Dlhoročné snažilky konečne tehotné

vikis5
27. feb 2013

Ahojte, chcela by som vedeť aké boli vaše pocity, ked ste sa konečne dozvedeli ze čakáte bábo? resp. ked ste konečne zbadali dve čiarky na teh. teste a nie ich len "silou vole" videli? 🙂

sachiko
6. apr 2013

Ahoj vikis5, tak moje snazenie bolo 4 roky. Pred 2 dnami som na teste videla //, nemohla som to pekne dlho rozdychat. Test som si robila odpoledne, ked som prisla z prace. Chodila som po byte ako sialena a pozerala na test...nechapala som ako je to mozne, ked mam dokonca "podla doktorov" nepriechodne oba vajcovody. Z netrezlivosti, a tiez aby som si to potvrdila, tak som si test robila rano. Co myslis? Negativny. Cely den v praci som bola ako zmyslov zbavena 😖
Nedalo mi to a kupila som este jeden test a urobila som si ho znovu po prichode domov. Boli tam // a este silnejsie ako den pred tym 🙂 Bazalku som si merala a pocas ovulacii sa mi to drzalo na 37,0 - 37,1 dnes rano ked som si zmerala BT, tak to vyskocilo az na 37,9, dufam, ze je to v poriadku. Test mi vysiel pozitivny uz 11 DPO a vpondelok mazu k doktorovi, aby mi potvrdil normalne tehu, snad to nebude mimomaternicove....inak by som to asi neprezila. Snad ti toto stacilo. Paaaaaa

cukriiicek
6. apr 2013

@sachiko aby si to prečítala musíš ju označiť tak že dáš @ hneď za tým bez medzeri jej meno

sachiko
6. apr 2013

@vikis5 Ahoj, tak moje snazenie bolo 4 roky. Pred 2 dnami som na teste videla //, nemohla som to pekne dlho rozdychat. Test som si robila odpoledne, ked som prisla z prace. Chodila som po byte ako sialena a pozerala na test...nechapala som ako je to mozne, ked mam dokonca "podla doktorov" nepriechodne oba vajcovody. Z netrezlivosti, a tiez aby som si to potvrdila, tak som si test robila rano. Co myslis? Negativny. Cely den v praci som bola ako zmyslov zbavena
Nedalo mi to a kupila som este jeden test a urobila som si ho znovu po prichode domov. Boli tam // a este silnejsie ako den pred tym Bazalku som si merala a pocas ovulacii sa mi to drzalo na 37,0 - 37,1 dnes rano ked som si zmerala BT, tak to vyskocilo az na 37,9, dufam, ze je to v poriadku. Test mi vysiel pozitivny uz 11 DPO a vpondelok mazu k doktorovi, aby mi potvrdil normalne tehu, snad to nebude mimomaternicove....inak by som to asi neprezila. Snad ti toto stacilo. Paaaaaa

sachiko
6. apr 2013

@cukriiicek jejda, dakujem ti za upozornenie.... 🙂

vikis5
autor
8. apr 2013

@sachiko ahoj sachiko..gratulujem k dvom ciarkám 😀 tesim sa stebou...bola si dnes u toho doktora? ja som bola akurat dnes na odber krvi pre urobenie hormonalneho profilu...tak som zvedava co mi zistia..

sachiko
8. apr 2013

@vikis5 Ahojky, dnes som bola u doktora, ale nepotesil ma. ze to na tehotenstvo nevypada a ze sliznicu mam nizko len 4mm. V nedelu som si robila este test, ale vysiel negativny. tak ti neviem. Ukazala som mu ten test a povedal, ze vraj to je negatine a nemam si uz kupovat zbytocne testy. zajtra by som mala dostat MS, ale ked nedostanem do 10 dni, tak mam prist. BT sa drzi pekne vysoko a na netu som citala, ze cca 2 dni pred MS by mala klesnut. zatial nic... som z toho nejak mimo 😖 Uz neviem co si mam mysliet.

vikis5
autor
9. apr 2013

Ahoj, tak este neni nic stratené pokial si nedostala MS a aj ked mas stale vysoku BT..je to o nervy takto sa kazdy mesiac stresovat, ci sa to podarilo,nepodarilo ☹

sachiko
10. apr 2013

@vikis5 tak som to vcera nakoniec dostala...ale su to take slabucke, robila som si dneska len tak testik,ale negativny. BT je stale na 37,2...neviem-neviem. tehotna asi nie som. takze pri dalsej ovulke supnem znovu pod perinu 😀

vikis5
autor
10. apr 2013

@sachiko ja som dnes volala o vysledky z krvi a ze mam raz tak vysoky testosteron a este cosi zvysene a ze mozno kvoli tomu este nic neni...tak super, sa mi chlap smeje ze vidno ze mam vela testosteronu, lebo mam cici male 🙂

sachiko
10. apr 2013

@vikis5 jejda, tak aspon sa nieco zistilo...ved riesit sa da vsetko.

vikis5
autor
11. apr 2013

asi mi predpise nejake lieky

vikis5
autor
7. máj 2013

ahoj, tak nakonec mi predpisal clostilbegyt, tak ho uzivam a sama som zvedava co to spravi...som tu čitala ze niektore ostali tehotne hned po prvom mesiaci tak uvidime 🙂
a ty ako?

vikis5
autor
29. máj 2013

@sachiko ahoj, ja som si nasla v pondelok na teste 2 ciarky, druhy som si robila dnes a v piatok idem k doktorovi, tak dufam ze vsetko dopadne v poriadku

sachiko
29. máj 2013

@vikis5 jeeeeeeeeeejda, tak to obrovska gratulacia 🙂 Ako dlho ste sa snazili? My este stale nic 😒
Snad vsetko dobre dopadne, drzim prstiky. Daj urcite vediet nejake info od doktora. Paaa

vikis5
autor
30. máj 2013

snazili sme sa necelý rok, ale podarilo sa to az po tom clostile co som uzivala...aj ked sa mi z neho urobila cysta, nevadííííííí 🙂

sachiko
2. jún 2013

@vikis5 tak zajtra je tvoj velky den 🙂 snad som viac nedockava ako ty .... my sa snazime 4 roky, ale s tymi nepriechodnymi vajcovodami to nejde 😀 😀 😀

vikis5
autor
3. jún 2013

tehotenstvo potvrdené z krvi, a o týzden kontrolny ultrazvuk 🙂 neboj aj ty sa dockas...a uz si bola na prefuku?

sachiko
4. jún 2013

@vikis5 tak to velkaaaaaaaaa gratulace 🙂
Bola som na laparke, ale povedali mi, ze to uz nejde. Takze nic. Drzim palceky a prijemne tehotenstvo.

vikis5
autor
4. jún 2013

To nevadí, hlavne je aby boli vaječníky v poriadku...este stale predsa existuje moznost umeleho oplodnenia, nad tym ste uz rozmyslali?

sachiko
9. jún 2013

@vikis5 Ahoj, tak rozmyslali asme, ale po financnej stranke to nejak nejde uskutocnit. Ono to stoji cca 25 000,-
Snad to v blizskej dobe dopadne a babo bude. Ked mi pises, tak musis dat odpovedat, pretoze ma to inak neupozorni ze mam nove upozornenie.

cukrik580
10. jún 2013

my sme si nedavali pozor viac nez 5 rokov a dnes som na testiku nasla dve ciarky 😀 asi nam to vyslo podla dr. jonasa 🙂

vikis5
autor
11. jún 2013

@cukrik580 nám tiež podla jeho termínu 🙂

vikis5
autor
11. jún 2013

@sachiko no to som celá ja, motana, hned odpisujem bez toho aby som dala "odpovedz" 🙂 jedna kamaratka bola pred 3 mesiacmi na umelom a dokopy ich to stalo okolo 1500€ ale to zálezi od toho ake drahé injekcie a podobne si vyberes, urcite sa to da aj slacnejsími variantami

sachiko
18. jún 2013

@vikis5 Ahoj, tak ako sa tehulkuje? To oplodnenie nie je lacna zalezitost, momentalne nasporene nic nemam. Kazdu chvilu nieco pride platit...vsak to poznas....Zatial mam 27, tak dufam, ze do 30-ky to dame 😉
Ako sa citis, uz su nejake ostre nevolnosti?

sachiko
18. jún 2013

@cukrik580 Ja som pozerala na metody Dr. Jonasa, ale ovulaciu mam vzdy mimo tych uvedenych dni 😀 tak neviem ci sa mam nato spolahnut.

cukrik580
18. jún 2013

@sachiko no ved o to tam ide, ze neotehotnies na ovulku, ale mimo nej, nam to asi vyslo :D teda uvidime v piatok, co pan doktor povie , comu zodpovedame 😀 a zapojili sme femibion 800 pre mna a selen+zinok+vitaminE pre manzela a po skoro 5a pol roku sa nam podarilo otehotniet po dvoch mesiacoch 😀

vikis5
autor
18. jún 2013

@sachiko ahoj, citim celkom dobre, trochu mi je rano tazko, ale to hned prejde, a co sa tyka tych jonasovych terminov (neviem ci som ti to uz písala) ale aj nam sa zadarilo podla neho...teda konkretne tak ze mi vychadzal 13.5 termín a spali sme spolu 12.5...takze urcite spermie tam boli vtedy kedy mali 🙂 Vo stvrtok idem na kontrolu, tak som zvedava ako prcek rastie

cukrik580
21. jún 2013

@vikis5 no co ako? my sme dnes este nemali srdiecko :-/

vikis5
autor
24. jún 2013

@cukrik580 Ahoj, mne uz doktor videl aj srdiečko 🙂 asi sa nám to padarilo o niečo skor ako vám, aj ked mame termín obidve vo februári...mne vychádza na 5.2.2014...o mesiac dalsia kontrola. Ty mas ist kedy na kontrolu?

cukrik580
24. jún 2013

@vikis5 ja idem v piatok...nam ak to vyslo na jonasov termin, tak az 28.5. 😀 asi preto nemame este srdiecko... uvidime co v piatok doky povie...dufam, ze ma necha doma...teraz som PN od obvodnej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre