Bábätko v brušku mešká vo vývine

saski22
9. dec 2017

Ahojte 🙂 prosím chcem sa spýtať bola som na vyšetrení na ultrazvuk v 20tt sestrička mi oznámila že už som v 21tt no ale lekár mi spravil ultrazvuk a povedal že babatko mešká o 2-3 týždne nič mi k tomu viac nepovedal len že to nič neznamená a mám prísť opäť o 2 týždne ale do vtedy asi zosedieviem máte s tým nejaké skúsenosti ?? Bábätko citim že sa tam mrvka 🙂

kpt
9. dec 2017

to nic, ked je blbo otocene, ani meranie nemusi byt presne, a aj moze prosto len byt mensie. netreba panikarit, to mu tiez skodi.

anjelicek26
9. dec 2017

@saski22 v tomto tyzdni je 2-3 tyzdne meskanie strasne vela. Lekar fakt trubko, ze toto povie a nepovie nic k tomu. Skus ineho lekara zaplatit si sono (skoro kazdy to za penaize spravi) a vypocuj si iny nazor. A ber vela magnezka, rozsiruje cievy, ak je problem s placentou, na skodu to nebude, ked sa zlepsi vyzivovanie.

cammille
9. dec 2017

@anjelicek26 ale kdeze, 2 tyzdne su uplne normalna odchylka😊
@saski22 staci nepresne meranie a hned je rozdiel 2 tyzdne, u mojich deti bezne vychadzali odchylky 2-3 tyzdne, a vzdy bolo vsetko v poriadku, vsetky su krasne a zdrave😊

anjelicek26
9. dec 2017

@cammille v 21.tyzdni nie, po 32 ano kludne.

saski22
autor
9. dec 2017

Ďakujem dievčatá 🙂 lebo všetky tie tripl testy mi vyšli negatívne len ma vylakal že by ma možno poslal na rizikové ..keďže toto je moje prvé tehu

katie23
9. dec 2017

@saski22 A na morfologii si bola?

lindusss2016
9. dec 2017

@saski22
Ale kdeze, to nic nie je. Moja bola od zaciatku mensia a ziaden problem. Teraz pri druhom tak isto, proste som mala nepravidelny cyklus a uz sa to tam poposuvalo.
@anjelicek26 odkial mas info, ze z toho treba robit paniku? Neplas zbytocne buducu mamicku, stres jej iste nepomoze. Dr urcite vie, co robi a ked usudil, ze ten posun je ok, tak to asi ok bude.

evittam
9. dec 2017

@cammille Nechcem strašiť. Kamoska takto prisla o bábo. Odlucovala sa jej placenta, dieta bolo o 3tyzdne pozadu,keby na to prišli skor tak mozno prezije a to bola skoro kazde dva týždne v porodnici na pozorovanie,prietoky a ostatné....

anjelicek26
9. dec 2017

@lindusss2016 ona je uz vyplasena dost tym, ze jej lekar nepovedal NIC. Ak doteraz terminy sedeli a zrazu zaostava 2-3 tyzdne tak to asi dobre nie je. Moze to mat dovod a pre ten dovod ju chce vypisat na rizikove, ak sa to nezlepsi. Niekedy nejde vsetko podla planu a da sa tomu pomoct, preto "panika" a "opatrnnost" casto idu ruka v ruke. Ako pise @evittam moze byt problem s placentou. Preto by som JA necakala, ked cakam vysnivane babo a idem k inemu lekarovi po nazor. Ak mi povie, ze no panik, budem kludnejsia. Ak mi aj on povie, ze nieco nie je ok, budem sa PYTAT, kde je problem a ako ho riesit a co robit.

lindusss2016
9. dec 2017

@evittam
Myslim, ze tam muselo byt aj nieco ine, ako len posun...
A v tomto pripade dr o tom posune vie, tak on uz podla mna sam uzna za vhodne, co.dalsie treba sledovat...
Ako som pisala vyssie, ja som uz druhe tehu s posunom a nikdy mi nepovedala, ze by to mal byt problem. Dcera bola sice malinka, ale nic ine sa nedialo...

anjelicek26
9. dec 2017

@lindusss2016 v tomto termine su poradne kazde 4 tyzdne... on ju chce vidiet uz o dva... nieco sa mu proste nezda... ono ak je posun od zaciatku je to ine, ako ked ti drobca v brusku prestava rast... po 20tom tyzdni deticky postupne zacinaju individualne rast a je to okolo 30-32.tyzdna ok zu meskat s velkostou "za priemerom", ale nie teraz.

cammille
9. dec 2017

@anjelicek26 aaale...v 12tt som bola u zastupujuceho dr, babo zodpovedalo 10+5, sa mi nezdalo ze tak zaostava, tak som poziadala druheho dr, v ten isty den vo vedlajsrj ambulancii - a zrazu to bolo 12+1...vraj ten prvy stroj meria nepresne...takze odvtedy uz uzv vobec neriesim, proste su odchylky, kazdy lekar, kazdy stroj meria “po svojom” 😉 zbytocny stres...

lindusss2016
9. dec 2017

@anjelicek26
No ale toto asi nebude pripad, ked vsetko bolo ok a zrazu o 2 tyzdne meska, to by jej urcite nepovedal, ze nic sa nedeje. V povodnom prispevku to autorka doslova takto opisala. Takze ked lekar povedal, ze sa nic nedeje, asi sa ani nedeje 🙂
Myslim, ze by situaciu vyhodnotil inak, ak by od zaciatku vsetko ukazkovo.sedelo a zrazu za mesiac od poslednej poradne by sa babo vyvinulo len malicko. To by uz asi riesil inak.

anjelicek26
9. dec 2017

@cammille vies, kolko je v dnesnej dobe bab na udrziavani v nemocniciach, lebo babatka zastanu v raste a potom ich zachranuju v inkubatoroch a snazia sa este vypiplat, lebo to placenta vzda? Nasa bola po porode na jis-ke dlhsie po narodeni a videla som tam osudov teda dost okolo. Teda odvtedy tema zbytocny stres ide mimo mna. Vsetko, co sa da skontrolovat, radsej dam skontrolovat aj 3x.

evittam
10. dec 2017

@lindusss2016 Bolo to ako som už napísala a aj napriek tomu,ze bola pod dohľadom dieta zomrelo. Podla mna-chyba lekárov.

misinka0611
10. dec 2017

2-3 týždne je v tom týždni dost, no mohol zle premerat aj to sa stáva.

katie23
10. dec 2017

@lindusss2016 Ako musim suhlasit s Anjelicek26...ked dal kontrolu o 2 tyzdne asi sa mu nieco nepozdavalo. Ja som mala zle prietoky a chodila som na kontrolu kazde 2 tyzdne a nakoniec aj tak som bola hospitalizovana...napriek tomu, ze babo nezaostavalo v raste...

katie23
10. dec 2017

Urcite by som dala prekontrolovat este u ineho gynekologa...

nivea777
10. dec 2017

ja by som tiez isla este k nejakemu inemu Dr.Pozeram ze si z NR,zavolaj do HC Brestanskemu a ked mu povies co je vo veci tak ti podla mna najde nejaky termin

saski22
autor
10. dec 2017

K brestanskemu som objednaná na 3d sono ale az v januári

mon895
10. dec 2017

Mne od 20tt maly zaostaval 2t - to len pozorovali ale este to bolo vraj v norme v 29tt zacal zaostavat 3t dali ma na rizikove a maly prestaval rast v 34tt mi spravili sekciu a az pri nej zistili ze mi odumrela placenta. Urcite to treba sledovat a ist aj k 2-3 lekarom pre nazor. Ja som mala prietoky hranicne no stale ok a co rozhodlo pre sekciu ani nebolo to ze maly nerastol ale mne sa prestala tvorit aj plodova voda. Drzim palce aby bolo vsetko v poriadku ❤

nivea777
10. dec 2017

@saski22 tak ja neviem.grochal v martine.. v blave je tusim dr holan..staci zdvihnut mobil a zavolat,priplatis si urcite ale ja by som sa kaslala na peniaze

pietrula
14. okt 2023

@mon895 Ahoj, a pred 20 tt si mala nejaké zaostávanie?

mon895
14. okt 2023

@pietrula noe to bol v norme cca

pietrula
14. okt 2023

@mon895 A ako sa ti to potom vyvíjalo a ako to dopadlo?

mon895
14. okt 2023

@pietrula maly zaostaval coraz viac tak v 33tt mi spravili sekciu. Dnes je z neho zdravy sikovny 6r prvacik 😊 od narodenia nemal ziadne vacsie zdravotne komplikacie ale dodnes je velmi malicky a zvazuje sa pre neho rastovy hormon kedze voci rovesnikom je aj o hlavu mensi

pietrula
14. okt 2023

@mon895 Som rada, že vám to dobre dopadlo! A držím palec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre