Je možné vidieť na sone cystu v 20tt?

13. júl 2020

Ahojte je možné ak by som mala cystu na vejecniku že ju dr na sone v 20tt ešte uvidí? Alebo je to už nemožné? Mám pocit,že mi celé tehu vaječníky ani nepozerala. A mám bolesti na jednej strane stále.

kika3111111
13. júl 2020

Ahoj ja som mala cystu na vajecniku (už ju mám 7 rokov) a celé tehotenstvo mi to moj doktor neskontroloval ... až keď som sla v 20tt na morfologicky ultrazvuk tak som poprosila doktora u ktorého som bola (je to onkogynekolog) či by mi nepozel aj vaječník na ktorom som cystu mala. Všetko skontroloval a po 7 rokoch cysta počas tehotenstva zmizla 😊 ale keby som si o to sama nepovedala tak celé tehotenstvo mi vaječníky nikto neskontroluje

miskooo1987
13. júl 2020

Chapem spravne, povedala si jej pri poslednom vysetreni ze mas bolesti a nepozerala ti to? Alebo si jej to nepovedala? Alebo sa to vyskytlo od posledneho vysetrenia?

autor
13. júl 2020

@kika3111111 takže je možné vidieť vaječník v 20tt ešte na sone? A pozeral cez brucho alebo spodkom?
@miskooo1987 no hej mávala som v prvom trimestri bolesti občas ale to mi povedala že je uhniezdovanie a tak mi to neriešila. A teraz cítim viac tu pravú stranu nejako ma tam pichá a kríže ma bolia. Teraz v piatok idem konecne po mesiaci na veľké sono,tak jej to poviem a som zvedavá čo na to povie, či bude ochotná mi pozrieť ten vaječník. 🤷

kika3111111
13. júl 2020

Hej je to ešte vidno. Cez bruško kontroloval. Neviem skade si , ale tento lekár je v BA. Ma super prístrojové vybavenie oproti môjmu gyn ku ktorému normálne chodím

autor
13. júl 2020

@kika3111111 BA mám ďaleko ale snáď mi to moja v piatok pozrie. A ak nie tak o týždeň idem ešte do nemocnice na sono. A mala si ak bolesti kvôli tej cyste v tehu,či vôbec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre