Je nebezpečný Paralen v prvom trimestri?

wewa464
31. dec 2015

Som v 11tt a uz druhy den mam zvysenu teplotu dnes mi vystupila na 38 uskodi plodu ak si dam jeden paralen 500? Piste ak mate s tym skusenosti dakujem

dominikav123
31. dec 2015

Neuškodí.

lauricka
31. dec 2015

Paralen mozete brat.

wewa464
autor
31. dec 2015

Tak dobre dakujem za odpoved tiez si myslim ze jeden neublizi...ved vysoka teplota je pre babo o dost horsia podla mna

babika23
31. dec 2015

Paralen je pre dieta urcite neskodny, bola som chora a paralen mi bez problemov lekar odporucal

bajana
31. dec 2015

Do 38 by som neriešila. Na vyššiu samozrejme jedine paralen obyčajný

wewa464
autor
31. dec 2015

@bajana tak jasne do 38 viem ze je to ok ln uz mi stupla na 38,1 tk som si dala jeden

seahorse27
31. dec 2015

Teplotu treba drzat do 38 st. Moze sa brat 3x denne Paralen 500.

zabina27
31. dec 2015

no mne v prvom trimestri lekarnicka nedoporucila. islo ma urvat od bolesti zubu, chcela som si dat aspon polku, muz bol proti, na nete sme nasli protichodne info, on sa bol pytat v lekarni a lekarnicka to aj v pc hladala a ze sa nedoporucuje, ze v prvom trimestri radsej nic... tiez som bola dovtedy v tom, ze paralen sa moze, teraz uz neviem... ja som si potom prikladala na lice lad a preslo mi to, k zubarke som nesla, bol vikend a s tym zubom som mala ist o par dni na termin, po lade to preslo. po tejto info by som asi aj teplotu najskor skusila zrazit zabalom, vlaznou sprchou. aj ked ja uz v prvom trimestri zase byt neplanujem 😀
@wewa464

jana_eyre
31. dec 2015

Poviem to co som sama zazila - lekarnici neviem z wkeho dovodu v prvom trimestri odporucaju skor ibuprofen, lekari sa ale uchyluju k paracetamolu.. Ja som v oboch tehotenstvach mavala prve trimestre silne migreny, raz som skoncila na pohotovosti.. Dostala som infuzne 1000mg paracetamolu (max denna davka pre tehotne) a bilest polavila.. Aj sam moj gynekolog mi odporucal paracetamol, nie ibuprofen.. Neviem ake tam je riziko, ale toto som zazivala.. Najviac mi pomahal panadol novum, ten som uzivala aj pocas kojenia, aj pocas tehotenstiev.. Aj neurologicka mi to schvalila ako prvu pomoc.. Ja totizto nemozem cakat, ale tabletku si musim dat dostatocne skoro inak mi je na nic.. Mavam take silne migreny ze zvraciam a nedokazem sa postavit z postele..

jana_eyre
31. dec 2015

Ale teda teplota 38 sa este zrazat nema, az ked vystupi nad 38,5.. Zatial vela, vela pi, tvoje telo si s nou dokaze zatial poradit aj bez liekov..

gviera
1. jan 2016

Tiež som mala podobný problém v 1. trimestri. Radila som sa u gyn. aj u lekárnika. Jednoznačne boli za obyčajný paracetamol. Najprv treba skúsiť vlažnú sprchu a ak teplota vyskočí nad 38,5 st. treba si dať 1 paralen. Ak sa teplotu nepodarí zraziť, treba ísť k lekárovi alebo na pohotovosť. Potom to už môže byť nejaké ochorenie, a to treba liečiť. Treba veľa piť, pridať si céčko a zakrátko uvidíš či to pomáha alebo je to vážnejšie. Ja som sa radila s lekárom a potom som si to overila vždy v lekárni, ktoré lieky sú vhodné v 1. trimestri. Držím palce a prajem skoré uzdravenie. 🙂

wewa464
autor
1. jan 2016

Dakujem vam za rady...uz je to lepsie a vyssiu ako 37,6 nemavam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre