas tehu som chodila k zubarke a po porode zase nie,teraz ma dcerka 2 roky a ja som u zubarky asi kazdy druhy tyzden,uz nikdy by som to tak nezanedbala ako vtedy

fomarik
11. feb 2014

ja som musela isť dvakrát, Dali mi aj razítko do tehu knižky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre