Downov syndróm - váš názor na testy

d_i_c
4. jún 2013

Aký je váš názor na tieto testy, kolké ste tento test podstúpili ?

ivec16
4. jún 2013

@d_i_c ja poznam ludi s dawnovym syndromom, osobne by som na taky test nesla... pretoze, aj tak by som si dieta nechala...

d_i_c
autor
4. jún 2013

Dnes mi o tom lekár povedal, celý deň mi to behá po hlave ... ale asi sa tiež na to vykašlem, v každom prípade chcem mať kludné tehotenstvo a nie hysáčiť čo bude. Ďakujem za odpoveď 😵

gianna
4. jún 2013

Ja som tripple test odmietla, casto vychadzaju falosne pozitivne alebo aj falosne negativne, tak na co sa stresovat. Morfologicky ultrazvuk bol v poriadku. A keby aj zrovna moje dieta malo downov syndrom (alebo nejake ine postihnutie), stale je to moje dieta a nebudem ho preto lubit menej 🙂

karin1234
4. jún 2013

pri synovi som si testy dala urobit, vysledok bol riziko edwardsoveho syndromu 1:125, bolo to strasne obdobie strachu, doteraz mam z toho traumu. dalej mi odporucili amnio alebo morfolog. ultrazvuk, ultrazvuk dopadol dobre, na amnio som nesla. Syn sa mi narodil zdravy, som za to stastna, ale ten strach co som prezivala bol strasny. je to asi na uvazeni kazdej maminky. neviem ako sa rozhodnem pri druhom babätku, či si ich dam urobiť ako nie. chcela by som prezit tehotenstvo v klude a pohode, sama neviem co je lepsie.

mia18112
4. jún 2013

Ak si rozhodnuta dietatko si nechat aj v priprade pozitivneho vysledku, naco riesis nejake testy??? V takomto pripade su Ti sona a testy zbytocne.....Ja som mala hrozne vysledky 1: 4 downow syndrom. Bola som aj na amniocentéze. Ta uz ale potvrdila , ze vsetko je ok.

magali
4. jún 2013

@karin1234 zazila som presne to iste. mala som hranicne vysledky na downa a dala som si urobit len morfol. ultravuk, syncek je zdravy ale ten strach a stresy s tym spojene, nezabudnem nato do konca zivota.. mala som strasnu nadchu ked mi brali krv na testy a ked som to doktorom hovorila, nikto z nich to nebral do uvahy, nikto ma neutesil ze to mohlo mat vplyv na vysledky.. uz to nikdy nechcem zazit

katieg85
4. jún 2013

@d_i_c mojej segre to povedali a sa strasne tym trapila,pritom sa dieta narodilo zdrave.mne to tak isto povedali a bolo zdrave.vetsinou sa stava ze vychadza pozitivne a potom sa zeny zbytocne trapia,a omietnut som to nemohla ze sa to uz robi povinne

lienkalenka123
4. jún 2013

pri staršej dcérke som mala výsledok 1:95...odchádzala som od dr. ako obarená, revala som dni, noci...poslala ma tiež na amnio. to som odmietla a tak nás primárka poslala "aspoň" na uzv...ten dopadol výborne, ukázali mi, kde má malinká ručičku a keď som sa pozrela na monitor, tak to vyzeralo, že mi máva...vtedy som si povedala, že je to moje dieťa a ja ho ľúbim a nedám za nič na svete 🙂 narodila sa nám krásna zdravá, šikovná princezná 🙂 pri druhej mi vyšli testy ok...a tiež je krásna, zdravá, šikovná princezná 🙂 myslím, že sú to len nejaké čísla podľa nejakých tabuliek...

amia
4. jún 2013

ja mam 3 deti, pri prvej dcerke som mala vsetko v poriadku, az ukazkovo, lezala som dokonca pocas tehotenstva 3x v 3 rozdielnych bratisl.porodniciach... kvoli tvrdnutiabruska...vsetko bolo O-K- :O) a narodila sa mi krasna dcerka, sice ma Downov syndrom ale som vdacna, ze ju mam, dalsie dve tehotenstva som z vysledkov obe mala porodit s razstepami, amnio u mna nehrozil a testy na tieto veci odvtedy maximalne ignorujem :O) ak ti je to dane, budes to mat a milovat 😅

el6
4. jún 2013

ja mam dve krasne zdrave dievcatka a pri obidvoch mi vyslo vysoke riziko downovho syndromu a posielali ma na amnio...pri prvej som bola, pri druhej som uz nesla...nechala som si urobit morfologicky uzv, ktory nas upokojil a hotovo...

zuzi0110
4. jún 2013

Mne tiež vyšli zle testy a sestrička si všimla že mi nesprávny týždeň napísali v laboratóriu. Utekala aby to prerátali a vyšlo že všetko ok. Mne to bolo jedno lebo som tomu aj tak neverila. Mala som už za sebou morfologický ultrazvuk kde povedali že všetko je v najlepšom poriadku. 🙂

maminag
5. jún 2013

na jednej strane si myslím, že sú zbytočné, pretože testy môžu byť s týmto syndromom, ale dieťatko môže byť zdravé a naopak, a na druhej strane, rodičia by sa mohli psychicky pripraviť, ak dieťatko sa narodí s týmto syndromom. Mám jednu kamošku, ktorej testy vyšli u gyn. pozitívne, podrobnejšie testy jej vyšli negatívne, a dieťatko sa narodila s Downovym syndromom, tak je to na Tebe, ako sa rozhodneš..... 🙂 🙂 🙂

d_i_c
autor
5. jún 2013

Ja som v Decembri potratila, takže teraz sa tešíme na bábatko a nechcem teraz rozmýšlať negatívne 🙂 chcem si to užiť a hlavne mať šecko ok

kavaapalma
6. jún 2013

@d_i_c tie testy povinne nie su ako tu niekto pisal. Ja som ich odmietla. Je to vec kazdej zeny ako sa rozhodne.
Ani pri druhom si ich nedam robit.

paparkam
15. júl 2013

Testy? Zbytočne stresuju matku a bábätko 😠 mala som riziko 1:10 DS a amniocenteza DS nepotvrdila🙂

bobocka
15. júl 2013

@d_i_c ja som mala hranicne vysledky,amnio som odmietla,sli sme na specialne morfo k dr grochalovi do martina.maleho mi pozeral riadne podrobne.cely cas ako robil sono rozpraval co prave robi,co prave pozera,aky je dany znak u downa a aky ma nas syn.bol velmi zlaty.pri kazdom dalsom tehotenstve by som sla na morfo k nemu.s manzelom sme z jeho ordinacie odchadzali stastni ako blchy.narodil sa nam krasny zdravy syn.testy ti udaju len statisticku pravdepodobnost.viem o maminke,co mala downa 1:10 000 a downika doma ma.ja som mala 1:240 a mam zdraveho syna.ak budem zas tehotna,tak si test dam spravit (kedze dr by mal byt kryty,ze ho spravil) ,no vysledky nebudem chciet vediet.

d_i_c
autor
16. júl 2013

Ja som nakoniec nešla na tie testy ... iba tie 2 odbery, čo zisťujú tie vrodené vady (myslím, že aj tam by sa niečo zistilo) a tieto testy som mala v poriadku takže spoko ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre