Existuje niečo ako predpôrodná depresia?

lucka1989
22. dec 2011

existuje nieco take ako predporodna depresia?cakam sice uz druhe babetko no z tohto porodu mam velky strach

klincek
22. dec 2011

neviem, ci to bola zrovna depresia, ale strach, uzkost, obavy som mala tiez. asi si mala zly prvy porod..nepomohli by nejake cvicenia, alebo zazmluvnit si lekara, alebo pokecat s niekym v podobnej situacii? len tak hadam-ale treba skusit. mna dost ukludnilo prave zazmluvnenie-vedela som, u koho budem rodit, ako a kedy, a pomohlo mi to.

lenka0283
22. dec 2011

ja ju mam asi tiez chcela by som druhe ale mam taky strach ci to zvladnem aj strach z dalsieho porodu

feb13
22. dec 2011

Jasne ze existuje. Najma poslednych 6 tyzdnov. Ja som ku koncu uz vobec nechcela stretavat ziadnych ludi ani vlastnu mamu, ani z bytu som nesla von jedine ked ma manzel vecer vytiahol na prechadzku... ani na maily som neodpovedala a nech mi da cely svet pokoj... su to aj hormony aj vsetko dokopy, navyse ked sa citis ako tulen zivot nie je az taky prijemny... ja som ten strach ani nemala vyslovene z porodu ale skor z toho ako to bude potom, ako to vsetko budem zvladat a ako sa zmeni nas zivot na ktory sme boli dovtedy zvyknuti.

sisinka8
3. feb 2012

ano existuje!mala som ju....zial.

macuka
16. jún 2012

@sisinka8 ja ju mam teraz, je to strasne...Bojim sa porodu, ta emocna labilita je otrasna, a neviem sa ovladat, stale placem, a neviem ako to zvladnem...Chyta ma panika ze ked pridu bolesti ze proste ich nezvladnem a nik mi nepomoze... ☹

keira
16. jún 2012

u mna tiez velka uzkost, obavy .. cudny stav

sisinka8
18. jún 2012

@macuka poznam to co prezivas. ☹ pozitivne skus rozmyslat mne to pomohlo a liecba samozrejme.po porode je to este horsie......davaj si pozor! 😒

macuka
18. jún 2012

@sisinka8 ja viem...ale paradoxne ked som prvu porodila tak serotoniny sa len tak mnozili, radost zvitazila nad depkou, uzkostou, do isteho casu, kedy sa to potom vratilo asi po troch rokoch, a liecila som sa....Teraz vdaka Bohu som prezila bez liekov tehotenstvo, ale vdaka mojej diagnoze PP- panicka porucha riesia, ze pojdem bud cisarskym alebo normalne ale zo zabezpecenim EDU...Keby ze nezozeniem papier, tak sa ani nesnazia mi pomoct a zaistit EDU...pretoze ich je malo na oddeleni... ☹ Ale tak som v dobrych rukach, v stredu uz idem do nemocnice, a uvidi sa co dalej, som otvorena len na 1 prst..dva dni mozu vela este urobit...

macuka
18. jún 2012

@keira povedz to lekarovi keira...

keira
18. jún 2012

@macuka jaj, ale to zas nebolo take na doktora, to ja som v kutiku duse verila, ze vsak to je snad docasne .. to asi k tomu patri .. hormony .. plus tehotenstvo je dlha doba, clovek si musi zvyknut, zvykne si a zrazu pride nieco ine .. a znova nastava nova situacia, s kt. sa treba popasovat, zvyknut si, adaptovat ..a tie prechody su asi najhorsie .. preto by sme mali dostat pochopenie z okolia .. a velke

macuka
18. jún 2012

@keira to je pravda,a dufam ze ho mas,a hlavne od toho najblizsieho okolia... 🙂

sisinka8
19. jún 2012

@macuka ja budem rodit 12.7 a lekaraka mi dala indikaciu na sekciu kvloi pp co aj ja mam.tehotenstvo som prezila bez liekov aj ja.kojit nebudem lebo hned nasadime naspet lieky.

macuka
26. jún 2012

@sisinka8 no ja to iste ale chcela som rodit s EDU...nemohli mi zaistit, ze ked pride porod, tak bude anesteziolog volny tak ma dali na cisarak...Kojit kojim ani lieky neberiem, tak sa neboj lebo ked si vydrzala bez cez teho, tak kludne mozes byt prekvapena, ze aj dalej vydrzis mojinko... 😉 cmuk a nech ta Boh pozhena este do konca teho a prajem dobry porod, rychle hojenie!

sisinka8
26. jún 2012

@macuka moc ti dakujem!!!!si velmi mila urcite dam vediet ako sa mam po porode... 😉

vietnamka
26. jún 2012

ahojte, som velmi rada, ze som nasla tuto temu, lebo mam pocit, ze na mna ide tiez.. mam 5 tyzdnov do porodu, a posledne 2 tyzdne su zle zle zle.
mam pocit, ze to totalne nezvladam. nebojim sa porodu, ale mam pocit, ze uz nezvladnem tych 5 tyzdnov do porodu. totiz, moja 2rocna dcera si robi den co den vacsie naroky.. spi od osmej do siestej rano, poobede spi 40 minut, a to je vsetko. Zvysok dna chce byt vonku (a ja mam za nou behat a venovat sa jej, ziadne ze sedime na piesku), alebo jej mam citat knizky, pripadne sa jej inak venovat.
Vsetko sa mi doma ruca, nezvladam domace prace, trpim nespavostou, ktora iba znasobuje negativne pocity.
Ako toto zvladaju ine zeny, co maju tesne pred porodom a male dieta? Mam pocit, ze som jedina, ktora ma vsetkeho dost. Nic nevladze, a ked za mnou Dorka zase pride (mrnciac, ako inak), ze ona sa nudiiii, a je jej teplooo, a mam s tym urychlene nieco urobit, mam chut skocit z okna.
Mne inak tiez lekar zakazal kojenie, aj pri tomto druhom tehotenstve.

macuka
27. jún 2012

@vietnamka vies co, vobec sa ti necudujem ze si hotová..Malokto by nebol, ozaj len nejake superzeny, ale s tymi sa ja neporovnavam, viem kde mam hranice, a tak sa prijmam a to iste urob aj ty, a nebudes mat ziadne mindraky.. 😀 Na tvojom mieste by som si zohnala 100% pomoc na posledne tyzdne a s kludom by som zaplatila nejaku milu pani ktora by mi navarila, a vzala dcerku von..Ty si urob na seba cas, okup sa, zapni si nejaky dobry poucny program, odreaguj sa, chod do obchodu kukni si nieco pekne co ti urobi radost, a bez vycitiek!!! Ak na to nemas kazdy den zaplatit niekoho, tak aspon kazdy druhy...Prosim neotalaj s tym, lebo tvoje depky sa znasobia, a nebudes mat silu ked to najviac budes potrebovat...Aj po porode si zadovaz pomoc...Ja som mala oboje, aj pred mesiac, aj teraz po cisarskom tyzden dva..A to mam 6 rocnu dcerku co mi nerobi tolko programu ako mala tebe...a nehnabim sa za to, ze som potrebovala pomoc... 😉 🙂 Takze hlavu hore, a zacni konat...Ozvi sa mi potom...Radim ti dobre. 😲

macuka
27. jún 2012

@sisinka8 jasne ozvi sa budem rada...ja mam momentalne total problem s kojenim, mala je nonstop na prsniku, a kojim len z jedneho, druhy je mimo koli bradavke zapalenej, ale nevzdavam sa zatial...davam si na prso obklady kapustove, a natieram bradavku mastou za 14 euro- hroza, no ale co uz.. 😒 Dolezite je aby si prikladala po porode co najskor a najcastjeise babatko k obom prsnikom a hned si kup aj ty tuto mast je to od firmy avent, aby si predisla popukanej bolestivje bradavke .....Je to mast, ktora sa nemusi pred dojcenim umyvat...

macuka
27. jún 2012

@sisinka8 navyse vraj su AD ktore mozes aj pri kojeni tak sa nevzdaj hned a popytaj sa dr...Ja by som to urocte tak riesila kebyze som na tom zle..Zatial nie som, uvidime co dalej.. 😉 Ale doverujem Bohu ze ked mi dal silu zvladnut tehotenstvo bez AD tak budem mat od Neho sil aj dalej...

sisinka8
27. jún 2012

@macuka ja nebudem kojit kvoli poporodnej psychoze co som mala aj po prvom tehu takze laktaciu mi zastavia hned.nebudem mat taketo problemy.moja dcera ma teraz 7 rokov a vyrastla na umelom mliecku a nebolo jej nic je zdrava,krasna a nebola ani tolko chora ako ostatne deti co boly kojene roky! 😉

macuka
27. jún 2012

@sisinka8 verim ti...pokial sa neda, tak sa neda.... 😉

kaja17
27. aug 2012

@vietnamka zda sa ze sme na to m podobne.....teda mna porod este len caka (koniec oktobra) ale ako pozeram ty to uz mas za sebou... ako si to nakoniec zvladla... co dcerka na noveho surodenca...

kaja17
27. aug 2012

@macuka Dakujem za rady... ja som na tom podobne ako @vietnamka... mam cosi viac ako 2 rocnu dcerku, pred 3 tyzdnami sme sa stahovali do ineho mesta a odvtedy je mala na nepoznanie... ale aj ja som nervozna... kym som si uvedomila co sa so mnou deje malu som tak vystresovala ze dostat ju do postele ne neskutocny problem... viem ze je to zle ked som nervozna, bojim sa ako to manzel s dcerkou zvladne ked budem v nemocnici (dcerka s nim nechce zaspavat) a posledne dni ako nahle oddidem tak place az kym sa nevratim.... neviem co dalej a z toho mam najvacsi strach..

macuka
29. aug 2012

@kaja17 Neboj sa da sa to zvladnut...Posledne ked moja mala mi na rukach place, ze ju ide o zlosti rozhodit, a aj mna s nou si opakujem, ze kazdy hisak ma svoj koniec...Obcas sa to da riesit polovickou magnezia na upokojenie...Detom to neublizi tiez, ja davam mojej dcerke ked je z niecoho vystrasena, znepokojena, ved je toho vela s cim sa clovek denne musi vysporiadavat, a to uz ani nehovorim ze clovek bez viery je strateny...Ja som veriaca, a modlievame sa, citame Pismo, verime ze tento svet ide do zahuby, ved to vsade vidno...Ved si precitajte Pismo slovo Bozie a uvidite ze to je vsetko predpovedane, co sa deje... Neboj sa, modli sa za vsetko za dcerku, Boh ta pocuje, On da silu, On da riesenia na kazdy den...Ozaj v tom tazkom len On vie pozehnat, pomoct...Aj nervozitu Mu daj, nech ta utíši, nech Ti je On oporou, a silou, vážne je to sila veriť Bohu...Stahovanie je strasny stres, ja to poznam stahovali sme sa 5 krat...no hruza! na nervozitu mozes brat aj nejake bylinkove lieky, a cajiky, a ked nepomahaju dokonca aj xanax, ten zarucene pomoze...Boh rozumie nasim slabostiam....Maj sa krásne! 🙂

stellina1982
29. okt 2012

@macuka ja som na tom tak isto som totalne nestastna zufala ustrachan adeprimovana mam strach bojim sa a uz mi sibe...ako s tym bojujes prosim ta?

ockayova
30. okt 2012

ahojte, neviem či som sa trafila do správnej diskusie... môžte mi poradiť? čakáme bábo a veľmi sme ho chceli a veľmi sa na naň tešíme. jedno dieťa už mám´, synčeka, má 2r. a 8mes. Je to taký môj maznoško a ja ho taaaaak straaaašne ľúúúbim že až. Bojím sa, že si na bábo nezvykne, že tým bude trpieť, veľa sa mu venujem a potom už nebudem môcť toľko... pôjdem do pôrodnice na 4dni, nepochopí to, že som od neho odišla za druhým bábom, nebude to brať ako zradu? čo ak ma prestane potrebovať? asi moje myšlienky niesú normálne a veľmi sa tým trápim, mala by som sa tešiť , bábo sme ozaj strašne chceli...prosííííím potrebujem radu

zuzi0911
31. okt 2012

@ockayova ahoj. moja druha sa narodila ked prva mala 20 mesiacov. od zaciatku som jej hovorila za mam v brusku male babanko co s nim budeme robit co to bude jej avtak som jej o tom hpvorila. ked sa narodila som ju do vsetkeho zapajala pri prebalovani krmeni kolisani kupani. ked som varila upratovala bola pri mne aby sa necitila odsunuta. ked sme sa tulili stale som jej hpvorila ze ju lubim a samozrejme pri kazdej aktivite ze sestricka je malicka a potrebuje teraz starostlivost a ty si jej velka sestricka atd. ani raz sa u nas neprejavila ziarlivost. to skor teraz mladsia ziarli na starsiu ale starsia je jej velka sestricka. neboj sa bude to dobre.ja. som sa tiez toho obavala ale zbytocne. lasku medzi deti nedelis ale nasobis.

ockayova
31. okt 2012

@zuzi0911 dakujeeem, ani nevieš koľko pre mňa znamenajú tvoje slová 🙂 🙂 🙂

zuzi0911
31. okt 2012

@ockayova nemas zaco 🙂 je to prirodzene mat obavy . 😉

ockayova
31. okt 2012

@zuzi0911 😔 najradšej by som obavy nemala, cítim sa trapne sama pred sebou ☹

zuzi0911
31. okt 2012

@ockayova ale prosim ta co ti je trapne. ze lubis svoje deti a chces pre len to najlepsie?tieto obavy som mala aj ja a myslim ze ich ma kazda. bojime sa aby to prve netrpelo. ale preco? Bude mat surodenca na sibalstva budu dvaja. ja som to pochypala tiez az ked sa mala narodila a vsetko bolo uplne super. teraz viem ze som urobila dobre. ten pihlad ako sa maju radi stoji za vsetko. aj ked sa ‘pobiju‘ lubia sa a patri to k tomu.to bude dobre 😉 a maly aky bude pysny ze ma surodenca, to aj moja ked sme niekde isli a niekto nazrel do kocara automaticky to je moja sestricka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre