Cesta autom z Anglicka na Slovensko v tehotenstve

nikita32111
30. máj 2017

Ahojte dievcata je tu nejaka z vas ktora by mala skusenosti cestovania autom v tehotenstve z Anglicka na Slovensko? Mala by som byt 19tt ked pojdeme autom na slovensko. Zijem momentalne v anglicku a mame tu aj psika preto musime ist domov autom. Bola som tu u polskeho gynekologa jeho nazor bol ze sa mu to velmi nepaci ze je to dlha trasa... uz sme boli asi 4krat takto autom doma no len vtedy som nebola tehotna.
Dakujem za kazdu radu odpoved 🙂

limoncino
30. máj 2017

trochu nerozumiem, prečo si zvýraznila, že gynekológ je Poliak, to niečo mení na veci?
Ja som cestovala iba v rámci SK, nie dlhú trasu a keďže bola hrbolatá cesta a triaslo nás poriadne, tak mi to vyvolalo kontrakcie, ale bola som vo vysokom štádiu tehotenstva. Možno toho sa lekár bojí.
Je to na Tebe, pokiaľ máš bezproblémové tehotenstvo choď

nikita32111
autor
30. máj 2017

@limoncino ahoj napisala som to preto lebo tu v Anglicku ak chces lepsiu starostlivost musis si vyhladat ineho ako anglickeho doktora a tu sa ku anglickemu gynekologovi ani neda dostat pokial nemas nejake vazne komplikacie vsetko ine tu riesia Midwife. Preto som radsej vyhladala tohto gynekologa len preto som napisala ze u ploskeho. Presne toho sa bal co mi vravel ze este do nemecka v pohode ked su vsade dialnice no len potom uz ciech ze je to hruza :/

janickacrazy
30. máj 2017

@nikita32111 Tak chod ty lietadlom a manžel nech ide autom so psom a máš to vyriešené. Ja som bola v Irsku tehotná, domov som išla sama lietadlom, ked som bola v 23tt, manžel ostával v Irsku, prišiel za mnou o pár týždnov neskor. Ale inak ani v tom aute nevidím nejaký veľký problém, zase to nie je tak daleko. Ja som bola ako tehu busom v Paríži na týžden, pobehala som všetky pamiatky, cesta tam, spať a všetko ok. Pokiaľ teda nemáš nejaké zdravotné problémy, samozrejme.

emi16
30. máj 2017

Ja som mala super midwife pocas tehotenstva
Ta hned vedela ako je dieta otocene ani sono nepotrebovala
Ziadne vaginalne vysetrenia
Popocuvala babo
Pohmatala brucho a bolo
Na sono staci ist v 20 tyzni a potom ku koncu
Krvne testy tiez robili aj vysetrenie mocu
Ale k tvojej teme
Cesta autom je dlha a unavna
Ja som pri druhom tehu mala kontrakcie pri ceste autom, autobusom a vlakom
Proste kratke 10 min trate.
Ale pri prvom tehu som nalietala a cestovala a nic mi nevadilo, len dlho sediet.
Ale po pravde by som tak dlhu a unavnu cestu neriskla.
Jedine, ze by ste si robili zastavky a prespali niekde v hoteli
Naucno poznacaciu cestu

lubina
30. máj 2017

@nikita32111 ahoj, ja som cestovala tehotna v 6 mesiaci, cize viac tyzdnov ako ty z Holandska na Slovensko a bolo to ok. Tam sme isli na jeden krat, ja som este vtedy aj stale soferovala, takze sme to s mm dali spolu na striedacku a je to skoro 1500 km. Naspat sme isli o dva tyzdne a to sme si urobili prestavku v CR, jednu noc sme tam prespali, urobili si taky maly vyletik a dalsi den pokracovali.
Zalezi na tom, ako sa v tehotenstve citis. Ja som nemala ziadne problemy. Ale podla na, ak si date jednu noc niekde oddych, tak by si to mohla zvladnut...

fatima99
30. máj 2017

nie si este v takom vysokom stadiu tehotenstva ale je to nejake riziko, jednoznacne to nie je uplne v pohode. prepokladam, ze domov sa musis dostat a ak to teda nechces urobit tak ako to tu uz navrrhli, ze ty pojdes lietadlom a muz so psom autom tak treba aby ste isli opatrne, robili casto prestavky aby sa mohla trosku natiahnu, ist na zachod a podobne a keby cosi bolo zle tak v ceste nepokracujte a snazte sa to inak vyriesit

viskupovaandrea
30. máj 2017

@nikita32111 Ahoj
Mi s manzelom sme tiez taky cestovatelia 🙂
Cakala som prve dieta a v 4 mesiaci tehotenstva sme sli s manzelom do Norska autom a vratili sme sa na Sk ked som bola v 5 mesiaci. ( Sli sme tam na dovolenku na mesiac ) Cestu som zvladla v poriadku. Dokonca ked sme sa vratili na sk tak som konecne zacala priberat 😅
O rok neskor sme sli do UK. Bola som v 2 mesiaci a cakala moje druhe babo, ked sme sli prvy krat do Uk autom a s malou dcerkou.( mala len 7mesiacov )
Tiez vsetko bolo v poriadku,nic sa nestalo,......
Takze nepanikar,neboj sa,hlavne nech muz jazdi opatrne,nech si pospi na parkovisku a nech neriskuje ze dostane mikrospanok....
A kde v Uk zijete ? Mi sme Stoke on Trent ❤

nikita32111
autor
30. máj 2017

Dakujem baby za kazdu radu 🙂 Na slovensko ideme lebo sa manzelov brat zeni.
Presne nad tym sme uvazovali ako tu niektore pisete ze prespat niekde na noc a potom znova ist. Keby nebola ta svadba tak by sme to nechali asi radsej tak... citim sa v pohode ale nejake obavy tam urcite su :/ ale tak ked som tak uvazovala viac sa bojim letiet lietadlom a hlavne to vzlietanie a pristavanie s tym som mala vzdy problem aj pred tehu :/ skusime to asi tak ze niekde na noc prespime a tak by sme sli dalej ... ideme na Slovensko na 2 tyzdne a z toho sme si chceli este nejake 4-5 dni urobit dovolenku v chorvatsku len neviem ci by to uz nebolo moc 😒😒

nikita32111
autor
30. máj 2017

@viskupovaandrea Ahojky 🙂 tak dufam teda ze vsetko bude oki 🙂 ideme na slovensko lebo sa zeni manzelov brat 🙂 a mame tu psika takze chodime teraz domov len autom no len prvykrat to ma byt teraz co som tehotna urcite by sme si davali castejsie prestavky a mozno aj niekde prespali 🙂 dakujem za tvoju skusenost 🙂 My sme v Northamptone ❤

viskupovaandrea
30. máj 2017

@nikita32111
Neboj sa to zvladnes 😘
Robte tie prestavky,neponahlajte sa a davajte si pozor.
Mi ideme tiez na Sk na 2 tyzdne ale letecky a mame uz rezervovany apartman v Chorvatsku na 4 dni v Novi Vinodolski . A kedy idete na Sk ? Mi ideme zaciatkom jula 😇
Pozerala som na mape a sme od seba asi hodinu aj 40minut 😇
A rodit budes v Uk ci pojdes na Sk ?

radusiq
30. máj 2017

@nikita32111 ak idete len na svatbu nebolo by vam lepsie nechat psika u chovatela alebo v kennel ak nemate nikoho kto by sa vam postaral? Ako 19tt je v pohode na cestovanie si myslim, nevidela by som v tom problem, len napad...

@limoncino Poliaci tu maju sukromne ambulancie kde sa ti dostane (za poplatok samozrejme) podobnej starostlivosti na aku si zvyknuta zo SK, preto vela nasincov ich vyuziva. UK maju iny system - nie zly, ale iny, a gynekologa pocas tehu ako standard nevidis takze vela zien ide "pre istotu" k Polskemu. Mysli sa tym ten druh kliniky, nie ze bola v nemocnici a zhodou okolnosti lekar bol Poliak.

limoncino
30. máj 2017

@radusiq aha, ďakujem za vysvetlenie, fakt som nerozumela, prečo sa to zdôraznilo 🙂

aj moja švagriná žije dlhé roky v UK, takže o zdravotníctve v UK mám nejaké to info 🙂

emi16
30. máj 2017

UK ma asi najhorsiu starostlivost o deti.
Nam mala mala dost vazdne zdr. Prob. a to len preto, ze tam GP bol presvedceny, ze na laktozu trpia len deti z Etiopie. A to bol prednosta kliniky kam sme patrili.
Taktiez nam skoro zomrela v tretom mesiaci, lebo mala zapal criev coho nasledok bol aj laktozova intolerancia. Co sme sa dozvedeli neskor pri dodatoc. testoch na SVK
Bolo toho vela co na malej posrali a preto sme sa prestahovali spat na SVK.
A tu ma super pediatricku, gastro a kardio a imuno taky priemer.

viskupovaandrea
30. máj 2017

@emi16 Ahoj
Ja viem ze mate zle skusenosti chapem to ale urcite by som kvoli tomu nehovorila vseobecne ze uk ma najhorsiu starostlivost o deti....
Ja zase mam len dobre skusenosti s UK starostlivostou a s Sk zase opacne skusenosti ....Zalezi na meste kde zijete asi....

emi16
30. máj 2017

Asi ano
Ale nieje to len nas nasor
Vsetci nasi kolegovia a znami chodia s detmi do domovskej krajiny na vysetrenia
A Anglani len hromzia, ze im deti zanedbavaju
Kamos Anglan chodi s detmi do Spanielska
Kamoska z Lotiska v horucke prevazala malu, lebo GP nezbadal hnisavu anginu
Pani sa nam stazovala, ze mala odmietala jest a hnackovala od narodenia
Prevazali ju specialom na SVK az tu mali ochotu ju vysetrit
Nemala chromozom pocitu hladu a mala laktozovu alergiu
Nasa mala od druheho mesiaca mala zelenu vodovu stolicu
A vsetci piati lekari co sme u nich boli tvrdili, ze to je v poho. To je kojene dieta.
Z hnaciek sa jej zaparil zadok tak,ze pri kupani odpadla od bolesti, ako prvorodicka som nemala skusenosti
Lekarka mi povedala
Este raz pridete udam vas zo zneuzivznia
To nieje zaparenina
Nastastie to bolo obdobie krdy sme malej vybavili pas a leteli na SVK
A v den priletu lietali po poliklinike a nahanali pediatricku co ju osetri
Nastastie nas zobrala ta najlepsia pediatricka aka moze existovat

nikita32111
autor
30. máj 2017

@viskupovaandrea dakujem😘 dufam ze to bude oki 🙂 na slovensko ideme kncom juna 🙂 tiez sme rozmyslali ze by sme sli do chorvatska este ked budeme tie 2 tyzdne na slovensku no len ci uz to nebude moc :/ ako strasne rada by som sla lebo mam od narodenia atopicky ekzem a teraz v tehotenstve si to nemozem ani nicim silnym natierat a more mi vdzy na ten ekzem pomohlo 🙂 A rodit by som chcela tu

viskupovaandrea
30. máj 2017

@nikita32111 Urcite by som sla na tie 4-5 dni (ako si pisala)do chorvatska aj ked si tehu. Sak niesi chora si len tehotna : 😇 😍
Tu v Uk sa moc nevykupeme v mori 😂 treba vyuzit ked budete na Sk na 2 tyzdne 😇
Drzim palce pri porode. Dufam ze budu vsetci k tebe taky dobry ako boli ku mne a k manzelovi 😍 Porod v Uk bol super,kludne by som si to treti krat zopakovala 👶 ale mozno neskor zatial mi stacia nase dve opicky : 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre