Cestovanie lietadlom v 34. týždni tehotenstva

rubia307
18. aug 2015

dobry den mam taky dotaz na zaciatku 9tt som mala hematom a trosku som krvacala ostatny cas tehotenstva prebieha bez problemov som v 33tt a chcela bi som cestovat na slovensko szijem v zahranici a v 34tt bi som cestovala naspet moj gynecolog mi povedal ze neni problem ze som v poriadku a ze mozem cestovat ale ze ziadne potvrdenie mi neda tak som volala dalsim 4 gynekologom a odpoved od dvoch ze neodporucaju ze tlak v lietadle a turbulencie mozu vyvolat kontrakcie odtok plodovej vody a porod a dalsi dvaja mi povedali ze ak mam normalne tehotenstvo tak neni problem tak teraz neviem letiet ci nie :( poraddte prosim dakujem P.S: som prvorodicka a mam 33 rokov

maickamf
18. aug 2015

@rubia307 a nie je iná možnosť cestovať odtiaľ ako lietadlom? kde to vlastne si? ja by som to takisto neriskovala, pokiaľ by to nebolo nevyhnutné...

henikav
18. aug 2015

@rubia307 v 34tt je otazne ci ta vobec do lietadla pustia

pribinak
18. aug 2015

Nerozumiem, ked si v poriadku a všetko je OK, tak prečo ti nedal to potvrdenie? To si trochu protirečí, nie?

Ja osobne, by som uz v 3.trimestri lietadlom nešla, nedá sa ti ísť napr vlakom? Okrem toho, letecká spoločnosť uz ani nechce brat tehotné v tak vysokom štádiu tehotenstva, hm

kiki68
18. aug 2015

no nevezme ta ziadna letecka spolocnost, lebo tam mas limity, plus musis mat papier od lekara, aby si ho na letisku predlozila, v 34tt ak mas vacsie brusko tak to uz neuhras na to,ze si v 5. mesiaci iba. Podla mna sa snazis skoro o nemozne, aerolinky sa totiz same snazia vyhnut tomu,aby im zeny rodili na palube. Pozri si najprv vobec podmienky aeroliniek s ktorymi planujes letiet,ci to ma vobec vyznam vybavovat nejake papiere.

liebling98
18. aug 2015

@rubia307 od 28.tt potrebuješ potvrdenie od gynekológa, že môžeš letieť. V 34.tt Ťa už nemusia zobrať vôbec do lietadla, naštuduj si podmienky leteckej spoločnosti, ktorou chceš letieť. Napríklad aj cestovné poistenie (klasické) sa vzťahuje len do 34.tt.
Ak som pochopila správne, na SK prídeš na týždeň na návštevu a ideš späť do zahraničia, kde budeš aj rodiť. Správne? Tak pokiaľ tá návšteva nemá skutočne veľmi dôležitý dôvod, neletela by som nikde. A to som letela v 28.tt sama s dvoma deťmi, tehotná cestovala bežne cez celú Európu.

rubia307
autor
18. aug 2015

vlakom ani autobusom sa ist neda som na kanarskych ostrovoch jedine lietadlom.letecke spolocnosti beru tehotne do 36 tt ale niektore vyzaduju to potvrdenie od lekara ktore mi on nechce dat tiez nechapem ked mi povedal ze kludne mozem letiet na sk chcem ist lebo sa neter vydava :(

perzefona
18. aug 2015

@rubia307 to akoze vazne chces riskovat takto kvoli svadbe???? Keby si chcela na sr rodit tak nepoviem, ale kvoli svadbe riskovat predcasny porod.... Zaujimave ozaj ake maju niektore zeny priority.

rubia307
autor
18. aug 2015

perzefona pytam sa nazor inych pretoze je mi prednejsie abi sme boly v poriadku keby mi to bolo jedno tak sa nikoho na nic nepytam a letim nemyslis?ale to je jedno pokial mi neodpovedas na otazku co som sa pytala tak neviem naco pridavas komentar na odsudzovanie nie som zvedava dakujem

diana20
18. aug 2015

Pozri si aj na internete.. Prvý a tretí trimester sa neodporúča kvôli tlaku lietať, pretože ako ti aj povedali doktori, môže to vyvolať pôrod.. Ja osobne by som to neriskovala.. Navyše myslím, že väčšina spoločností už v takom štádiu tehotenstva ani nepúšťa na palubu bez potvrdenia od doktora.. Ak ho nemáš tak neviem.. Ako dlho trvá ten let?

emily76
18. aug 2015

@rubia307 nesla by som....to nie je jedna cesta, ale v kratkom case 2 po sebe. Takze mozno aj preto ti dr nechce dat potvrdenie, aby bol kryty, ak by sa cosi stalo. Navrhni neterke, nech ku vam po svadbe pridu s manzelom, spolu oslavte, oni to mozu mat ako taku malu svadobnu cestu. Kludne im mozes ako dar zaplatit letenky, platila by si ich aj keby si ty sla na Slovensko...a takto nebudes ohrozena predcasnym porodom niekde v oblakoch. 😉

extrate
18. aug 2015

@rubia307 letela som v 33.týždni, potvrdenie som mala od lekára ale nikto ho nepýtal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre