Išli by ste v 27 týždni do Egypta koncom marca na dovolenku?

katka116
18. jan 2013

Ahojte babulky,
Chcem sa poradit. Chceli by sme este pred mojim porodom zaciatkom jula ist na dovolenku k moru so 4 rocnou dcerkou. Miluje more a kupanie sa a ja by som este niekam rada vypadla lenze more je teple len v Dubaii - drahe pobyty, v Thajsku - strasne dlhy let a potom mi zostava Egypt. Bojim sa faraonovej choroby aj ked budeme v 5 hviezdickovom TOP hoteli, moze a nemusi nas to minut - uz sme to v Egypte zazili a takisto ja ako tehotna sa nemozem poistit na storno dovolenky kvoli komplikaciam spojenych s tehu..

Este ma napada varianta, ze by sme mohli ist v septembri do Chorvatska - ale neviem ake to je s 2 mesacnym babom.
Co by ste vy doporucovali? Dakujem za rady

denisafono
18. jan 2013

JA osobne by som nesla, mala som bezproblemove tehu do 33tt ale aj tak a s 2mesacnym tiez nie, skor tak 6mesacne ked je uz 2x ockovane.

katkaseiner
18. jan 2013

kamoska bola v chorvatsku so 4 mesacnou malou, ona si pochvalovala... tiez som pred porodom chcela este niekam ist, ale to je uz onicom...unava, unava a unava... faraonovu pomstu som mala taku poslabsiu... v tehu by som si netrufla. Ten Egypt by som urcite neabsolvovala.. Chorvatsko... ved uvidis ake bude babo, ci sa bude dat...

denisafono
18. jan 2013

jaaj a este skor by som s mimi volila Chorvatsko vlastnou dopravou.

lenyy
18. jan 2013

no je to len na tvojom rozhodnuti-moze a aj sa nemusi vobec nic zleho stat. ale ked sa mam za seba vyjadrit-ja by som do egypta tehotna nesla, ci uz top hotel alebo nie. ja som faraona chytila tiez v top hoteli, resp. mohla som to chytit aj inde/niekde na fakultativnom vylete, ale to je uz jedno, mozes aj v dobrom hotel podla mna, staci ked sa omylom napijes ich vody z vodovodu. ale vseobecne egypt sa mi ako vhodne miesto pre tehulu nezda, keby si napisla ze 27 tyzdni do chorvatska to je absolutne o inom. tak ci tak drzim palce a prajem peknu dovolenku🙂

moon1979
18. jan 2013

@katka116 hmm ja by som nešla ... čisto zo strachu

alica3
18. jan 2013

@katka116 ja by som skôr volila to chorvátsko už s bábom,ja som bola na dovolenke v bulharsku keď som bola v 20tt akože nebolo mi nič ale to som bola tesne pred odletom na vyšetrenie a sono a o dva dni som odlietala všetko bolo v pohode dokonca mi bolo omnoho lepšie ako doma🙂 ale bol to 20tt a nie 27 a let trval hodinu a pol a nie 4a veľmi by som sa bála tutanchomonovej kliatby☹ keby sa niečo prihodí malej že by trošku ochorela je to otázka pár dní a lahšej pomoci kdežto keby sa ti skomplikovalo tehotenstvo už to také ľahké nemusí byť☹ potom sme boli na dovolenke keď mala malá necelého pol roka bola to totálna pohoda kojila som nebol problém zo stravou...toľko môj názor a moja skúsenosť🙂

anieli_1
18. jan 2013

@katka116 ies co ja som bola 15-16tt v egypte prve co mi dr ze na vlastnu zodpovednost...no bolo mi trochu luto ze som ela eci nemohla adokonca co nam predali zajazd na storkolky povedali ze kludne mozem a ten co nas tam cakal pusti skoro odpadool ze naspak mi objedna jeep.....a nastatsie davali sme si pozor presne na to zvracanie a nastastie nic ale uz takom tyzdni by som nesla urcite.......a k tomu ten let uz neni sranda

andreah25
18. jan 2013

@katka116 Nemôžeš sa poistiť ani na cestovné poistenie, tzn. ak by si nebodaj začala predčasne rodiť, alebo by nastali nejaké komplikácie tehotenstva, tak by si si musela všetko sama zacvakať a takéto veci nie sú v zahraničí lacný špás, takže neodporúčam!!!

mirkave
18. jan 2013

nesla by som

mapa
18. jan 2013

@katka116 my sme boli 2 x na dovolenke na rhodose vzdy cca v polovici juna a bolo krasne teplo, more bolo super na kupanie aj pre 15 mesacne deticky... let je pomerne kratky -cca 2,5 hodky, rhodos je pokojny ostrov, je to pred sezonou, ceny su velmi prijatelne (raz sme boli first a raz last minute) a ak si vyberies kvalitny hotel (aspon 4*), tak sa nemusis bat komplikacii s jedlom a predsalen - si v europe 🙂 ak mas odvahu, tak chod do toho, ale ja odprucam ten rhodos 😉

turistka
18. jan 2013

Jednoznačne nie

sisaha
18. jan 2013

nesla by som...a do takej krajiny uz vobec nie...

lucul
18. jan 2013

do egypta by som asi nesla, radsej s tym 2mesacnym babom do chorvatska 😉

zata2
18. jan 2013

ahoj ja by som nesla tehotna do arabskych statov hlavne koli chorobam zvolila by som skor taliansko alebo chorvatsko aj ked cesta je horsia ako lietadlom ale je velka pravdepodobnost ze ti tam nic nehrozi.

mapa
18. jan 2013

aha, le som pochopila otazku, teraz citam, ze koncom marca budes uz v 27.tyzdni... tak potom zasa odporucam ten rhodos v septembri 😀 v hoteloch, kde sme byvali, boli talianske rodiny s 2 mesacnymi babetkami 🙂 nik sa nad tym nepozastavoval 😉

danulik
18. jan 2013

@katka116 - my ideme do egypta koncom februara, to budem 19/20 tt. boli sme uz viac krat a nikdy sme nemali faraona, ale citala som, ze keby daco, tak antinal sa moze aj v tehotenstve 😉
od 26. tt ta uz nepoistia, takze asi by som na tvojom mieste isla skor, aj kvoli brusku, ja som ho v 27. tt mala uz dost velke a vadilo by mi v lietadle (vies, kolko tam je miesta)..

seximamina
18. jan 2013

urcite nie. nikdy nevies co sa moze stat...

fatyma2
18. jan 2013

@katka116 Ako tehotná by som na žiadnu dovolenku neišla po mojej skúsenosti. V 29 týždni tehotenstva mi v chorvátsku začala odtekať plodová voda pritom celé tehotenstvo úplne bezproblémové. Dcéra je našťastie zdravá a v poriadku. Ale tie nervy si nevie nikto predstaviť čo to nezažil ☹

jankagun
18. jan 2013

my sme tiez boli v 5* hoteli Hilton a faraona sme dostali tak ci tak :/ 4 dni v horuckach,krcoch a vracani..a ten antinal nezabera vobec,takeda cest vynimkam,.a nase lieky uz vobec ziadne..,a tie ich lieky co zaberaju do dvoch dni,tehotne nesmu uzivat..a nepoistia ta...

katka116
autor
18. jan 2013

Dakujem, utvrdzujete ma v tom, ze radsej kazdy mesiac do porodu dohodnut nejaky vikendovy pobyt SR, Rakusko, Madarsko s bazenmi pre malu..
A to poistenie, ze nepoistuju po 20tt to ma desi tiez. Vdaka za rady

billam
18. jan 2013

@katka116 do Egypta by som nesla ani netehotna...boli sme toto leto a ďakujem - neprosim....začiatkom júla je teplo uz aj v Turecku...to je rozhodne civilizovanejsia krajina.

katka116
autor
18. jan 2013

@billam my tiez chodime radsej do Turecka, ale v juli rodim.. Tak to asi v tomto roku nevyjde

viva02
18. jan 2013

@katka116 Na tvojom mieste by som tento rok more radsej ozelela. Pred porodom by som uz nesla a po narodeni babatka tiez nie, este bude malicke na taku dlhu cestu. Pockaj radsej az na buduci rok a tento rok chod na dovolenku niekde v blizkosti. Ako si spominala - SR, CR, Rakusko, Madarsko atd.

billam
18. jan 2013

@katka116 aha, ja som to pochopila tak, že chceš ist začiatkom júla...a ty vlastne vtedy rodis 🙂

kmkke
18. jan 2013

@katka116 Ja som bola v 24týždni v Španielsku (bolo to v máji) a bez problémov ma poistili v Axe. A cesta bola strašne dlhá, lebo sme išli autom z Košíc do Viedne, odtiaľ lietadlom na Malorku, tam 2 hodiny čakali a odtiaľ lietadlom do Malagy a naspäť to isté (takže skoro 6hodín v aute, 2hodiny let, 2hodiny čakačka a 1hodinu a niečo ďalší let), potom bus a pol hodina do hotela 😀 (nebol iný spoj, len s prestupom, keďže to neboli chartrové lety). (a zabudla som že na letisku musíš byť tiež 2 hodiny pred letom 😀 )

josenka
18. jan 2013

@katka116 Toto som riešila minulý rok - nakoniec sme nešli. Bála som sa riskovať a naviac tuším po 26. týždni tehotenstva ťa nepoistia. Boli sme na Slovensku na Liptove a bolo super. No a kvôli chalanom sme absolvovali Tatralandiu 🙂 .

katka116
autor
18. jan 2013

@josenka no akurat sme mali doma debatu, ze asi naplanujem predlzene vikendy s bazenmi a detskymi kutikmi a mala bude rada a ja nebudem v strese ci sa mne s babatkom nieco nestane

kdittel
18. jan 2013

@katka116 urcite by som to neriskovala, ani so 4 rocnym dietatkom, nieto este tehotna. Hotel moze byt super, ako pises, ale "egyptske" bakterie sa nachadzaju vsade. Kamoska bola asi 8x v Egypte, ani raz nemala faraonovu pomstu, az na poslednej dovolenke. Viem, ze Ta laka more a dovolenkova pohoda, ale ten rok snad vydrzite a pojdete buduci rok cela rodinka. Drzime palce.

janinah
18. jan 2013

ja som ako tehotná sedela doma na zadku,ani mi nenapadlo riskovať

lalia123
18. jan 2013

Ja sa priznam, ze som v 6tt vytuzeneho tehu letela do Portugalska, a bala som sa (aj ja a aj moja lekarka), hlavne kvoli zrazeninam v krvi. Nakoniec to bolo skvele (bolo tam prijemne, chladnejsie ako tu na SK, na SK boli vtedy neznesitelne horucavy). Ale v 27 tt by som sa asi bala ist...predsa len, let je dlhy, brusko uz bude vidiet, ak ho mas vacsie, aby Ta nevysetrovali na letisku, ze v ktorom si mesiaci atd...je mi jasne, ze ak idete do 5 hviezdickoveho hotela, ze nablizku budu asi dobre nemocnice pre turistov, ale osobne by som asi do Egypta nesla (aj kvoli strave a vode). Ani ta politicka situacia tam nie je ktovieaka...

Ja som asi domased 😀 , ale ak sa dobre citis, chodte v marci na nejaky super wellness tu na Slovensku. Hotely a sluzby su v mnohych z nich skvele. Aj my sme tak boli (tusim som aj bola v nejakom 25 tt) a neviem si vynachvalit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre