Fyzicky náročná práca a tehotenstvo

mima194
23. júl 2020

Ahojte, je tu niektorá źena, ktorá bola celé tehu doma, kvôli fyzicky náročnej práci?napr i práca s chemikáliami... Alebo ako ste to riešili?

stanulienkat
23. júl 2020

Zamestnavarel by ta mal preradit na inu pracu.

bavlnka92
23. júl 2020

bola som doma od 6 mesiaca kvôli komplikáciám. inak mi len zrušili nočné, presunuli na rannú a do toho 6. som robila normálne ďalej.

sissy27
23. júl 2020

@mima194 treba písomne požiadať zamestnávateľa o preradenie na vhodnejšiu pracovnú pozíciu a ak takú nemá, tak zostávaš doma a ide ti plný plat. Bude ťa samozrejme tlačiť do PN, ale ty nie si chorá, si tehotná a lekár nemá dôvod vymýšľať ti dg aby vyhovel a ušetril zamestnávateľovi. Pri PN máš okrem nižšieho príjmu aj obmedzené vychádzky, takže byť tebou, touto cestou nejdem.

mima194
autor
23. júl 2020

@sissy27 presne tak, no som zvedava co si vymyslia, ja mam celkovo nevhodné prostredie, nemá ma kam preradiť, som teda zvedava ako pochodim

mogaa
23. júl 2020

@mima194 no môže ťa dať sedieť do nejakej miestnosti a robiť drobnosti ako zakladať papiere, chodiť na poštu,na Daňový úrad, na zdravotku, čokolvek fyzicky menej náročného...záleží čomu sa firma venuje....ďaľšia možnosť je ísť na PN.....skoro žiadny zamestnávateľ ťa nenechá doma a aby si poberala plný plat....v automobilkách majú miestnosť kde tehotné ženy sedávjú, ale normálne musia chodiť do práce....

mogaa
23. júl 2020

@mima194 alebo ťa dá len vynášať koše v kanceláriách , naozaj záleží na firme čomu sa venuje, aké má zamestnávateľ možnosti....ak má učtovníčku, môže ťa preradiť aby si jej pomáhala - je to plne v jeho kompetencii akú prácu ti "nájde"

erikaa09
23. júl 2020

Robila som s chlorom,masirovala som,upratovala, isla z tepla do zimi zo zimi do tepla a dr ma nechcel dat na pn pricom som zvracala cca do 6 mesiaca :( drzim palce

lenuliatko84
24. júl 2020

Ka som bola doma od zaciatku tehotenstva,lebo sa tam robili nocne.zamestnavatel mi platil plnu vyplatu. Tazkosti som nemala ziadne cele tehotenstvo.proste krása

gunarova34
5. sep 2020

@lenuliatko84 aj ja robim nocne ale ved to nieje problem robit nocne aspon mne to tak lekar povedal

lenuliatko84
6. sep 2020

@gunarova34 mna zamestnavatel nechal doma az do materskej normalne som dostavala aj plat len som bola doma lebo nocne,hluk od masin.mala som stastie a cele tehotenstvo som su uzila

gunarova34
6. sep 2020

@lenuliatko84 tak to ste mali fajn umna to nehrozi ze by ma nechali doma a plat by mi isiel

ckatka
6. sep 2020

Máš dve možnosti.

1.zamestnavatel ta preradi na vhodnú prácu
2.pojdes na pn a vybavíš si vychádzky alebo budeš dúfať ze ti nepríde kontrola a ak príde riešiť to dodatočne

Ja som o preradenie na inú prácu ani nežiadala, lebo som otehotnela po 15rokoch snaženia, operáciách, neúspešných IVF a podobne...čiže môj lekár ani sekundu neuvažoval ze by ma nechal v práci. A navyše mam po 35ke a vysoký tlak takže diagnóza jasná. Už len ta hodina cesty do prace (netehotna chodím na motorke 20min, ale tehotná by som musela mhd hodinu s rúškom tam hodinu nazad) bola pre mňa neprekonateľna. Navyše som prespala celý prvý trimester. Do práce by ma nikto nedostal keby ma hneď mali vyhodiť...

Vychádzky mam od 10 do 17. Keď ale chcem/potrebujem odbehnut v inom čase tak proste idem, nezblaznim sa. Ved napríklad dieťa musím odniesť do škôlky na ôsmu, nemá mi kto.
Lekár mi narovinu povedal ze kontrolori majú tiež len svoju pracovnú dobu a ze nech sa nebojím, ze keby mi niekto robil problém že to vyriešime. V papieroch mam napísané povinné prechádzky od lekára aj od internistky kvôli tomu tlaku, v teple až večer keď sa ochladí
A jasne ze vychádzku do peenky mi nedá do 10 večer...

Ja by som v tej robote nejako aj vydržala (ved dobre, na služobky by som chvíľu nelietala...)...skôr mam problém s tým dostať sa do a z práce.

cica563
12. sep 2022

Ahojte síce staršia téma ale možno mi niekto poradí.pracujem pod agentúru a zmluvu mám do konca roka 2022. Som tehu ale len na začiatku, takže mi môj gynekológ nechce vystaviť PN. Po dovolenke idem teraz streda štvrtok na nočnú a piatok mám ísť ku gyn.
V práci má nemajú kde preradiť pracujem na Ranné a nočné 12. Prácu pre tehotné majú len pre svojich zamestnancov nie pre agentúru. Môže mi moja obvodná vystaviť PN ? Viem že tehu nieje diagnóza no nechcem byť bez roboty. Ráno mám nevoľnosti a picham si aj injekcie fraxi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre