Chilli na začiatku tehotenstva

diana20
29. sep 2016

Som v druhom, alebo v treťom týždni, teraz dom sa to dozvedela, este som ani ku doktorovi nestihla ist.. Ale stále mam chuť na čili no viem, že by sa v tehotenstve nemalo.. Myslite, že takto v začiatkoch možem? 🙂

dominika6
29. sep 2016

@diana20 jasné,len pri pôrode to bude bolieť 2x

candii
29. sep 2016

na zaciatku by som sa vyhla radsej

juhseverzapad
29. sep 2016

Na čo máš chuť, to si daj.

peppermint
29. sep 2016

@candii a prečo?

candii
29. sep 2016

@peppermint vo velkych mnozstvach moze vyvolat stahy maternice .. ja som sa aspon zo zaciatku vyhla potom som uz s mierou normalne jedla

peppermint
29. sep 2016

@candii aha, to som nevedela..

stellasweet
29. sep 2016

Uplne pokojne mozes. Ja som akurat na zaciatku dojcenia mala trocha pauzu,ale uz zase som v tom az po usi 😀

stellasweet
29. sep 2016

Smejeme sa,ze maly ma rad pikantne mliecko. ( blbost,samozrejme)

diana20
autor
29. sep 2016

@candii veď to, ze viem ze moze uškodiť, ale nejem ho veľa zase.. Az tak na stipľavé nie som.. Jem ho iba po troškách, maximálne dvakrát denne.. Aj to radšej obmedziť?

candii
29. sep 2016

@diana20 tak po troskach by to nemalo vadit iba vo velkych mnozstvach

maslenka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
29. sep 2016

@maslenka47 Super si to zhrnula. Nemam co dodat 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A predsa. nesmie sa kupat vo vani a ani sprchovat, lebo tepla voda skodi a studena tiez. 😀

atenna
29. sep 2016

Cely zaciatok mam chut len na chili,a vsetko co je stiplave.pravidelne si chodim pre obed do restiky kde je same chili,zazvor a rozne ine stiplave thajske pasty a vobec to teda neriesim.

atenna
29. sep 2016

A este som zabudla dodat ze na zaciatku tehu som bola akurat na dovolenke. Vypila som cca 2-3 pohariky vina kazdy vecer 2 tyzdne vkuse! Potom som mala kazdy den masaze (najcastejsie thajsku,shiatsu a lympfe) herpes na ustach a kupala som sa kazdy den v therme 😉 Nehovoriac o tom co vsetko som pojedla 😀

candii
29. sep 2016

@maslenka47 nechapem kvoli comu si ku mne protivna a ironicka, autorka sa spytala aky mame nazor ci sa to moze. Tak som jej napisala svoj nazor. Ze chilli vo velkom mnozstve moze vyvolat stahy maternice co je pravda .. tak chod so svojou ironiou vies kde 😉 pre mna za mna jedzte co chcete a kolko chcete ale potom s tym nechodte na net lebo tu si clovek nemoze napisat nic iba hlupo prikyvovat s davom

marse
29. sep 2016

@diana20 daj si načo mas chut, ešte pride čas ( možno teda) že ti nebude po chuti.. kým robiš všetko s mierou , tak s anemože nič stať..

@maslenka47 prepáč, ale čo vždy narazím na tvoj príspevok, tak sa mi až žaludok otáča, to fakt nevieš odpovedať ako dospela zrela žena? bez tej pubertalnej ironie, čo sme pouzivali ako 16 rocní ?
alebo si už zabudla , že aj my sme boli niekedy tehotne?? a bali sme si aj prdnut?
troška tolerancie a empatie nezaskodi..a ked uz nechces odpovedať normalne, tak s tou tvojou nechutou sa nepremahaj..

yanni
29. sep 2016

@candii a co je podla teba velke mnozstvo? Vies kolko kil by musela NARAZ zjest?

candii
29. sep 2016

@yanni ako co ma tu teraz riesis? Nerozumies tomu co som napisala alebo pisem po hebrejsky? JA by som chilli na zaciatku tehotenstva nekonzumovala .. JA .. co budes robit ty alebo autorka je mi s prepacenim u riti. Pytala sa na nazor .. svoj som jej napisala.. tak ma nepresviedcajte o tom svojom vkuse .. n

evittam
29. sep 2016

@diana20 No ako čítam jedno dieťa už máš - čo si jedávala počas toho tehotenstva? Ja som jedávala a robila všetko čo aj keď som nebola tehotná. A uvedom si, že je viac žien, ktoré ani len netušia v 2.-3.tt, že sú vôbec tehotné.....

sisaka
29. sep 2016

Jasne, nejedz, treba sa pozrieť na Indiu, kde majú chilli v každom jedle, ako uz pomaly vymiera, co tie ženy tam nemôžu donosiť dieta. Dnes poviem kamoske v práci, ze je zázrak, ze vynosila a porodila 2 deti pri jej strave. 🙃
Ženy preboha spamätajte sa!

moni244
29. sep 2016

@diana20 si v druhom tyzdni, albo v tretom a uz riesis, co jest? Inac, to si asi jedna z mala, vacsina to este netusi a jedava vsetko. Tak prestan stresovat, vsetko s mierou a nie na kvanta.
Dufam, ze najblizsi mesiac sa k doktorovi nechystas

papricka33
29. sep 2016

@diana20 no, ja by som opatrne. Chilli, škorica, kari... prekrvuju sliznicu, môžu vyvolať sťahy maternice, potrat, či predčasný pôrod.

sardinka336
29. sep 2016

Včera tu bola otazka tiez od nejakej tehule že ,,či si moze dat udenu slaninu,,....

Ehm...a potom plačte ako sa v školstve učia deti somariny a nepotrebne veci...biologia ,,na tvrdo,, by mala byt povinna lebo ludia si myslia, ze tehotenstvo začina v maternici a ine veci. No...dieta je do istej miery chranene barierou ktora sa vola placenta, ta tiez filtruje. takze v rozumnom mnozstve by ani korenene a pikantne nemalo uškodit. ja som po druhom porode mala na izbe mamičku čo jedla wasabi a kojila - decku nič nebolo. 😀

papricka33
29. sep 2016

@sardinka336 ono ani tak nejde o poškodenie dieťaťa, skôr vplyv na organizmus matky a nasledne na priebeh tehotenstva. Neviem, ako by dopadlo keby si matka s tehu gestozou capla každý deň kus údenej slaniny... 😒 vlastne viem, ale tá jedlá kurčatá, bola 2x taká ako ja, porodila v 7 mesiaci 1900g bábo a bolo...

mechurik
29. sep 2016

@diana20 ja som sa pikantneho prvy trimester uplne ze napchavala 🙂 druhy som jedla vylucne bolonske spagety a mlete maska, rezne, a teraz treti mesiac jem sladke🙂)

viera77
29. sep 2016

mne čili, ale len pocas tehotenstiev, sposobovalo neskutocne palenie zahy.

dominikav123
29. sep 2016

Nejedz narodí sa ti Mexičan ! 🙂

sardinka336
29. sep 2016

@papricka33 ale prosím ta...tiež nepredpokladam, ze sa planuje napchavat papričkami habanero alebo chalapenos...dá si nejaku ostrokyslu polievku od čínanov 😀
A stale predpokladam, ze sa bavime o fyzicky zdravej zene. Človek rozumny - homo sapiens ak ma nejake zdravotne problémy, tak verím, že tomu prisposobuje aj svoj jedalniček. ...tam ine maju problém prestat zobaky vypalovat ked su tehotne...to je problém a nie nejaký ,,čípeš papriká,,.

papricka33
29. sep 2016

@sardinka336 čo vieš čo plánuje 😉 ja som skôr za to, že ak to nemá nejaký extra prínos, tak načo riskovať. Inak v tej ostrokyslej od cinana by som sa bála skôr tých farbív a glutamanu 🙂 teda aspoň ja by som šla do kolien 😉

sardinka336
29. sep 2016

@papricka33 neviem...ja sa naozaj jednorazovo ani činana nebojim, proste zijem...zajtra ta klepne pepka a nič som z toho zivota nemala lebo toto je nezdrave, hento je take onake makove....Si všimni kto ide najskor do ,,dochodku,,...športovci...ja proste zijem, nehovorimze sa netreba o seba starat, davat si pozor ale prehnana uzkost je len a len na škodu. A ked uz do činy tak do klasika reštiky napr. do Astry v BA...krasne prostredie, normalne taniere a nie plasty, proste prijemna atmoška.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre