Injekcia u zubára počas tehotenstva

miriam1234
26. aug 2015

Ahojte, potrebovala by som radu od skusenejsich, som v 4tt, moze mi zubarka pichnut injekciu od bolesti? Dakujem

zita19
26. aug 2015

@miriam1234 moze, upozorni ju, ze si tehotna a v ktorom tyzdne. Podla toho zvazi preparat aj davku

lilimoni
26. aug 2015

Urcite moze, treba iba lekara upozornit 🙂

charlie1980
26. aug 2015

Mne vrtali zub v 7.mesiaci, aj umrtvovali nervy. Bolo to v zubnom centre, takze som prvykrat mala inu doktorku ako druhykrat. Prvykrat mi pichla injekciu a myslela som, ze ma maly zhodi z kresla, tolko sa vrtel. Neobvykle dlho a silno kopal. Ked som bola druhykrat, tak uz Ina doktorka mi tuto injekciu pichnut nechcela (bolo to v PC zaznacene) a maly bol kludny. Takze ako pisala zita19, myslim,ze preparaty su rozne a aj davkovanie.

romea
26. aug 2015

Ahojky tak skoro by,somurcite neriskovala, ale zas ak sa ti zapali zub tak tiez to nieje dobre pre mimco ak by,som nemusela,tak.tak skoro by,som si pichat nedala ale inak v neskorsom tyzdni nieje problem.mne v 7-8mesiaci uz si nepamatam trhali zub mudrosti s,anesteziou ziadmy problem inak sa hovori co dietatko to zubok 😉

aristka
26. aug 2015

Ide o podanie lokalneho anestetika ,takze by som sa nebala si dat pichnut inj.lokalne ,samozejme podla toho co by mi dr robil ....
@charlie1980 ak si bola v strese tj mala si strach ,aj dieta v brusku urcite nebude v klude....

barbora1987
26. aug 2015

ahoj ja som chodila k zubarke cele tehotenstvo a umrtvovala mi aj zub an nervy a zaciatku som jej povedalze som tehotna a vsetko akceptovala takze nebol problem

charlie1980
27. aug 2015

@aristka Nemozem povedat, ze by som mala strach a s injekciou vobec. Len viem, ze nazory tychto dvoch lekarov, ktori riesili ten isty zub a v tom istom stadiu tehotenstva, sa lisili a ta druha ma upozornovala na adrenalin, ktory sa nachadzal v prvej injekcii u prvej lekarky. Maly to urcite citil pri prvom zakroku, lebo naozaj velmi kopal, cely sa mi premiestnoval zo strany na stranu. V akom mnozstve a na akom principe ten rozdiel v injekciach je, by sa asi vedel vyjadrit zubar, prip.laboranti.

sisa1909
10. máj 2016

@miriam1234 Stačí keď to poviete zubárke pane bože.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre