Fajčenie v tehu

floweris
16. jún 2016

Ahojte, som v 16tt a fajčím, čo si pamatám fajčim odjakživa už cca 9rok, vždy som mala problémy zo silnou volou, a viem si povrdať že takmer žiadnu nemam, Na dietatko sa teším a mám koli tomu že fajčím strašne výčitky svedomia, až hysterický plač po večeroch že sa tohto neduhu neviem vzdať cez to všetko že viem aké je to zlé!!! Viete večer zaspávam stým pocitom ako si po ranajkach dám kávu a zapálim si, doma sú všetci fajčiari a to že mi s cigaretou v ustach hovoria prestaň mi moc nepomáha.Prvý mesiac dva som sa velmi snažila boli dni, (1-3dni) kedy som nefajčila no potom som mala chuť zjesť aj popolník a zapálila som si, kolegyne v práci mi hovorili že aj oni fajčili a hlavne že sa v prvom rade nemam stresovať.Fajčiťnechcem viem že to je max nezodpovedne a malému netopierikovi vomne sa to nepáči :( Týmto príspevkom chcem radu, ako ste vy prestali, tie rána ked ste mali chuť si zapáliť ako ste to prekonali, cigareta pri káve, posedenie s priatelmi, ťažké situácie kde ste boli zvyknute si vždy vždy zapáliť. ja už neviem ako si poradiť, poprípade sú nejake neškodlive sposoby( náplaste lieky nechuti k cigarete a pod.) ďakujem za váš čas

misel0806
16. jún 2016

Ja som prestala hnedvako som otehotnela,napriek tomu ze aj u nas je dost fajciarov ,odolala som.... Zdravie dietatka je prvorade.... Ako cigareta. Proste nemysli na seba v prvom rade ublizujes dietatu😉

ceresnicka1990
16. jún 2016

Ja som prestala fajcit 1.1.2015 proste som si nezapalila. A to som fajcila 12rokov a z toho 7rokov krabicku denne. Chcela som dieta a to bola pre mna najvatsia motivacia. proste si len nezapalit. vobec to nieje take tazke 😉 vsetko sa da ked sa chce. Drzim ti palce

dkethe
16. jún 2016

Skus prejst aspon na nejake slimky...

floweris
autor
16. jún 2016

Fajčím odkedy viem že čakáme babatko 0,1, je den kedy si zapálim len popri káve a je den, ked napríklad pracujeme, a popri limonáde za den dám aj 4 cigarety

wanda52
16. jún 2016

tak sa skús prekonať, zdravie dieťatka je dôležitejšie..

alex49
16. jún 2016

skús to obmedziť napríklad na jednu ráno a jednu večer, aj budeš mať nikotín, aj pocit, že si spravila niečo pre dieťa

buckeye
16. jún 2016

no ak nejde uplne, skus sa poradit s lekarom, ci nie je bezpecnejsie prejst na elektornicku, kde si budes davat len malinku davku nikotinu,,nikotin je sice pre male tiez nie prave najlepsie, ale minimalne odburas ten ostatny balast, ktory vznika pri psalovani klasickej cigarety..(a ze tych toxických latok tam je)

kavicka0709
16. jún 2016

Fajcila som v oboch tehotenstvach. Deti zdrave musim si zaklopat na celo. Fajcila som cigarety 0,1 mg nikotinove. A napriklad moja sestra s fajcenim prestala hned ako sa potvrdila gravidita a to bola tuha fajciarka 30 cigariet denne ako nic. A vysledok dietatko je tazky astmatik . proste ked nieco sa ma stat sa stane bez ohladu na okolnosti.

floweris
autor
16. jún 2016

@marcelatje len krvopotné presadenie si svojho názoru, a popri tom každá žena má pravdu.
Ja som chcela konkretne situácie čo ste chytili do ruky alebo čo ste robili ak ste mali chuť, napríklad na túrannu cigaretu všetkým známu.

jeennyv
16. jún 2016

@floweris pozri si videa na youtube, co robi fajcenie a podobne veci s dietatkom...urcite ta prejde na fajcenie hned chut, ked babo nevidis, povie si niekto kto je tuhy fajciar, ze ok tak si zapali, ale potom dieta moze mat x problemov, najcastejsie su problemy s pletou akne atd...za toto sa ti dieta fakt nepodakuje, viem o com hovorim, moja teta fajcila vkuse, tehotna netehotna a kazde z jej deti ma nieco, sesterka prave tu problemovu plet
...vo vseobecnosti, ako ked uz toto niekto nedokaze obetovat pre dieta, co bude robit, ked nebude moct to a tamto, lebo niektore veci sa v rannom veku nedaju, treba sa i babo starat atd....

papricka33
16. jún 2016

@floweris si nezodpovedna a vsetci doma rovnaki sko ty. Prestan sa uz lutovat. Tu nejde o teba a tvoje uz aj tak dost znicene pluca, ale o to, ze aj pasivnym fajcenim sa znizuje okyslicenie mozgu tvojho babatka. Cize velmi lahko budes zodpovedna za jeho pripadne mentalne postihnutie, v lepsom pripade problemy v skole, hyperaktivitu, pridaj si k tomu alergie, nabeh na astmu a nakoniec ziskany nikotinizmus? Cize vysoke percento, ze raz bude zavysle aj tvoje dieta . Tu na koniku je mrte zien, ktore keby mohli mat babatko zajtra sa naucia lietat nie ze prestat fajcit! Ty nevies zahodit jednu posr..tu cigaretu pre novy Zivot. Nezasluzis si to dieta. A tvoja rodina tiez nie.... Pane Boze, ty to vidiiiis!?

floweris
autor
16. jún 2016

@jeennyv
plne si uvedomujem že to je viac ako smutné, ale nepotrebujem komentáre okolo toho myslím že je logické starať sa o dieťa ked sa narodí, nespavosťou trpím už pár rokov, neviem čo si to a tamto myslela, ale v podstate to moju otázku nerieši, od tehu ženušiek a mamičiek som chcela konkretne príklady, ako to skusiť, chytiť sa na vlnu, čo v danej chvíli..Díky, videá mám odpozeráne.Dokonca som podstupila sedenie u pána Prokopjuka, no nič, verím že to zvládnem, lenže tej chvílky ked ma láme chuť " nevie odísť z mojej hlavy a nakoniec.. aj tak

floweris
autor
16. jún 2016

@papricka33 si žena s velkým ž 🙂 ti musím povedať, mám dvoch gynekologov stoho jeden porodník, dosledky viem, a pokiaľ viem mentalne postihnutia tam vobec ale vobec nepatria 🙂 neviem odkial to pani odborníčka paprička zobrala, ale rada sa dočítam niečo nové, to že si svoje dieta nezaslužim ty nemáš pravo tvrdiť.. nato si malý Boh

floweris
autor
16. jún 2016

@papricka33 škoda že ani moja rodina ani ja niesme tak dokonalí ako ty

xevulax
16. jún 2016

Vsetko su len vyhovorky. Ak naozaj chces,tak prestanes. Ja som fajciar (fajcim asi 13 rokov- sama som z toho cisla zhrozena), ale pocas tehotenstiev som fajcit prestala. Striktne ani jedna cigareta. A ver mi ze so. Mala neskutocnu chut si zapalit ale neurobila som to. Ked vydrzis taky tyzden bez cigarety uz to ani chybat nebude. Tak sa prestan vyhovarat a zahod cigarety do kosa a viac ziadne nekupuj

snubenci08
16. jún 2016

@floweris tak podľa môjho (veľmi uznávaného ) gynekológa je lepsie keď fajčenie obmedzis, ako keď úplne prestanes. Lebo všetok ten stres a nervy keď si odvykas je horší ako nejaká dávka nikotínu. Ja mám 3 deti a všetky vďaka Bohu zdravé, aj keď som fajcila krabičku denne. Prestala som postupne. Skôr kvôli nevoľnostiam. Tvrdiť ti, že si dieťa kvôli fajčeniu nezaslúžiš, je teda fakt sprosté. A že dieťa bude postihnuté a podobne je ešte sprostejsie. To už si môžeš prečítať len tu od nejakej zaujatej maminy. Takže v skratke, mala by si obmedziť a prejsť na najľahšie, najlepšie postupne prestať, no určite nemyslieť na to, že teraz bude tvoje dieťa kvôli cigarete neviem aké. Čo má byť bude aj tak. Osudu nerozkazes. No pokus sa aspoň riadne obmedziť 😊

papricka33
16. jún 2016

@floweris a co ti ma na to gynekolog povedat? Mysli si svoje a radsej je ticho. Nie som superzena. Ale ked nieco chcem tak si za tym idem a nefnukam pri cigaretke. Ten CAS, co si ty moja v zivote stravila s cigou v hube, ja viem vyuzit rozumnejsie 😉 Zrataj si, kolko casu a penazi tomu venujes. Nehovoriac o tom smrade. To neprerazis, ver mi. Zila som v takom prostredi. Fajciarov a dieta fajciara je citit na sto honov. To sa potom mozete v avivazi kupat a bude vam to prd platne.

floweris
autor
16. jún 2016

@papricka33 😕 popravde nerozumiem o čom tu píšeš

kmh1010
16. jún 2016

Ja ked som zistila ze som tehotna som hned prestala. Chut na cigaretu sice bola ale iba raz som si zapalila v 5 tyzdni a pocas tych 8 minut ako som fajcila som myslela na ten malinky zazrak v brusku 🙂 Odvtedy mi to vadi, mam k tomu odpor a uz si dufam nikdy nezapalim 🙂 Ked uz to dietatko ta nedonuti prestat fajcit tak uz potom neviem co ☹ Ja som roky prestavala a az pri tehu to bolo zo dna na den. Drzim palce, skus sa nad tym hlboko zamysliet ☹

floweris
autor
16. jún 2016

@kmh1010 ďakujem za úprimnosť

papricka33
16. jún 2016

@floweris to mi je jasne uz davno :-/

floweris
autor
16. jún 2016

@papricka33 no mne je tiež jasné že si si môj príspevok prečítala a vidím tu aj nejaku tu radu od teba, a odpoved na moje otázky. takže vrelá vďaka

erikabar
16. jún 2016

@floweris z vlastnej skúsenosti - nebudem ťa odsudzovať ani to neschvaľujem a hlavne - robila som to tiež. Nevedela som prestať fajčiť v tehotenstve, nemala som na to pevnú vôľu, ale obmedzila som to aspoň o polovicu. Malý sa narodil predčasne, to ale s fajčením nič nemalo, ale kvôli skracujúcemu sa krčku od. začiatku tehu. Po pôrode sa Peťko veľa mykal (trhal zo sna ručičkami) a vtedy sa ma jedna sestrička v nemocnici spýtala, či som v tehotenstve fajčila, že má abstinenčné príznaky. Dnes má ten chlapec 11,5 roka, nemá astmu, nie je mentálne zaostalý, patrí medzi najlepších žiakov v triede a napriek tomu, že nebol vôbec kojený, pretože bol mesiac v inkubátore, má úžasnú imunitu. V štyroch rokoch mu vybrali nosné mandle, dovtedy ako škôlkár mal, ale nie časté, detské choroby, soplíky a pod. Od výberu mandlí bol chorý len raz a to už je 7 rokov... Tým ťa samozrejme nechcem povzbudzovať k fajčeniu, len hovorím z vlastnej skúsenosti. Je pravda, že Peťovi cigaretový dym vadí, dušuje sa, že on v živote fajčiť nebude (v to dúfam). Fajčím na balkóne, takže zase nejaké scény kvôli tomu nerobí.

floweris
autor
16. jún 2016

@erikabar to som rada že máte zdravého syna 🙂 a chápem aj čo stestým chceli povedať, tiež poznám veľa mamičiek čo fajčili počas tehu a maju klop klop zatiaľ zdravé ratolsti čo som rada, správne to nieje ja viem, lutovať sa nelutujem, len som hrozne neštastna chvilami že som to koli tomu malinkemu zatial nedokázala, je dobré vidieť rozne živ. príbehy, pri kt. si človek uvedomí zlé i to dobre, každopádne sa nevzdávam...

erikabar
16. jún 2016

@floweris fajčenie je určite vrcholne nezdravé, ja to teraz na sebe po tých rokoch cítim, v pľúcach, ale aj tak fajčím ďalej... teraz je tvojim problémom fajčenie, onedlho budeš rozhodovať o veciach ako kojenie, dokedy, očkovanie, áno či nie atď.... riaď sa sama sebou, svojim inštinktom... vždy som bola vrcholne háklivá na ekomatky, biomatky a tatramatky a len sa mi v okolí viac a viac potvrdzuje, že čím úzkostlivejšia matka a snaha robiť všetko úplne najsprávnejšie, tým chorľavejšie a ohrozenejšie dieťa. Povedať ti od PC nefajči je to najjednoduchšie... obdivujem ľudí, ktorí to dokázali ak nie kvôli sebe, tak kvôli bábätku. Ja by som si tiež tých 1000 eur ročne vedela inak užiť. Možno sme mali iba šťastie a možno si Boh povedal, že práve ja si zaslúžim zdravé dieťa. Viem ja? 😉

jana_eyre
16. jún 2016

Moj muz tuhy fajciar prestal fajcit po biorezonancii a uz 5 rokov nefajci.. Skus si o tom nieco precitat.. Mozno je to placebo, alebo aj nie podstatne je ze to moze zafungovat.. A taktiez muz cigarety vymenil za cistu vodu.. Ak mal chut si zapalit napil Sa vody.. Sice hrozne vela pije a cika 😂 ale zije zdravsie.. Drzim palce..

floweris
autor
16. jún 2016

@jana_eyre idem už aj nato 🙂) stou vodou je to dosť zaujímavý nápad, koľko krát je to o tom niečo mať len v ruke alebo príjimať

jumama
17. jún 2016

citala som taky navod na odnaucenie: nazbieraj spaky do sklenenej flase, zalej ich vodou a vzdy ked budes mat chut na fajcenie, privonaj si k tej flasi. Vraj to straaasne smrdi - a mas si pomysliet, takto smdia moje pluca, preco im to robim? Ja som nikdy nefajcila, ale nasi hej a tiez nedokazali prestat. Otec mal dva tyzdne chripku, ale taku riadnu, ze nemohol z postele vstat a vtedy ani nefajcil, asi za mesiac sme si vsimli, ze ved prestal. A on povedal, ze si uvedomil, ze ked tie dva tyzdne nefajcil, ze pojde to aj dalej. A mamina prestala az ked bola nemocnici. Prajem ti, aby ti to slo, skus to s tym privoniavanim 🙂

marcelatje
17. jún 2016

@floweris tak teda konkretne. Jednoducho som si nezapalila. Ani rano, ani ku kave ani s priatelmi. Ak skutocne chces prestat tak prestan. Ziadne zazracne barlicky neexistuju. Je to len a len v hlave.
Inak je zaujimave sledovat ze kvoli sebe mnohe zeny dokazu hocico. Prestat fajcit lebo JEJ je zle. Prestat jest aby bola stihla. Cvicit do odpadnutia aby bola krasna......obeta pre dieta az taka jednoznacna nie je
...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre