Baza počas tehotenstva

mariap24
17. okt 2017

Ahojte. Chcem sa spytat ohladom bazy. tak ked mam vodu lucku a je s prichutou bazy a citronu tak to mozem pit v tehotenstve castejsie? Lebo cista mineralka mi nechuti. Preto neviem a rada si precitam vase nazory kedze ja cakam prve dietatko 🙂Dakujem za odpoved 🙂

lorela
17. okt 2017

Pokial nie si alergik - a baza ti nikdy nerobila problem, nebude ani teraz a mozes pit cokolvek 🙂 (teda okrem alkoholu).

mariap24
autor
17. okt 2017

Dakujem 🙂

osky
18. okt 2017

@mariap24 a co voda?

akoze-samozjrejme ze to mozes pit,
ale ak to planujes pit pravidelne a vo väcsich davkach,
tak myslim ze to veru dobry napad nieje-a este k tomu v tehu.
ani mineralka sa nema pit miesto vody.
zanasa to cievy,vo velkom mnozstve-bacha na to.
aby si si neblokla napr.placentu alebo co...
porad sa s doktorom.

mariap24
autor
19. okt 2017

Aha tak to nebudem pit casto. Ked doma mame vela dusicnanov v pitnej vode. Tak lepsie je pit lucku ale cistu bez bubliniek? Bude to lepsie? A mozem aj striedat ccierny caj? Chuti mi aj jahodovy caj.

evittam
19. okt 2017

@mariap24 Myslis tu "čistú dojčenskú"? Tu natočenu z vodovodu do PET flias a prevazanu v kamiónoch stojacich nikto nevie kolko a kde a este k tomu potom v skladoch? No kludne si daj ak budes spokojnejsia ale pozor-zaplatis za to iste 2x.😉

mariap24
autor
19. okt 2017

No ale mozem pit nasu pitnu vodu ktora ma vela dusicnanov?ked to nieje problem tak budem pit taku 🙂 len vazne neviem.

mariap24
autor
19. okt 2017

Vy ste co pili? Striedali ste aj caje? Ked si dam kazdy druhy den caj tak to skodi?

evittam
19. okt 2017

@mariap24 Môžeš pit a jest co len chces. Samozrejme okrem alkoholu. Ale kľudne si zase mozes dat raz za cas pohar piva alebo vína 😉. Ja som pocas tehotenstva neriesila co pijem a jem-jedla a pila som vsetko co aj predtým. Pila som caje, vodu, sirupy,....Si "len" tehotná 😉. Takze si to uzivaj a neries hluposti.

maciatkolulu
19. okt 2017

@mariap24 je ta voda pitna? Ak hej,tak nechapem absolutne co riesis,aj ja som.bola prvorodicka,ale teda az taketo hovadiny,prepac,mi hlavou nelietali. Ale ked chces,napis si zoznam a nabehni s nik do poradne a budes mat klud na dusi. Ja som.jedla a pila vsetko na co som mala chut a nerozmyslala som nad nicim.nejako extra. A teda nad bazovou luckou by ma nenapadlo sa vobec zamyslat,ja som nasavala ai colu a ta.mi teda tiekla dole krkom 😉

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
19. okt 2017

Ja napr.pijem i kavu, slabsiu, max.dve salky denne... Mam rada s vela mliekm, takze mlieko 1/3 az polovica 🙂
Cierny caj zboznujem... Len sa ho nesnazim pit v den, ked i kavu...

Udajne to prechadza placentou k babu a moze sposobit problem so srdieckom...

Ovocne caje mi nikdy nechutili... Cierny a bylinkove, mnam... Ale bylinkove vybchavam uplne, kedze nie vsetky tehu mozu...

evittam
19. okt 2017

@macka84 Ja som pila výlučne bylinkové a zelený. Ine nemám rada.😉 A tu som zdrava a v pohode a aj moje dve deti. Viem,ze niektore bylinky by sa nemali. Ale taka medovka,repik,harmancek,.... neublížia.

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senta_sofia
19. okt 2017

@mariap24 davala si si robit rozbor vody? Ci odkial mas tie dusicnany? Je to pitna voda z verejneho vodovodu? Inak ja sa riadim heslom "vsetko s mierou", cize kludne to prestriedavaj

mariap24
autor
19. okt 2017

Tak mame vodu zo studne. Ja som ju normalne pila az ked mi svokra nepovedala ze ma vela dusicnany ze by som nemala tak som sa zlakla a prestala som ju pit. Niesom az taka ako spominate ze vsetko riesim ja sa len chcem uistit. Napr. moje tety pili v tehu len dojcensku vodu. Tak preto neviem aj tie caje zeby sa nemali kazdy den. Vela robi ten internet a potom som zmätena. A ked budeme mat male tak tuto vodu nebudem moct pouzivat len tu dojcensku. Ale dakujem za rady. Budem pit to co mi chuti.

senta_sofia
20. okt 2017

@mariap24 tak s tou studnou potom opatrne, to moze byt problem

mariap24
autor
20. okt 2017

Ok. Tak potom si mozem kupovat tu dojcensku cistu?

maciatkolulu
20. okt 2017

@mariap24 tak nieco pit musis😉

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariap24
autor
20. okt 2017

Dakujem za rady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre