Inhalátor na astmu počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

anina28
24. júl 2013

chcem sa opýtať, dostala som inhalátor na astmu vraj sa môže v tehotenstve, nemá s tým niekto skúsenosti? bojím, sa že by to malo vedľajšie účinky. dakujem pekne

luliu
24. júl 2013

pocas oboch tehotenstiev som používala inhalator a bez problémov 😉. Horsie následky by malo babatko z toho ze nemozes dýchat

cucuriedka
24. júl 2013

Ahojky, ano mne doky hovoril ze aj ked su to kortikoidy, niekedy sa dokonca aj koli miminku predpisuju. Je to ok, mne to povedal gyndos ze to neni problem.

A este mi povedal ze lepsie ak bude mat mama dostatok kyslika ako nie... druhy pohlad na vec.

brumka
24. júl 2013

aky inhalatro? ja som 88rokov astmatik a preslasom 2 tehotenstvami. kazde jedno tehu som konzultovala s alergologom avzdy 3m predstihu mi dala lieky na mieru, a kazde 3m som bla u nej a presne mi davala lieky podla toho ci chcem dojcit a tak ale urcite je to mensie ylo ako dostat zachvat

skvele
24. júl 2013

Ja som mala tiez inhalator, inac neviem neviem, urcite by to horsie bolo bez neho. Potom sa mi konecne ulavilo. Je to lepsia alternativa, pretoze, ked mamina nema kyslik, tak ani babo. Samozrejme predpisuju taky co sa akoze moze.

doliva
24. júl 2013

ja mam astmu a mi povedali že sa mi počas tehotenstva astma skryla....tak neviem ale dobre ze spominas si pribalim do porodky

janinka444
24. júl 2013

Ja som ťažký astmatik a kortikoidné inhalátory som používala v 3 tehotenstvách, tiež som mala obavy ako ty.............., ale nakoniec mám zdravé detičky, vďaka Bohu... 🙂

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
24. júl 2013

čo tak si to prediskutovať zo svojím dr. 😉

jana208
9. aug 2013

ja som počas tehotenstva užívala inhalátor Giona, teraz počas dojčenia inhalátor Budelin.

elimt
7. jún 2014

Caute baby, pri Gione pisu o moznom riziku kandidozy, mucnatky v ustach a v hrdle. Mate niekto osobnu skusenost?

prskavicka
24. sep 2019

@anina28 ja som mala Budiair a presne. Horšie je keď nemôžeš dýchať... mne astma prešla v 6. Mesiaci tehotenstva. Neboj sa toho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre