Je bicyklovanie počas tehotenstva ok?

scorpion82
16. jún 2015

Ahojte,

chcela by som sa spytat, ci mate skusenost, alebo informaciu ohladom bicyklovania pocas tehotenstva.
Chodim do prace kazdy den 30 minut, co moze byt takych 9 km.
Myslite, ze mi to moze ublizit? Citim sa v pohode.

Dakujem.

pribinak
16. jún 2015

Ja som jazdila bicykli ako tehotna dlho, skoro do 7 mes, mala som to schvalene doktorom, ale uz len rovinky a ziadne narocne trasy

lenka674
16. jún 2015

som siedmom mesiaci a stale jazdim na bicykli

ikke
16. jún 2015

tu v holandsku bicykluju denne do prace niekolko kilometrov tisicky tehotnych zien. keby samotne bicyklovanie bolo nebezpecne, holandania by uz vymreli 😀
ak chodis po bezpecnej ceste, na dobrom povrchu (ziaden tankodrom), kludne mozes bicyklovat, kym ti to bude pohodlne 😉

yanni
16. jún 2015

Mozes, v pohode. Ja som aj dlho lyzovala. Teraz som uz ale v 9. mesiaci a uz sa bojim, ze sa niekde vykydnem.

paskolinka
16. jún 2015

@scorpion82 presne ako pisu baby. ale ak jazdis po meste v bratislave, tak by som to asi zvazila 😀

hanka_april
16. jún 2015

do konca som bicyklovala a zijem.....

bonaqa2013
16. jún 2015

Pri všetkých tehu som chodila na bicykli. ak nemáš rizikové, nie je ľad, sneh, náročná trasa, špička v meste, tak kľudne môžeš. Pri 3 tehu som chodila na bicykli do 38 tt. Bola by som aj dlhšie, ale mama bola z toho hotová. Dcéra je narod. 18.6. Pri ostatných tehu som musela skončiť s bicyklom skôr - deti sa narodili v jan a vo febr.

scorpion82
autor
16. jún 2015

dakujem velmi pekne za informacie. Jazdim len po hradzi na Apollo most a potom len kusok na mlynske nivy.
Povrch je rovny, asfaltovy bez premavky. Som len 7 tyzdni a stvrtok idem na prvu kontrolu a spytam sa lekara.
Dik

ajana1
16. jún 2015

@scorpion82 si ma pobavila. Ved tehotenstvo nie je choroba. V Holandsku chodia tehotne na bicykli do 7-8 mesiaca

mamulka211
17. jún 2015

ja som na bicykli jazdila este 2 tyzdne pred porodom.

maslenka47
17. jún 2015

@scorpion82 samotne bicyklovanie ti urcite neublizi, skor naopak, nejaky pohyb aj tehotnej treba. Ale zvysena opatrnost je urcite na mieste, pripadny pad by totiz nemusel dopadnut dobre. Ak sa na to len naznakom nebudes citit, radsej prestat.

zamilion
17. jún 2015

bicyklovanie je absolútne v pohode, nebezpečný je len pád

scorpion82
autor
17. jún 2015

dakujem velmi pekne.

janka4321
6. máj 2016

Moze sa,ak je to bezpecne z hladiska premavky...ja som jazdila denne do prace cca 25 minut a pomahalo mi to prekonavat ranne nevolnosti. V 5. Mesiaci som skoncila,lebo prisla zima😜.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre