Cola v tehotenstve

jennyf88
13. júl 2017

Ahojte. Asi už otrepaná otázka... Môžem piť colu v 1.trimestri? je to jediné, čo mi pomáha pri nevoľnostiach, len mám obavy, aby to nebolo príliš škodlivé. Prípadne budem vďačná za každú radu... ďakujem 🙂

luciahaluskova
13. júl 2017

Ja ked som mala chuť tak som si vždy trošku dala.

evittam
13. júl 2017

@jennyf88 Môžeš jest a pit čo len chces, ako doteraz. Samozrejme nie alkohol a atd. Nie si chora ale "len" tehotna. Ja som pocas oboch tehotenstiev jedla vsetko co aj pred tehotenstvom a ani som sa nikdy nezamyslala nad tym,ze to alebo tamto nemôžem.
Kamaratka by za Colu pripadne Kofolu aj "vraždila" musela mat vzdy v kabelke.😁😉

leeloominai
13. júl 2017

Kludne si daj, ked ti robi dobre, len neprehanaj. Vela cukru aj kofeinu nerobi velmy dobre, ale ked si das obcas, a nie kezdy den dvojlitrovku, uplne v pohode.

nikolieta9
13. júl 2017

Pokial nevypijes za den celu flasu, tak neviem preco by ti to malo uskodit. Ak ti pomaha, tak si daj, no zas ako vravim nie vela. Bo vela by mohlo aj babatku uskodit, no nemyslim, ze by si si na to nedavala pozor.

drobcek26l
13. júl 2017

Pol litra denne mi odporučila doktorka ked som s nevoľnosťami v 9tt ležala v nemocnici

l3yla
13. júl 2017

tehotenstvo nie je choroba, ako baby pisu s mierou mozes.

oila
13. júl 2017

Ak ti to pomáha na nevoľnosti tak si trošku môžeš dať. Zase netreba to preháňať ale je pravda, že si len tehotná a nie chorá. Takže v podstate papaj na čo máš chuť len nie alkohol a podobné veci. A podľa mňa je to lepšie ako keby si sa dopovala nejakými liekmi proti nevoľnosti.

tyelde
13. júl 2017

Ja som pila a v pohode, zle mi nebolo asi fakt len z fastfoodu 😂

nina19833
13. júl 2017

Kľudne si daj keď ti to pomáha. Mne to nepríde ako také veľké zlo, netreba zase vypiť dva litre do dňa ale nejaký pohár za deň je podľa mňa úplne v pohode. Podľa mňa aj keby sa doktorky opýtaš tak ti povie, že môžeš

denka81871
13. júl 2017

No ja mam presne ten isty problem 😂 za kofolu by som vrazdila dokazala by som ju pit nonstop 😂 ale samozrejme ze sa krotim a snazim sa s mierou

jennyf88
autor
18. júl 2017

Ďakujem, baby 🙂 je to moje prvé tehotenstvo, samozrejme, že si dávam pozor, nechcem nič pokaziť, ale ani veľa preháňať tým, že toto môžem, toto nemôžem... snažím sa to brať úplne prirodzene, nie ako chorobu. Vypijem max. 500ml coly denne a myslím si, že by to nemuselo byť zlé... ak objavím niečo druhé, čo zaberá, budem rada, no zatiaľ je to cola 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre