Farbenie vlasov v tehotenstve

20. feb 2024

Ahojte. Môžem si farbiť vlasy v tehotenstve v 24tt? Ďakujem

luciana656
20. feb 2024

🤣🤣 .. to mi príde vtipné prepáč. Ale nevidím dôvod prečo nie nejdeš farbu jesť .Jasné že môžeš.

viestta
20. feb 2024

Co ta doviedlo k tejto otazke? Akou uvaho si dosla k tomu, ze by si snad nemohla?

autor
20. feb 2024

@luciana656 som prvý krát tehotná tak hádam sa normálne opýtať môžem. Koho iného sa mám opýtať keď nie žien keď mamu nemám? Nevedela som či tie látky čo sú vo farbe nemôžu ublížiť dieťaťu 🤷🏼‍♀️🤦‍♀️

autor
20. feb 2024

@viestta som prvý krát tehotná a nevedela som či môžem kvôli látkam ktoré farba obsahuje

erickatt
20. feb 2024

Mozes. Neublizia. Vsetko by mohlo byt potom otazne, vratane kremov a sprchacu? Ak mas strach daj si husty melir. Ten nejde na pokozku

autor
20. feb 2024

@erickatt ďakujem

stanulienkat
20. feb 2024

Kým položíš ženy dehonestujúcu otázku, skús si ju najprv vygoogliť.

erickatt
20. feb 2024

Je uplne normalne ze sa bojis. Okrem suroveho masa a alkoholu mozes v podstate vsetko.

rillwen
20. feb 2024

Ja považujem za normálne opýtať sa či môže tehotná mamička používať agresívnu chémiu ktorá sa dotýka kože, ostáva na živých vlasoch a je možné, že v nejakej miere prechádza aj do krvného obehu človeka. Je dobré že sa pýta a zaujíma sa.
K téme - nie som žena, vlasy si nefarbím, ale v tehotenstve by som na farbenie používal radšej iba henu.

autor
20. feb 2024

@stanulienkat vygooglila a píšu tam tisíc názorov🤷🏼‍♀️ tak ako prvorodička sa radšej opýtam

autor
20. feb 2024

@rillwen ďakujem za zmysluplnú odpoveď od muža. Niekdy muži vedia lepšie odpovedať ako ženy

stanulienkat
20. feb 2024

@rillwen Mnohe tehotné ženy fajčia, piju alkohol, drogujú, vapujú, tetujú si chémiu do kože,jedia karcinogénne vyprážané jedlá, jedia udene, pijú coca-colu a ostatné potraviny, ktoré sú odpad..... Zaujímavé, že na toto všetko sa ženy nepýtajú, pýtajú sa na úplnú hlúposť.

rillwen
20. feb 2024

@stanulienkat To bude tým, že aj samy vedia že je to nesprávne, len to neriešia a ignorujú. Ale farba na vlasy už nie je taká jednoznačná vec. Podobne ako aj antiperspiranty s hliníkovou zložkou, farby na nechty či mnohé iné prípravky starostlivosti o telo, ktoré majú kozmetický efekt, no zároveň sa jedná o (vo vyšších koncentráciách) často toxické prípravky.

stanulienkat
20. feb 2024

@rillwen v prvom rade by mali ľudia pouzivat zdravý rozum . Všetci vieme, že hliníkové antiperspiranty sú škodlivé, mnohé veci sú otázne, lakovanie nechtov určite nepôsobí negatívne na ľudské telo, farbenie vlasov -nemyslím si. Okrem toho ženy veselo používajú rôzne chemikálie aviváže a vonné oleje do prádla z ktorého sa im tie chemické látky uvoľňujú pri potení do pokožky. Nad týmto sa nezamýšľajú...

plamienka555
20. feb 2024

Je fajn, že sa pýtaš 🙂 Agresiu a nechuť odpovedať ľudsky a bez posmechu od iných nevnímaj. Sú to ich emočné problémy, nie tvoje.
Moja kamarátka si ich počas tehotenstva nefarbila, je to naozaj agresívna chémia dotýkajúca sa kože. Počas svojho tehotenstva som si vlasy tiež nefarbila ale z dôvodu, že si vlasy nefarbím. Ale asi 6 rokov pred tehotenstvom som mala problémy s vlasmi, začalo to asi rok po užívaní novej značky šampónu a vôbec nebol z tých lacnejších. Až časom sa ukázalo, že obsahoval látky, ktoré narúšali hormonálny stav. Je otázne, čo všetko je v našom svete škodlivé a do akej miery. Preto, ak si chceš dať od niečoho pauzu, lebo si myslíš, že bábätku to môže uškodiť, tak to na tú dobu nepoužívaj. Je to tvoje bábätko a je v tvojom brušku, rozhodnutia musia byť tvoje.

viestta
20. feb 2024

a ako by sa tie latky z vlasu dostali k babatku?

lenka098123
20. feb 2024

@plamienka555 ktorý to bol šampón?

luciaruz
20. feb 2024

Nemyslíš vážne túto otazku🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️😂😂😂
Presne pre toto si vsetci robia z modreho konika srandu.

juliacenc
20. feb 2024

Ano mozes, farba sa k babatku nedostane

autor
20. feb 2024

@luciaruz a prečo by som nemala myslieť??? Sú aj horšie otázky ako toto 🤷🏼‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre