Depilácia v tehotenstve. Môže uškodiť?

mibi41
11. nov 2010

Ahojte, viete mi, prosím, poradiť ako je to s voskovou depiláciou nôh v tehotenstve, môže to nejako uškodiť?
Som v 15 tt. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🙂

medyna
11. nov 2010

myslis ako depilaciu voskom alebo niecim podobnym? Podla mna ti to uskodit nemoze. 🙂
Ked som bola tehotna ja, tak sa mi straaasne spomalil rast chlpov na nohach, zrejme vplyvom hormonov ..... 😉 To bol zivot ..... 😀

jarunka111
11. nov 2010

Niekde som čítala, že je vhodnejšie len holenie (menej dráždi). Práve vplyv hormónov môže spôsobiť, že môže nastať nejaká alergická reakcia, ktorá by za iných okolností nebola. Tak som holila 🙂

poppy1
11. nov 2010

ja som v 34 tyzdni a depilujem si nohy... mne chlpy vzdy rastli rychlo, a holenie kazdy den by bolo peklo!! kedze sa ledva zohybam 😀 teraz som spokojna, raz za tri tyzden prejdem depilatorom a je to 😉

sssimi
11. nov 2010

Ahoj. Ja som mala rizikové tehotenstvo a kozmetička mi odmietla urobiť depiláciu. Spôsobuje to sťahy maternice a môže to vyvolať dokonca aj predčasný pôrod. Na depiláciu som nabehla až po pôrode.

22mamina
11. nov 2010

mne ani to holenie nerobilo niekedy dobre, chlpky mi rastli casto pod kozou a to sa mi zapalovalo, co som mala robit, holit som musela, ked som nechcela vyzerat ako opica 😒

ella_joy
11. nov 2010

Ja si robim sama voskom stale, neviem ci je to nejak skodlive, ale tak zatial nebadam nic, iba to ze chlpy mi ozaj rastu omnoho pomalsie 😝

shira_
11. nov 2010

pre mňa je depilácia taký veľký stres, že som to v tehotenstve neabsolvovala ani raz, takže sa holím. kto to dobre zvláda, je to určite lepšie. ja by som najradšej nechala depilovať celé telo komplet, ale to by ma museli asi uspať 😀

ivetkab.
11. nov 2010

Ja som sa depilovala len raz a stačilo. Ak sa nechceš holiť, tak skús depilačnú penu. Ja ju používam a je úplne super a hlavne je to bezbolestné...

evickapooh
11. nov 2010

suhlasim s ivetkab len ja som pouzivala depilacny krem nie penu

beaska
12. nov 2010

myslim ze uskodit nemoze, no ja mozem akurat tak holenie, pri depilacii voskom by som predcasne porodila, vzdy ma oblial pot a veeeeeeeeelmi ma to bolelo 🙄

lucka1987
17. nov 2010

urcite je to v pohode... no ked si tehula mas aj pokozku citlivejsiu.. kazda sme ina tak si zvaz ci ti bolest nebude prekazat...a ako ju znasas aby si sa zbytocne nesilila...
ja som pouzivala depilator v pohode.. podla toho na co si zvyknuta 😉

briketa
18. nov 2010

Haha, mam dobru prihodu. Predminutle leto sme isli na dovolenku, ja osem mesiacov tehu, chcela som si splhnut v bikinach, tak som isla na bikinovy vosk.
Samozrejme koli silnemu prekrveniu pokozky v tretom trimestri sa mi narobili v oblasti bikin uplne cierne modriny a ja som vyzerala ako po autonehode 😀 tak som si aj tak musela dodatocne kupovat spodok plaviek s malou sukienkou.....

mia2088
19. máj 2012

Ahojte, som v 17. týždni a mám dosť problém s nadmerným rastom chĺpkov na brušku, chcem sa spýtať, či by mi vedel niekto poradiť, či si to mám depilovať studenými voskovými pásikmi (sú určené na okolie bikín) alebo radšej to nemam teraz riešiť a počkať po porode, pravdepodobne je to asi tým, že to bude chlapček, na ultrazuvku to tak vyzerá a podla mojho zarastania tiež, som uplne bilea ako krieda :( )a tmavé vlasy takze vzdy som tam nejaké chlpôčky mala ale tak viditeľné ak oteraz neboli, len pár pod pupkom o nie nad :(, chystáme sa s priateľom v júni na dovolenku tak uvažujem čo s tým, síce sa nebudem opalovať ale aj tak by som nerada chodila zababušené ako múmia. ĎAKUJEM VOPRED ZA RADY!!! 🙂

sissika
19. máj 2012

mia, urcite by som to neriesila, aj ja som mala strasne vela ciernych chlpov na bruchu a po porode vypadli, brusko nechaj tak ako je 🙂

radka231
9. sep 2015

Ahojte potrebujem poradiť ja chodím na depilácie voskom tvare a obočia uškodí mi to ked, som v 7 .týždni a mam rizikové tehotenstvo .

deni19982
31. mar 2017

Ahojte baby mala by som otazočku .. Som tehotná a mám na brušku take menšie ochlpenie a chcela by som si to oholiť ale neviem či to môže uškodiť maličkej ?? 😔

marelyne
23. dec 2018

Neviete ako to je z epilatorom moze ho užívať tehotna zena ?

nika82
23. dec 2018

@marelyne zbytočne sa nenervuj a v kľude používa j

lucuska13
19. jan 2019

Ahojte. Baby mam otázku či si mozem depilatorom oholiť resp.vytrhat chlpy na bruchu.Som 14tt.a uz davnejsie si trhám lebo zarastam jak opica😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre