Chcem dať nádej

ladynaamah
8. apr 2015

Som tehotná! Naša cesta bola plná anomálií. Začnem sebou. Som po 22 operáciách (mnohé z nich v oblasti panvy), z ktorých posledná, na teraz, bola 4.12.2014. Mám 30 kg nadváhy. Môj manžel prekonal mumps, tiež má nadváhu 25kg. Snažili sme sa o bábätko 9 mesiacov a z toho 6 tak aktívne, keď som si začala značiť bazálnu teplotu a dopovala som seba aj manžela vitamínmi (E a kys. listová). Začala som byť na nervy z toho, že sa nám nedarí, mala som záchvaty plaču, keď nebolo milovanie vtedy, keď som to mala naplánované a bolo som frustrovaná, keď prišla menštruácia. Hlavne som na nič iné ako na dieťa nemyslela a sex som chcela len kvôli nemu. A predsa sa to podarilo, a to za zvláštnych okolností- žiadne papierové tvrdenia. Nemilovali sme sa viac ako mesiac (ani manžel sa neurobil sám), týždeň pred ovu sme boli obaja chorí a manžel užíval antibiotiká. Ovu som mala mať v nedeľu, no podľa bazálky my vyšla na piatok. Celý teplotný harmonogram som mala rozhádzaný- mesiace predtým bol ukážkový. Milovali sme sa až v sobotu večer a použili sme pri tom prvý krát gél na podporu počatia. Nedávala som tomu šancu. Veď by to malo byť tak, že čerstvé spermie, sex pred ovu, ideálna váha, zdravý (bez atb), atď. Aj tak sa poradilo. Sme šťastní a veríme, že to bude bezproblémové tehotenstvo a všetci budeme zdraví  Držím palce všetkým, ktoré pochybujú, že sa to dá, aj keď podmienky nie sú ideálne. P.S: Snívalo sa mi o srnkách ako sedia pri ceste okolo 10 DPO.(snár- srna: Budú ti blahoželať k radostnej udalosti v rodine)

ivivaiveta
8. apr 2015

gratulujeeeem 😲
toto som kedysi prezivala dlhych desat rokov...ked som to vzdala, vtedy to prislo...
cim viac sa snazis, tym horsie tusim...

bonaqa2013
8. apr 2015

@ladynaamah no už len aby všetko dobre dopadlo....

ladynaamah
autor
8. apr 2015

@bonaqa2013 dúfam, že áno. všetko bude v poriadku a inú možnosť nepripúšťame 😉

gaby21
8. apr 2015

Gratulujem, škoda tých antibiotík, určite by som preventívne na to upozornila gynekologa 😝

ladynaamah
autor
8. apr 2015

@gaby21 určite jej to poviem, neviem sa už dočkať kedy k nej pôjdem. Aj so všetkými údajmi-tabuľka BT, liekmi, ktoré užívam a aj tie manželove. Snáď bude všetko v poriadku 🙂

butterfly333
8. apr 2015

Nám ten gel nepomohol 😕

ladynaamah
autor
8. apr 2015

@butterfly333 žeby to bol teda zázrak z hora pre nás? 😲

petra212
8. apr 2015

@ladynaamah
každé tehotenstvo je malý veľký zázrak
takže tento je pre vás 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nica1107
9. apr 2015

Dievcence som strasne rada, ze sa k Vam mozem pridat so svojim zazitkom. Uz pri prvom drobcovi som mala velke problemy ale kedze som mala o 10 rokov menej, tak som to tak intenzivne neprezivala. S manzelom sme sa snazili o druhe babatko 5 rokov...vela navstev u lekara, testy, lieky, vitaminy...stale som si vravela, ze to je v hlave a musim to z hlavy dostat, ale kazda ktora si tym presla vie, ze to nejde. Dokonca sme sa s manzelom odcudzili a pomaly by som povedala, ze sme si nemali uz ani co povedat. Ochorela mi svokra a vtedy sa to zacalo davat dokopy a kedze je okolo nej starosti viac ako dost a som jedneho pekneho dna zistila, ze som tehotna. Vynechal mi menzes, i ked u mna je to dost tazko odsledovatelne, kedze mam strasne nepravidelne...Isla som upratovat a nieco ma tak napadlo, ze skusim test. A bol pozitivny :D tymto chcem podporit vsetky snazilky, nevzdavajte sa!!! Urcite to raz pride a musite stale len verit 😉

dada000
17. apr 2015

@ladynaamah drzim silno palceky :-*

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre