Je návšteva zubára v tehotenstve povinná, alebo len doporučená?

arwen88
1. feb 2016

Ak by som k zubarovi pocas tehu nesla,moze mi z toho vyvodit nejake sankcie (napr.nevyplatit nejaky prispevok a pod.?) Doklad o navsteve zubara aj tak ostava v tehu knizke a ta ostava v nemocke. Nemocnica nemoze poskytovat info tretim osobam,je to lekarske tajomstvo,ci sa mylim? Dakujem za Vase odpovede 🙂

veronicka7
1. feb 2016

nie je povinna

evittam
1. feb 2016

Nie, nie je to povinné. Ale ja som bola - aspoň som mala po narodení detí pokoj......Čo sa týka vyplácania príspevkov - tak tam myslíš asi pôrodné - to je závislé od toho či chodíš na poradne k lekárovi a to je všetko. 😉

katulienkax
1. feb 2016

Nie je povinná ja som bola len raz ale pokial nechceš nárok platiť za plomby musíš raz ročne absolvovať prehliedku ale kľudne to moze byt aj po pôrode v tom roku

jana_eyre
1. feb 2016

Ja som nebola ani v jednom tehotehotensve, nie je to povinne, povinne je navstevovat poradne u gynekologa..

Navyse mam zubara, co nema zmluvy s poistovnami, takze mne to je aj tak jedno, ci idem na preventivku, alebo nie.. Chodim tam podla financii a potreby..

pribinak
1. feb 2016

Nie je povinná, ale je dobre skočiť k Zubarke, aby si náhodou tyzden pred pôrodom nemusela riesit nejaky zápal ci rozsiahly kaz

priora
1. feb 2016

Ja som bola u môjho zubára a idem si dať dnes trhať zub povodne to malo až byt po pôrode ale od piatka mam bolesti a zubár mi povedal že tesne pred pôrodom mam prísť sa ukázať

skladka
1. feb 2016

Mne sa rovno na začiatku tehotenstva spravil kaz. Prvý po desiatich rokoch...

zuzanaete
1. feb 2016

Pocas tehotenstva mas narok na 2 preventivne prehliadky. Moja zubarka mi hovorila, ze kedysi sa o to viacej dbalo a je na skodu, ze uz teraz nie. Nechcela by som riesit nejaky rozsiahli kaz tesne pred porodom a po porode uz vobec nie. U kazdeho su zuby individualne, ale je sanca, ze ich tehotenstvo a dojcenie poznaci.

zabina27
1. feb 2016

ja som ziaden doklad o prehliadke nedostala, uz vobec nie do tehu knizky. isla som kvoli sebe, aby som na to nemusela mysliet po porode. aj teraz tak pojdem, predsa len, pred porodom je na taketo veci viac casu 😉

helenanovakova
1. feb 2016

mňa poslal gyn. na zubné hned na začiatku tehotnosti kvôli tomu, aby vylúčil hnisavé ložiská. potvrdenie šlo do tehotenského preukazu. podobne ako od všeobecného lekára

maminag
1. feb 2016

záleží asi od gynekológa, ja som pri prvom tehu nebola u zubára, pri duhom tehu, som už mala iného gynekológa a ten ma tam poslal 🙂

majusqa77
1. feb 2016

pocas tehotenstva mas narok na 2 preventivky, povinne to nieje

lexilaracroft
1. feb 2016

Len to vyuzi v tehotenstve mas zubara zadarmo az do prveho roku dietata tak nevahaj a chod. Ja som takto chodila skoro kazdy tyzden a mam aj tri nove zuby nasadene zadarmo inak by som sa nedoplatila. Len pekne chod za to nic nedas

abbieka
2. feb 2016

Mne sa zda ze pri prvom tehotenstve som normalne platila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre