Čakáme druhé bábo, ale zdá sa mi to skoro

martinadanizkova
24. mar 2014

Ahojte 🙂 moje meno je Martina a chcem sa spytat, ci je tu niekto taky, kto caka alebo cakal druhe dieta, ked moje prve ma este len 7 mesiacikov. Chceli sme druhe a ked sa to stalo,som zmatena. Bojim sa,ze vsetko nezvladnem. Prosim poradte mi, lebo stale len nas vsetkym rozmyslam aj sa tesim,aj neviem to opisat. Mam take zmiesane pocity. Neviem,ci to este nie je skoro...dakujem

kaktusik007
24. mar 2014

@martinadanizkova 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ako prepac... ale musim sa smiat... ja som mojmu starsiemu vravela ked mal 4 mesiace, ze z neho bude velky brat - a rozdiel medzi detmi mam 360 dni.

katkas1
24. mar 2014

ja som zistila ze som tehotna ked mala dcera 7 mesiacov, bolo t planovane ale tiez som necakala ze sa to podari tak skoro, a bez problemov som to zvladla, podla mna lepsie cim mensi rozdiel

meluela
24. mar 2014

@martinadanizkova budu skveli surodenci, vekovy rozdiel takmer minimalny, chcela by som takeho surodenca 😉 niekedy to bude mozno o nervy, ale mozno buu aj lahsie skoordinovatelne aktivity a spankovy rezim nez pri velkom vekovom rozdiele ... das do surodeneckeho kocika a mozte behat veselo po svete 🙂 drzim palce

kaktusik007
24. mar 2014

@meluela niekedy to bude o nervy???? dievca zlate, nevies o com rozpravas... kazdy bozi den je to o nervy 😀
ale aj tak som rada ze ich mam tak skoro po sebe a nemenila by som 😀
@martinadanizkova si zena - zvladnes aj nemozne, ked musis, tak musis... a neriesis -- to sme hold my

lulu369
24. mar 2014

@martinadanizkova určite to nebude na začiatku ľahké a viem, že sa obávaš. No nie si jediná, ktorá bude mať medzi deťmi "malý" vekový rozdiel (niektoré stihnú 2 detičky do roka) a zvládnu to, a ty to zvládneš tiež 🙂 Nezamýšľaj sa nad tým, že to nezvládneš, veď určite máš rodičov aj svokrovcov, ktorý určite budú ochotný pomôcť keď bude treba 🙂

janocka1987
24. mar 2014

ja mam sice rozdiel rok aj 9 mesiacov, boli aj hrozne dni aj dni ked som si sedela s vylozenými nohami :D
najhoršie su prve mesiace kym si vymyslis system - ale ak budes mat stastie ako ja a babo ti presi 2 mesiace s prestavkami na jedlo tak sa system vytvorí sam :D
na povzbudenie

https://www.youtube.com/watch?v=tqRLSKPa5ew


mozno to budes riesiť takto :D

heeedka
24. mar 2014

Ahoj, my máme rozdiel 25 mesiacov a presne rozumiem, ako sa cítiš...Ja som pred druhým pôrodom prežívala to isté. Naozaj som si nevedela predstaviť, ako to skoordinujem a čím viac sa pôrod blížil, tým viac rástli moje obavy. A potom to prišlo a vidíš - som tu. Druhá dcérka má teraz niečo cez pol roka. Áno, býva to aj ťažké, dokonca aj veľmi ťažké, ale dá sa. Napokon si povieš, že je to takto fajn...A ak Ti má kto občas pomôcť, tak sa naozaj nemusíš báť. My tu nemáme žiadnych starých rodičov, občas by mi pomoc bodla, ale keď sa nedá, naučíš sa postarať aj sama...Veľa šťastia!

martinadanizkova
autor
25. mar 2014

Dakujem za povzbudenia, pomohlo mi to 🙂 uz sa budem len tesit 🙂

kadan
25. mar 2014

@martinadanizkova
ahoj aj ja čakám druhé a tiež mi hlavou behá kade čo
malý má 14,5 mesiaca a termín mám začiatok 9.
tiež si neviem predstaviť čo a ako, ale ako píšu kočky my to zvládneme sme silné 😉
medzi mnou a sestrou je 10,5 mes. rozdiel a brata mám staršieho o 7 rokov, mama s nami troma bola sama a sme tu
držím palčeky 😉

lulo231
25. mar 2014

@martinadanizkova Urcite to zvladnes, tvoje pocity sa isto iste daju pochopit. Vobec sa nenechaj zneistit. Ako pisu dievcata, su aj horsie dni, ale to aj s jednym 😀 . Drzim palce, moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre