Čakáme bábätko a bojím sa

nini1010
27. okt 2012

Dobrý deň dámy, pred pár dňami som sa dozvedela ze som tehotna.. babatko sme planovali, cakali kedy sa to podarí a keď test nič neukázal boli sme nestastni. Avsak teraz je to tu, som tehotna... a som vydesena... Myslela som ze ked sa to stane budem stastna a spokojna. Ale nie je to tak. Všetko ma desi, bojim sa aby som nepotratila, bojim sa aby som mu niecim neublizila, bojim sa vsetkeho a velmi rada by som sa citila ako stastna buduca mamicka ale neviem co s tym. :( Prosim, vedeli by ste mi poradit?

anjelicek26
27. okt 2012

@nini1010 - kazda z nas sa boji a tesi zaroven, vsetko je take nove 🙂 Ale prave preto je to krasnych 9 mesiacov, aby si sa mohla pripravit. Na potrat ani nemysli. Tu na koniku je kopka zien, co ma vela zdravotnych problemov a tak sa to zda, ze kazda druha zena musi nutne potratit, ale nie je to tak, hlavu hore! Pridaj sa k nam junovkam alebo teda uz k julovkam a su tam dievcata, co maju podobne myslienky ako ty 🙂

nini1010
autor
27. okt 2012

A kde Vás nájdem? Rada by som, lebo zatiaľ to nikto nevie, je ešte veľmi skoro a tak by som sa rada porozpravala s niekym co ma podobne pocity..

cerez
27. okt 2012

Prežívaš normálne pocity mamičky v očakávaní. Či budeš čakať prvé, druhé alebo tretie vždy je to o obavách. Doteraz si si tehotenstvo len predstavovala, aké by to bolo pekné. A teraz je to realita. V živote sa to dobre zariadilo, že tehotenstvo trvá 9 mesiacov a my žienky sa môžme na dieťatko pripraviť. Bude v tebe rásť, budeš to všetko prežívať, od bruška, po pohyby dieťatka, kontroly, počuť srdiečko, sono, kupovanie výbavičky a atď. Ak ti môžem poradiť, teš sa s miminka a nemysli dopredu na nejaké komplikácie.

lienkan
27. okt 2012

..ked som mojou fantaziou neustale myslela na hroznosti -ktore sa môzu stat - mamka bola akosi vzdy mojou oporou a vravievala mi ..nemysli na zle - mysli na to dobre a krasne ... a hlavne nemysli az prílis . Vsetko bude ok - moja mala uz ma viac ako 8 mes - cas bezí ..... mas cas sa na vsetko materialne-nemateriale pripravit a si zena a my zeny to predsa vzdy nejak zvladneme 🙂 vela stastia prajem .. 🙂

ssussie
27. okt 2012

jej tak tieto pocity som mala pred takmer rokom aj ja. otehotnela som plus minus rovnako a tiez som sa tesila den a potom prisiel naval zodpovednosti a strachu. Ja som sa ukludnila tym, ze som sa zacala trochu setrit, fajne veci papkat a tesila som sa na Vianoce - dovtedy ubehli tie kriticke tri mesiace. Maj sa rada a babatko bude v pohode 🙂 A lienkan ti dobre radi 🙂 vsetko bude v poho a ak chces babatku to najlepsie - tes sa a maj dobru naladu - tak vyplavis endorfiny a babo bude tiez spokojne 🙂 Je to celkom pekny cas na tehotenstvo s prichadzajucou jarou ti bude rast brusko a s prvymi letnymi dnami sa ti narodi mimco. Ked som otehotnela jedna mamka my na lady.sk povedala - "od teraz si mamou a o babo sa bude stale bat, ale strach musis udrzat na uzde, aby si mu nim neublizovala" a tak sme prekonali vsetky problemiky s mojim malym pokladikom 🙂 malokedy prebehne tehotenstvo a porod uplne bez problemov, ale aj tie najvacsie problemy zvyknu dobre dopadnut a mali ich aj nase mamy, len v tej dobe sa to neriesilo a nijak nepomenovavalo a sme tu zive a zdrave. prejdes si mnohymi testami a pod vplyvom hormonov budes ako na nervy kym pridu vysledky ale neboj urcite vsetko bude ok a ak aj vyjdu odchylky aj tak to nakoniec bude vsetko ok - dnes sa len vsetko priiiilis sleduje ;)

janie80
27. okt 2012

@nini1010 neboj, je to normalne... My sme sa o babo snazili dlho a kym sme sa dostali az sem, raz som potratila... Ono sa to zda, ze je toho teraz strasne vela, dokonca ovela viac ako v minulosti... Ktovie, kedze sa o tom nerozpravalo...
Ty sa neboj, ta mala fazulka nepotrebuje dostavat od teba pravidelnu davku strachu a obav, ale prave naopak, potrebuje citit, ze sa tesis a ze vsetko dotiahnete do najkrajsieho konca... 😉 ja za seba mozem povedat, ze ta plne chapem - ked som si urobila test, sadla som si k mm na postel, ukazala mu ho a prva moja veta bola "a teraz co?" 😅 no nic, je to presne to, co sme chceli a uz od tej chvile sme boli rodina... je to zmes neskutocnej radosti, strachu a obav, ako to zvladneme, ale je to hlavne zodpovednost za tu drobnu bodecku... Takze pekne hlavku hore, vsetko zvladnete, budete obaja v poriadku... 🙂

bajusha
27. okt 2012

@nini1010 Neboj sa a tvôj strach je normálny ideš do niečoho nepoznaného 🙂 Hlavu hore a užívaj si tehotenstvo...Je to krásne obdobie 🙂

stellina1982
27. okt 2012

baby aj ja mam strasny strach uz neviem co robit...som stale v depkach len ratam pocitam vsetko riesim , tiez babo bolo planovane doma nemam ziadne problemy ale tie depky su uz neunosne ..mam strach z priberania z rastuceho brucha do aprila sa mi to zda byt ako vecnost a janeviem co robit...som totalne smutna a nestastna...potrebujem poradita pomoct...

majka99999
27. okt 2012

@nini1010 tiez som podobne pocity prezivala pred rokom. Hoci malinky bol planovany, zaskocilo ma to. Cakala som, ze to bude trvat dlhsie. 😀 Tri tyzdne do svatby, hrozne som sa bala, ako to zvladnem. Ak mas kamaratku, taku ktorej sa zverujes so vsetkym, nemusi byt ani tehotna, tak sa stretavaj castejsie s nou. Ale samozrejme aj s inymi ludmi. Nebud zavreta doma a necakaj na najhorsie. Samozrejme, podla toho, co povie lekar. Ak mas otazky, tak ich mozes napisat sem a chod do temy podla svojho datumu porodu, mne to pomahalo, ze citam o tom, co sa prave deje. 😉 Drzim palce.

nini1010
autor
27. okt 2012

Ďakujem Vám baby. presne ako hovorí majka99999. Čakala som že to "robenie" bude trvať dlhšie... ze budem rodiť tak jul-august (smiešne že..?)a je to tu. Nemam sa s tym ani komu zverit, preto pisem tu, lebo je to cerstve a veľmi sa bojím, aby som nič nezakrikla, tak to vie len manzel. Aj dnes som tu bez toho aby som hladala nasla tolko sialenych clankov a. prispevkov o potratoch, ze sa mi zda ze je to pomaly "beznou súcastou pripravy na dieta". No sialene a desive... Nieco sa mi deje s telom, citim tlaky v podbrusku, a vzdy ked vidim alebo citam nieco o babatku tak ma to rozcitlivie a trosku si poplacem. Uplne nove a chcela by som sa tesit ale zatiaľ sa to nejako nedostavilo. Este nemam za sebou ani vysetrenie u lekara tak mam stale strach ci je vsetko ok, ale tehotna som isto - jedine ze by ma 4 testy podlo oklamaly 🙂

nini1010
autor
27. okt 2012

@stellina1982 Z čoho konkrétne más depky ty?

bbbasa
27. okt 2012

@nini1010 úplne chápem tvoje obavy...ja som uz pred 3 rokmi o jedno dieta dosla,mám za sebou 4 umelé oplodnenia a konečne sa nám to podarilo po tolkatich rokoch otehotniet a teraz som velmi stastna s jednej strany ale s druhej strany sa strasne bojim ☹ aby vsetko dobre dopadlo,lebo uz by som to nezniesla takú bolest ☹ ale musime proste mysliet iba pozitivne a tesit sa ze sme tehotne!!

stellina1982
28. okt 2012

@nini1010 Ahoj ja mam presne tie iste obavy ako ty ..tiez sme babo planovali a zrazu sa zadarilo na prvy sup a tiez som si myslela ze to tak lahko nepojde ...a zrazu som v tom...mam zmiesane pocity, najskor som si mylslea ze to moja hlava -rozum -mysel musia prijat a spracovat ale ja osm uz skoro 17tt a stale nieco analyzujem riesim , bojim sa dotknut mojho zväcujuceho brucha , z vahy mam stres a to som teda neni ziadna modelka ,lebo par kil mam navyse ,obavam sa toho ze ked zacnem citit ohyby ze co to bude , ved vo mne vnutri zije nejaky iny clovek a pride mi to desne...tych 9mesiacov mi pride strasne dlha doba ,hoci 4mesiace mam uz za sebou ,ale aj tak je strasne vela...snazim sa mylsiet pozitivne , stretavam sa s rodinou ,s kamoskami, chodim cvicit , som na pn takze nemam stresy v robote , priatel je zlaty ale ja osm uplne mimo niekdey ked som sama ma to tak prepadne ze ani nejem cely den...uf...uplne ze cele zle somnou...

majka99999
28. okt 2012

@nini1010 ja som sa rozhodla, ze nebudem poverciva, prve 3 mesiace to sice vedelo len par ludi, ale kocik som zhanala od piateho mesiaca. Podla mna, co sa ma stat, to sa stane. Niekto musi o dietatko bojovat, niekto k nemu pride ani nevie ako. 🙂 Ozajstny strach zazijes, az ked s nim prides domov z porodnice. 😀

nikolet_89
28. okt 2012

@nini1010 ahoj no uz si mamina, je prirodzene, ze si dostala strach...no ved mi ukaz jedneho normalneho rodica, ktory sa neboji...kazdy sa boji a uvidis budes sa bat ovela viac, ked dieta bude chore, ked pojde von a kopu inych veci...neboj je to normalne ze sa bojis a verim tomu, ze za takych par tyzdnov, ked uvidis rastuce brusko, strach prejde a pride obrovska radost 🙂 a este pockaj, ked to malinke prvy krat uvidis 🙂

nini1010
autor
28. okt 2012

Baby som rada, ze som sa z toho mohla vyrozpravat 🙂 Chce to asi cas, aby som si zvykla, ze som vlastne mama 🙂 Chvilku to potrva, kym sa nebudem neustale na toalete desit, ci sa nic nedeje a budem uplnej pohode. To neznamo a to ze neviem co sa mi vlastne deje v tele je stresujuce. Ale myslim, že to zvladnem 🙂 Veľmi veľmi ďakujem 🙂

lila69
28. okt 2012

@nini1010 Jooooj moja 🙂 viem ta pochopit a asi aj kazda normalna baba ktora si nasla na teste 2 ciarky. Rozumiem tvojmu strachu, ved odvsadial len pocut ake komplikacie ktora buduca mamina mala... ALe neboj nic, dobre to dopadne, Vsetko bude ako ma byt. Davaj na seba pozor, zdravo sa stravuj, uzivaj si s manzelom chvile kym ste len dvaja 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre