Je normálne v tehotenstve nepriberať?

3. dec 2023

Som silnejšej postavy- 85kg a som 18tt, ešte som nepribrala ani gram, ale jem úplne normálne, ak aj nie viac ako doteraz 🤷‍♀️ Som rada, že nepriberám ako niektoré baby, kt. už majú v tomto čase +5kg, ale na druhej strane sa chcem opýtať, či je to ok aj v 5. mesiaci byť bez hmotnostného nárastu. Ďakujem.

deti95060810
3. dec 2023

pribrať ešte do konca tehu stále môžeš...😉
ale áno ,je to pri tvojej váhe Ok... trpela si aj rannými tehu nevolnosťami?

autor
3. dec 2023

@deti95060810 trpela asi 3 týždne, schudla som -2kg (mala som 87kg) a ostalo to tak..aj napriek tomu, že vtedy som nič nepapala a teraz jem normálne, váha hore nešla

anavixy
3. dec 2023

Ano, pokial dieta normale rastie ako ma, je to uplne normlane a v poriadku, dokonca lepsie nez ked priberies 15+kg 😉 ale stale sa to moze zmenit aj u teba 🍀

autor
3. dec 2023

@anavixy ďakujeeem🙂

drakvak
3. dec 2023

Keď vychádzaš z hmotnosti 85 kg, tak nemusíš pribrať veľa, viac asi priberú veľmi štíhle ženy, také okolo 50 kg, lebo na začiatku nemajú nič naviac… a najviac sa priberá až v 3.trimestri, čo si pamätám.

anjelicek26
3. dec 2023

Pri tvojej hmotnosti nemusis pribrat ani gram a dieta bude mat aj tak vsetko,co potrebuje..

deti95060810
3. dec 2023

@drakvak presne tak, mne lekárka mi povedala že kľudne môžem pribrať 15 kg...

autor
3. dec 2023

@anjelicek26
@drakvak
Ďakujem baby 🙏

ivangeline
3. dec 2023

Jasne ze je. Bud rada. Tiez ked uz som bola plnsia,pribrala som malo.

zuzanaokasova
3. dec 2023

Do 20tt som schudla zo 63kg na 58kg. Okrem piškótov a bieleho hrozna som zo všetkého zvracala. Pribrala som naviac po 30tt. Dcéra mala 3900g... ešte to môže prísť.

renab
3. dec 2023

Ja som nepribrala ani pri jednom tehotenstve. Naopak som bola chudsia o 10 kg. Na deti to nemalo ziaden vplyv.

lalala94
3. dec 2023

Pri prvom tehotenstve som pribrala prvé kilo až v 7. mesiaci, dovtedy nič a na konci to bolo +8kg, z toho 7kg som nechala v pôrodnici. Teraz som tehotná druhýkrát, momentálne som v 38tt. a doteraz som pribrala 3kg. Je to úplne ok, nie každá priberie 30kg, obzvlášť ak máš kilá naviac.

tehotna40
3. dec 2023

Ja som v prvom trimestri schudla 5kg, nakoľko mi bolo stále zle a teraz to pomaly naberam naspäť. U každej ženy je to individuálne ,ak babatko rastie ako ma, všetko je v poriadku

tulipanicek
3. dec 2023

Pred prvým tehotenstvom som mala 55 kg a rodiť som išla s 54 kg. Úplne v poriadku fyziologické tehotenstvo.
Pred druhým tehotenstvom som mala 55 kg a pri pôrode 56 kg.
Dôležité je ako rastie bábätko

kvetinka1918
3. dec 2023

Ja som v 36 tt a pribrala som 10 kg

petronellla87
3. dec 2023

Ja som pri prvom tehotenstve zacala viacej priberat az po 20tt, dovtedy som mala len +3 kg. Neboj ono to pride🤣

bytc20
3. dec 2023

Ja len tisko zavidim.

majkamasar
3. dec 2023

Ja som tiez mala taku vahu a do 7mesiaca som este chudla asi tak 3 kg. Pytala som sa na to tam ki bolo povedane, ze babatko si berie co potrebuje. A potom v 9mesiaci šup 15 kg hore. Ale po porode do mesiaca som vazila menej ako pred porodom.

rachel36a
3. dec 2023

Ja som v druhom tehu nepribrala vôbec nic ...rodit som isla o 3 kg ľahšia ako pred tehu a syn mal 3790g...tiez som bola tucna pred tehu (82) mal si z coho brat

nika11103
3. dec 2023

No výnimka potvrdzuje pravidlo - ja som mala cca 75 kg keď som otehotnela a skončila som na minimálne 103 kg (103 som mala na poslednej poradni cca 2 týždne pred pôrodom ) takze podľa mna v deň pôrodu som tých 105 isto mala . Tak či tak , pribrala som (takmer) rovných 30 kg . A cca vo februári sa mi zastavila váha na 90 kg +- a odvtedy to nejde dole . A teda skôr nejem ako jem neprejedam sa jedalnicek tisíckrát zdravší ako pred pôrodom . A mám z Toho fakt depresie

ckatka
3. dec 2023

Ja som otehotnela pri cca 96kg.
V 8m som mala stale 96.
Len sa mi preskupil tuk do dietata 😂

martaatram
4. dec 2023

Ja som zacinala na 76,6 teraz v 34 tt mam 82 kg cize plus 5 kg... a naj na tom je to ze lezim uz 2,5 mesiacia zisdny pohyb takze som v šoku😂🙏🏻v prijemnom lebo som si myslela ze ked som leziaca tak kila sa budu este viac lepit.. od zaciatku tehu som ani raz nezvracala .. jasne este mam mesiac lred sebou kde pribrat mozem ale myslim ze to nebude az take rapidne

jesenzima
4. dec 2023

Je to v pohode, ja som začala priberat až ku koncu, aj to ale bola iba váha dieťaťa a voda, po pôrodoch späť na pôvodnú váhu ešte v pôrodnici ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre