Gynekológ v Žiline

diana20
21. apr 2015

Ahojte. Baby zo Žiliny, prosím vás ku ktorému doktorovi chodíte? A ako ste spokojné? A ako často vám robí sono? Lebo môj doktor mi nechce urobiť ultrazvuk aj keď si ho pýtam s tým, že zaplatím.. Veľa žien.mi povedalo, že im robil doktor sono aj 10-15 krát počas tehotenstva a mne chce urobiť sono len trikrát ako je to hradené poisťovňou, nie som s tým vôbec spokojná, chcela by som preto vedieť ako pracujú ostatní doktori v Žiline.

kittyjuliette
21. apr 2015

Ahoj,ja mam dr.Kabzanovu a ona napr.sono a ultrazvuk nerobi vobec,na prvy ultrazvuk som bola u dr.Buca,kde ma poslala a potom som bola az na NT merani v 13tt v prenatal s.r.o a to som si platila sama.Odvtedy som bola na poradni,ale iba sme pocuvali srdiecko a uz sa neviem dockat sona v 20tt.Ono ja tiez keby sa dalo,bola by som na sone nalepena kazdy den,aby som videla,ze drobcek je v poriadku,ale na druhej strane,sono vraj ani nieje pre babenko zdrave...

diana20
autor
21. apr 2015

@kittyjuliette ja viem, že to nie je zdravé, ale ja sa o malé hrozne bojím, srdiečko som počúvala, ale nestačí mi to, potrebujem vedieť, či mi dobre rastie.. veď nechcem to sono zakaždým, čo tam som.. som proste zúfalá, chcem vidieť svoje bábo.. navyše doma mám hrozné stresy, veľmi sa snažím byť v kľude, ale niekedy to nejde, o to viac mám strach či mu je dobre.. Ja chodím ku dr. Fullovi.. odmietol mi urobiť ultrazvuk aj keď som chcela zaplatiť.. a v 12. týždni je povinný, mne robil iba v 10., odvtedy nič neviem.. :(

kittyjuliette
21. apr 2015

Sme na tom uplne rovnako,ja som total hysterka,ked ma nic neboli,bojim sa,ci je babo ok,ked ma boli brucho,bojim sa este viac.Nieje den,aby som sa nestrachovala,ci je vsetko v poriadku.Ked som sa o tom rozpravala s doktorkou,povedala mi,ze to je udel matky-od otehotnenia az po cely zivot,ze uz sa budem stale bat,ci sa male narodi v poriadku,ci v noci dycha,potom ci sa mu nic nestane...a v 13tt si nebola na NT merani?

diana20
autor
21. apr 2015

@kittyjuliette Tam sa zisťuje, či bábätko môže byť postihnuté, však? Na tom som vôbec nebola, ale brali mi minulý týždeň krv a z tej zistili, že dieťatko by nemalo trpieť žiadnym postihnutím ako je Downov a tak.. podľa genetiky..

kittyjuliette
21. apr 2015

Jaj tebe robili len krvne testy...vies co?zadaj si do prehliadaca prenatal s.r.o zilina,niesom si ista,ale sa mi zda,ze od 14tt sa mozes kedykolvek objednat na sono aj s doprovodom partnera,sice si tam zaplatis,ale tie peniaze stoja zato,lebo je tam fakt perfektny pristup,aspon ja som bola max.spokojna,tak skus sa objednat a daj mi vediet😉

diana20
autor
21. apr 2015

@kittyjuliette som si aj to už pozerala, ale stojí to 39 eur.. Nemám na to :(

kittyjuliette
21. apr 2015

@diana20 viem,je to vela😕platila som to v 13tt a za nejakych 5 tyzdnov mam ist zase,tak uz teraz mam hlavu v smutku,ale neviem,ci este niekde sa da za lacnejsie...A keby si skusila poprosit starych rodicov,alebo niekoho,ze by si im to postupne splatila?

diana20
autor
21. apr 2015

@kittyjuliette starká je už sama, z malého dôchodku jej teda nejdem brať peniaze, navyše ani by som to nemala ako splatiť.. a rodičia tiež nemajú nazvyš.. no nič asi teda.. nikoho som nenašla, len prenatal, takže budem musieť počkať do 20. týždňa..

totatimeka
21. apr 2015

Ja som mala Dr. Jeznú a tá mi spravila utz na potvrdenie tehotenstva a potom ešte jeden, na tie 3 povinné som bola u Doc. Višňovského. Potom som začala chodiť na rizikovú ku Dr. Babjakovi a ten mi vôbec utz nerobil. Na 4D som bola v Martine u Dr. Višňovského za 30€. U Jeznej keď si vyžiadaš utz tak stojí 10€ ale neviem či len svojim pacientkam robí alebo aj cudzím...
a raz som bola na pohotovosti kvôli bolestiam tak tam ma vyšetrili aj sono mi spravili

kittyjuliette
21. apr 2015

@diana20 tak sa budeme stresovat spolu...ja si tiez este musim pockat 4-5 tyzdnov a veru nadsena z toho niesom.hlavne sa snazit byt v klude co najviac a verit drobcekovi v brusku,ze je silny a nakoniec sa mozno este stretneme v porodnici,kedze sme cca rovnako tehotne😉

diana20
autor
21. apr 2015

@kittyjuliette bohužiaľ sa nestretneme, ja budem rodiť v zahraničí.. 4. júna odchádzam, priateľ je francúz, takže budeme tam.. ale veľmi ďakujem a teda držím palce, nech malučké naozaj je v poriadku aj keď to my nevieme..
@totatimeka ďakujem, ja jej asi zavolám ak na ňu nájdem kontakt na internete, či mi je ochotná urobiť sono len tak aj ak nie som jej pacientka.

kittyjuliette
21. apr 2015

@diana20 ☺silno drzim palce,nech je vsetko v poriadku

totatimeka
21. apr 2015

@diana20 číslo má 0417233475 🙂 len sestričku má dosť nepríjemnú tak sa priprav 🙂 a ambulanciu má na Rudnayovej

marina24
21. apr 2015

hm,nielen vám tehotným,ale ani mne nechce doktor spraviť obyčajné sono,ani nič,ani len ma palpačne nevyšetrí,vždy len zoberie základný ster a nič viac,pritom ! je súkromný ! a do ničoho sa mu nchce,aj ked mu poviem,že ma bolí maternica z ničoho nič,nespraví mi sono,ani len prsníky mi neskúsi,hoci som mu povedala,že ma bolia,to je teda s tými doktormi.nemáte to len vy tehotné,ale aj my netehotné🙂

diana20
autor
21. apr 2015

@marina24 to je sen, ja to nechápem... nič nerobia

lienka175
21. apr 2015

ja chodím k MUDr. Wallenfelsovi na Solinkách a sono mi robil pri každej poradni... chodil so mnou aj manžel, aby sme si mohli naše bábätko pozrieť 🙂

danjeliiik
21. apr 2015

@kittyjuliette @diana20 v prenataly momentálne menia sono, som sa tam dnes chcela objednať a smola... 😒

kittyjuliette
21. apr 2015

@danjeliiik objednavala si sa elektronicky?oni hned ako to biude mozne,ta budu kontaktovat mailom,kde ti navrhnu termin,ja som sa objednavala vcera a doktor mi pisal,ze do tyzdna mi daju vediet termin

danjeliiik
21. apr 2015

@kittyjuliette joj sorry, nie v prenataly ale v Gyn Med menia sono 🙂 hej v prenataly som sa objednávala elektronicky ale mne odpísal že cca až o 4- 5 týždňov ale ja som sa objednávala na 3D sono a to vraj robí až od 25-27 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre