Homeopatiká Coryzalia a ich obsah lulkovca zlomocného

vejula
19. mar 2012

Dobry den. Chcem sa spytať na jednu vec. Som na začiatku tehotenstva, kycham a smrkam a tak som zašla do lekarne či nema nejake homeo, kedže viem že počas tehu sa možu len tie. Na nadchu mi dala homeopatika coryzalia, tak hned ako som prišla domov dala som si do ust jednu guličku a čitam si pribalovy letak, samozrejme ako prve zloženie, až som nadabila na to že obsahuje lulkovec zlomocny!!!! Velmi jedovatu rastlinu. Hned som to vyplula do koša, mohla som to cmulať len par sekund. Ale normalne som šokovana, ako možu homeopatika určene tehotnym ženam a malym deťom, a vôbec ludom obsahovať jedovatu rastlinu ako lulkovec zlomocny.
Čo si o tom myslite vy?

renab
19. mar 2012

Presne tak, ako môžu očkovacie látky obsahovať vírusy, proti ktorým sa dávaš zaočkovať.

strapco13
19. mar 2012

@vejula ked si pozries zlozenie homeopatik..vacsinou obsahuju nieco taketo 😝 alebo podobnu haluz /pavuk, srdce, pecen, vo cviacerych su zlozky jedovatych rastlin/
na nadchu..preplachy nosa a nosne kvapky proti opuchu, vit C, zazvorovy caj s medom
nie je pravda ze v tehu mozes len homeo
a moj nazor homeo sebe ani detom nedam ..podla mna je to nechutny "odrb" a ide cisto o biznis
ved ako je mozne ze ziadne homeo nema napisane presne zlozenie..myslim do gramaze latok..lebo bud neobsahuje nic, alebo velmi malo..kedze vznika riedenim donekonecna..cize moj nazor je to placebo 😝

tami9
19. mar 2012

@vejula urcite neposkodi aj ked neviem ci pomoze. Ja som skusila pocas tehotenstva rozne homeo a mam pocit, ze mozno zabrali. Netvrdim, ze to nebolo placebo, ale v tej chvili mi to bolo jedno. Pomohlo, cize svoj ucel splnilo 😉 Urcite by som sa nebala, v pribalovom letaku sa pise, ze je vhodna pre tehotne, dojciace zeny a aj deti. Skore uzdravenie

vejula
autor
19. mar 2012

@strapco13 praveže tam je aj gramaža jedna tableta obsahuje 0,333mg 😕 čo nieje až tak malo pokial tam odporučaju cmulať tabletu každu hodinu. to je podla mna na hlavu

vejula
autor
19. mar 2012

@strapco13 a ano pijem aj zazvorovy čaj aj šipkovy čaj, cmulam propolki. Cez den je to celkom fajn, len ta nadcha ale na večer sa citim fakt ako na chorobu akoby aj na teplotu ale ked si meram tak teplotu nemam.

renab
19. mar 2012

@vejula keby si si ich dala v tomto štádiu, už ti to aj tak nezaberie. ak chceš, aby mali nejaký efekt, treba ich začať užívať už pri prvých príznakoch (a niekomu nepomôže, ani keď si to dá skôr)

sampo
19. mar 2012

@vejula ja som bola v tehu 3x chora - chripka ci virus nejaky a prezila som to len na homeopatikach.. neviem, ci je to placebo, ak aj ano, mne to pomohlo 😉

vejula
autor
19. mar 2012

@sampo no ale mna sklôr zarazilo to zloženie. že to obsahuje vlastne jed. Nechapem

tami9
19. mar 2012

urcite sa neboj a zbytocne sa nestresuj. Ja som pocmulala tolko coryzalii a som tu a moje dieta tiez 😉 Keby to nebolo bezpecne pre tehotne, urcite by to lekarne neponukali a v pribalovom letaku by bolo nieco ine. Pozrela som aj na net a nasla som vela clankov o pouzivani Lulkovca v klasickej medicine, ale aj homeopatii. Napr.
Ľuľkovec zlomocný je jedovatý len pri vysokých dávkach. Je to pekná kvitnúca rastlina, ktorej ružové kalíšky sa postupne premenia na čierne bobuľky. V homeopatii sa používa najmä tinktúra, ktorá sa pripravuje z celej rastliny, vrátane koreňa. Rastlina sa vytrhne, pokrája a rozdrví na kašovitú hmotu. Vytlačí sa z nej šťava, ktorá sa lúhuje v alkohole a zmes sa ešte prefiltruje a pretrepe. Tinktúra je účinná pri prerezávaní detských zúbkov, pri zápale a bolestivých prsníkoch a pri ružavke. Lieči aj ochorenia obličiek, ženské problémy a chrípku s vysokou horúčkou. Osožná je aj pri úpale.

Takze ked si to uz kupila, kludne cmulaj. Mozno pomoze 😉

vejula
autor
19. mar 2012

@tami9 vdaka za ukludnenie. To som teraz dvojnasobne šokovana, že sa použiva aj pri prerezavani deckych zubkov. 😅 Ale tak snad maš pravdu, že by to nepredavali v lekarni tehotnym keby to bolo nebezpečne. No ja som tu tabletu hned vyplula jak som to čitala 🤐 Som sa tak zlakla, asi som aj trocha precitlivela, navyše ešte aj dojčim a tak, tak si davam pozor na to čo do seba dam.
a ked som potom na nete vo wikipedii našla pri naxve lulkovca obrazok lebky s prekriženymi postičkami pod sebou, tak som už mala uplne že dosť

strapco13
19. mar 2012

@vejula ten pocit je z nadchy..treba uvolnit nos nosnymi kvapkami..ked je upchaty nos, tak je hlava ako vo zveraku

vejula
autor
19. mar 2012

@strapco13 ja mam praveže tečucu nadchu, hlieny mi teču, problem s upchatim mam len v noci ked si lahnem a to vždy v tej dierka na ktorom boku ležim, čiže ked ležim na pravej strane upchatu mam pravu dierku a naopak. Ake kvpaky by si odporučila na taky typ nadchy?

carodejnica
19. mar 2012

@vejula súhlas so strapčo, ja tiež homeo neverím.. 😕 inak @strapco13 aj mňa by presne zaujímalo, čo odporúčaš na riedku "tehotenskú nádchu", ja som mala pred cca viac ako mesiacom zapálené hrdlo a hustú nádchu, dostala som Bioparox od lekárky, prešla ma tá hustá nádcha aj hrdlo, ale odvtedy sa borím s touto riedkou, je v tom občas slabučká prímes krvi, ale čítala som, že je to v tehu normálne.. čo doporučuješ? 🙂

vejula
autor
19. mar 2012

@carodejnica
@strapco13 tiež vysmrkavam krv a dosť často

mataharyy
19. mar 2012

@vejula složení a hlavně ředění homeopatik je tak obrovské že ta látka už ti neublíží, já jsem ho taky brala v těhotenství a nic se mě ani dětem nestalo 😉
@strapco13 No kšeft jak kšeft... Dát za nosní kapky kolem dvou stovek a dát za homeopatika do padesáti korun je trochu rozdíl, navíc léčiva jsou hlavně o kšeftu a je jedno zda kupuješ homeopatika, paralen nebo cokoliv jiného 😉

vejula
autor
19. mar 2012

@mataharyy vdaka za odpoved 🙂

strapco13
19. mar 2012

@vejula tak daj na noc kvapky..nasivin, olynth , otrivin a pod..ale max 7 dni, potom pauza alebio zmena znacky
a preplachy solnym roztokom..kde nie su hlieny nepridu bacily

strapco13
19. mar 2012

@mataharyy vsak to..ze riedenie je tak obrovske, ze jedna gulicka neobsahuje skoro nic 😝
a lieky maju aspon overene studie o bezpecnosti, kdezto homeopatika nie
uprimne..miesto homeo by som sa liecila radsej bylinkami, cajikmi, med, cenak, cibula, zazvor a pod

strapco13
19. mar 2012

@vejula ta krv ...ide o to ze pri nadche je sliznica prekrvenejsia ako normalne..plus si tehu, cize to prekrvenie je este vacsie, ked je sliznica opuchnuta, smrkas vlastne proti odporu a preto sa moze stat ze cievka praskne..nosne kvapky proti opuchu zarovne aj trochu odkrvia sliznicu a teda je mensie riziko prasknutia cievky
pozri do mojho fotoblogu na clanok o toalete nosa, tam mam rozpisane ako sa start nos pri krvacani

tami9
19. mar 2012

@strapco13 mne lekarka neodporucala kvapky do nosa v tehotenstve. A v lekarni mi povedali, ze jedine Pinosol. Tak som vyskusala a teda vobec nepomohol 😒

strapco13
19. mar 2012

@tami9 a z akeho dovodu nie su odporucene kvapky? 🙄 my sme ich bezne doporucovali tehotnym a davali sme
aj ja som sa v tehu liecila nimi..klasicky Nasivin mam ja osobne najradsej pre seba a deti, ale kazdemu zaberie nieco ine..samo vhodne veku
nikde nie je napisane ze sa nesmu, a nie je dovod preco by sa nemali...ale je rozdiel infekcna /virusova, bakterialna/ nadcha aine je ta tzv. tehotenska, ta je podmienena hormonami, tehotenstvom, tam velmi nezaberu, tam treba trosku inu liecbu

vejula
autor
19. mar 2012

@strapco13 no len teiž ako
@tami9 viem že v tehu ani tie kvapky neodporučaju, presne len pinoso, a ten je skôr na upchaty nos ako tečuci. Ten solny roztok to je tušim tiež skor na upchaty noc ako tečuci.
Čo sa tyka byliniek každy den si davam jeden pohar zazvoru, kedže ani ten sa neodporuča vo väčšom množstve. Tiež mam od svokry nazbierane šipky, všade na nete je že šipky sa možu počas tehu, ale tu na koni som zrovna našla jeded prispevok kde kočka pisala že aj šipky možu vyvolať potrat či čo.
A celkovo byliny su v tehu a hlavne v prvom trimestri tiež často zakazane.... Takže aj tie čaje, je to take obmedzene.

A vdaka pozrem si do tvojho fotoblogu

mataharyy
19. mar 2012

@strapco13 No já jsem se o homeopatika zajímala právě v těhotenství, protože trpívám na migrény a řešila jsem to s lékaři všeho druhu a všichni se shodli že jsou neškodné, ale že je otazné na jakém principu fungují a v tom se ani doktoři nedohodnou, protože jedni tvrdí že je to placebo, druzí že to zabírá... No v konečném důsledku když nemůžou škodit je mi jedno jestli mi zaberou proto že věřím tomu že zaberou (placebo), nebo zaberou protože opravdu zabírají, ale těžko se jako těhotná nafutruji aulinem, ibalginem a kdo ví čím ještě 😉 A raději než před chemickýma látkami dám přednost přírodnímu placebu, jen když mi bude lépe... Tož můj názor 😉

strapco13
19. mar 2012

@vejula solny roztok nie je priamo na uvolnenie nosa..je a ocistenie nosa od hlienov a tak pomaha liecit nadchu a predchadzat kompolikaciam..a az ked sa nadcha prelieci tak potom sa nos uvolni, kdezto pri nosnych kvapkach ala nasivin a pod sa nos uvolni ihned

vejula
autor
19. mar 2012

@strapco13 vdaka, doma mam tušim MAR to som davala malemu tak vyskušam ten. A ako zistim či ide o bakterialnu nadchu alebo tehotensku nadchu?

strapco13
19. mar 2012

@mataharyy vies ked uz placebo tak rovno kocku cukru, kde viem, ze je naozaj bezpecne
migreny..byvaju casto od chrbtice, pri zacinajucich poruchah zraku, pri mezese, HAK, tlak, nedostatok tekutin...treba zistit pricinu..analgetika len tlmia bolest, neodstrania pricinu migreny

strapco13
19. mar 2012

@vejula tehotenska je "len" upchaty nos, netecie nos pri tom, virusova bledy priesvitny, bezfarebny sopel, bakterialna farebny soplik

mataharyy
19. mar 2012

@strapco13 U kostky cukru jsem se ještě nedostala do fáze že bych samu sebe přesvědčila že pomůže, až to zvládnu a najdu si dobrého zubaře, budu používat tuto variantu 😉
Já znám příčinu/příčiny a vím že analgetika neléčí, taky jsem neříkala že hledám léčbu, hledala jsem právě něco na ten útlum 😉 No naštěstí nebylo třeba, těhotenství jsem zvládla i bez toho

tami9
19. mar 2012

@strapco13 ja netusim preco mi neodporucila kvapky. Ked sa mam priznat, nejak som to vtedy neriesila. Mala som klasicku nadchu, virusovu. Nie tehotensku. Ked som sla do lekarne, tak mi to iste povedali a odporucili Pinosol, ktory je otrasny. Teda aspon mne nepomaha a z tej chute ma napinalo. A potom tie homeopatika. Neviem to vysvetlit, ale ulavilo sa mi. Odvtedy ked mam nadchu, tak okrem beznej liecby si dam aj coryzaliu, alebo paragrippe.
A z beznych kvapiek mam najradsej Muconasal plus.

vejula
autor
19. mar 2012

@strapco13 tak hlien je priesvitny bezfarebnu, ale ked rano vychrčim hlien tak je taky husty...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre