Glukozo - tolerančný test v 24. -28. týždni

dadka7828
19. aug 2014

Ahojte mám ísť na tento test a netuším čo tam budem robiť ten letáčik čo som dostala je pre mna informačne nepostačujúci a preto sa pýtam či máte niekto skúsenosť a ak ano tak ako to prebieha a čo s tou práškovou glukozou čo som kúpila v lekárni Dakujem 😀

miku1
19. aug 2014

@dadka7828 Glukózu odovzdáš sestričke, tá ti dá vypiť z toho urobenú vodu. Zoberú ti krv z prsta a moč, o hodinu sa to zopakuje, čiže zase vezmú krv a moč. Teraz sa už nepamätám, či sa to berie len 2x alebo až 3x. A to je všetko. Buď pošlú výsledky priamo k tvojmu lekárovi, alebo ti ich dajú osobne. Nič strašné to nie je.

koka89
19. aug 2014

@dadka7828 A to sa teraz kupuje v lekarni ? pri prvom tehu mi to dali vypit hned v ordinacii . co to stoji ?

petulaptt
19. aug 2014

Niektori gynekologovia to ale robia inak. Zarobi sa doma, vypije a po dvoch hodinach ti zmeraju cukor na glukomeri. Co nie je spravne. Ja som to tak mala a bola mi zistena cukrovka. Keby mi zmerali pred vypitim tak by zistili ze ju mam a nemala by som uz pit glukozu....ale tak co uz. Inak to nie je nic hrozne, iba nic chutne, no ale ten postup je u gynekologov rozdielny. Podla spravnosti by sa malo zmerat pred testovanim. Potom vypit glukozu, zmerat po hodine a potom este po dalsej hodine.. spravne mi test urobili az po porode na kontrole kde mi este aj krv brali zo zili aby to bolo presne, kedze z prsta je to orientacne

miku1
19. aug 2014

@koka89 Nemusíš si to kúpiť. Zaplatíš u sestričky. Ja som platila tuším nejakých 1,50 €, už sa presne nepamätám.

miku1
19. aug 2014

@petulaptt Vidíš, na toto som zabudla, že ešte pred tou vodou sa berie krv aj moč. Mne to nerobil gynekológ, poslali ma na špeciálne pracovisko, kde tieto testy robia. Ale už som tu na MK čítala na to diskusie, a je pravda, že asi v každom meste to robia inak.

seahorse27
19. aug 2014

Ano, v kazdom meste je to inak. To by ti mala vysvetlit sestricka na gynde, ako to u vas chodi. U nas napr. sa kupuje glukoza v lekarni hned vedla diabetologie, kam sa ide na test. Uz v lekarni tu glukozu zarobia na roztok a z hotovou flastickou idem na diabetologiu. Tam mi to sestricka len preliala do pohara a ja som to vypila. O dve hodiny som prisla na krv, brali mi ju z prsta. Musis tam prist nalacno a nic nejest pocas tych 2 hodin po vypiti glukozy. Rano som este mala priniest ranny moc. Tiez som citala na nete, ze by sa pocas tohto testu mali robit 3 odbery - nalacno, po hodine od vypitia glukozy a potom po 2 hodinach. U nas sa opat setri na odberoch a vysledky su teda na 2 veci...

liz_lemon
19. aug 2014

@koka89 ja som platila len 0,17 E za recept, aj teraz, aj pred 2 rokmi

dadka7828
autor
19. aug 2014

@koka89 ajoj stojí to 1,26 eur je to prášok 75g a pred 12 rokmi som neplatila ani za utz ani za nič nestačím sa čudovať babenky čo to stojí a ešte neni na svete :DDD

koka89
19. aug 2014

@dadka7828 takto sa zaraba na detoch ☹ dost smutne

ja som odpadla este aj z toho ze poniektory dr. este ked pride zena ku gyn. plati si za tehot.test 😀 aj ked uz vie ze je tehotna to ked mi znama vravela som odpadla

dadka7828
autor
19. aug 2014

@koka89 no ja som odpadla že za utz teraz zaplatím 82 eur a predtým som platila 10 eur a ked som chcela CD tak 17 eur načo kurňa platíme tolké prachy do zdravotníctva ked za všetko aj za pozdrav sa platí??? katastrofa 🙂

koka89
19. aug 2014

@dadka7828 82 eur ????? 😕 😕 no toto uz je sila .
ale skus si nezaplatit alebo mat zameskane tak ta ani neosetria . 😖 smutne

dadka7828
autor
19. aug 2014

@koka89 no ved toto mi hovor moja len som zvedavá či si to môžu aj tie s osady dovoliť 😒

alexfee
20. aug 2014

Ahoj... Ja ho práve absolvovavam... doktorka ma poslala na sustekovu v BA. Dala mi skumavku na moc.. Mala som prísť na 7:30 ,neklopat zavolajú si ma, mala som si kúpiť v lekárni glukozu,stala 0.85 centa, prídeš na lacno...pprišla sestrička, zavolala ma dnu, dala som jej skumavku s ranným mocom,vzala mi krv z prsta, išla mi zarobiť glukozu, pýtala sa má či som si priniesla citrón, nuž zabudla som, prišla s veľkým zavaranimovym pohárom v ktorom to mala rozrobené, posadila som sa na posteľ položila to predomnana stoličku dala mi plastovy pohárik, a povedala že tak do 5 minút to mám v klude vypiť, keď potrebujem ísť na wc tak mám ísť hneď potom ako to vypijem, nesmiem nikam ísť, nič jesť, ak by som bola príliš smadna tak len trošku čistej vody môžem... No a o 2 hod, mám zaklopať a povedať že idem na druhý odber.. Toť vsio..nič strašné, až na to vstavanie čo ja nemusím 😝. A mne to chutilo 🙂 ešte by som si aj dala 🙂 t

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre